Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Chat window reworked opacity & visibility-time is controllable through settings in settings.ini
Chat window no longer causes lag spikes

Οντως δεν εχει καθολου lag και εχει γινει φανταστικο το chat!!!

BFBC2.jpg

BFBC2__1_.jpg

BFBC2__2_.jpg

Removed some memory leaks
Fixed crashes when the game attempted to render lots of content
Minor performance improvements

Eδω εχω να πω οτι τα fps μου ανεβηκαν +5-10% nvidia 280.26 WHQL driver.

Καλο hit reg λες και παιζαμε στην beta.Tο παιχνιδι παιζει αρκετα καλυτερα.

Αποδοση, χρονος φορτωματος κτλ. εχει να τεσταρω ακομα πολλα οπως οπλα

και οχηματα με διαφορα bug που ειχαν παρουσιαστει.

(brightness MI-28 Havok on Atacama Desert -MG36 Red Dot missing on hardcore mode

zoom in-out bug) etc

To μονο θεμα ειναι οτι δεν ειμασταν αρκετοι για ενα 32 full server για να διαπιστωσουμε και αλλα

το beta patch θα διαρκεσει μια βδομαδα εχει 10+ ranked servers και ευχομαι να ακολουθησουν

και αλλοι για περισσοτερες δοκιμες.

Σε γενικες γραμμες ηταν αυτο που ηθελε το παιχνιδι τους τελευταιους 10 μηνες

καλλιο αργα παρα ποτε!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλλιο αργα παρα ποτε.

Ειπα να ξεcodιασω λιγο και ασχοληθηκα με το bfbc2.

Δεν εχει το πρου πρου των cod αλλα σιγουρα μιλαμε για battle.

bfbc2oo.jpg

5760x1080 με 120 fps avg

antialiasing 1xmsaa

anistropic filter 1x

vsync off

hbao off

ολα τα αλλα στο high

Τα πυρηνακια του ι7 970 μια χαρα χορευουν.

bfbc2aida.jpg

Έγινε επεξεργασία από zpaf
Link to comment
Share on other sites

Zpaf τετοιες επιδοσεις τις πιανεις σε μουλτιτικετ σερβερ η σε απλο?

Γιατι αν τα καταφερνεις με κανονικο σεταπ του σερβερ, μπραβο φιλε σου βγαζω το καπελο, τα πηγες περιφημα!

Εγω κατα κανονα σε ρας παιρνω το μεγαλυτερο μερος του "μισθου" μου απο δραστηριοτητες υποστηριξης τυπου επισκευες ανανηψεις γιατρεματα ανεφοδιασμοι πυρομαχικων κτλ, και πραγματικα το παιχνιδι επιβραβευει καλα για τις προσπαθειες ολων, οποιες και να ειναι, ειτε για κιλς ειτε για ομαδικη δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ένα +10 στα μινιμουμ frames...

Έβλεπα 21-22 σε εντονη μάχη κτλπ και τωρα δε πεφτει ουτε στιγμιαια κατω απο 30-31.

Τσουλάει πολυ καλύτερα και δε μπορω να καταλάβω που οφείλεται, να περαστηκε τιποτα απο update...:...:

Link to comment
Share on other sites

Zpaf τετοιες επιδοσεις τις πιανεις σε μουλτιτικετ σερβερ η σε απλο?

Γιατι αν τα καταφερνεις με κανονικο σεταπ του σερβερ, μπραβο φιλε σου βγαζω το καπελο, τα πηγες περιφημα!

Ξαναβαλε το καπελο σε multiticket επαιζα. :D

Link to comment
Share on other sites

Ξαναβαλε το καπελο σε multiticket επαιζα. :D

Χαχαχαχαχαχα ρε φιλε λιωνω παθαινω εγκεφαλικα!:clap:

καντε κανα friend request εχω μια slot empty..

Κανε add =N0M4D=, θα ειμαι σημερα, βραδακι το πιθανοτερο.:smoke:

Link to comment
Share on other sites

Και πανω που σταματησανε οι γνωστες καθυστερησεις (λεγε με spawn lag) μετα το πρωτο φορτωμα ενος γυρου με τους 11.8, οταν περιμενω να φορτωσει η πιστα και γυριζει το μαραφετι του φορτωματος, εχω στιγμια εκτοξευση του πινγκ απο το 60 στο 460 και κολλημα, απο το οποιο το πισι βγαινει οταν με το καλο μπω στο ματς.

Το πινγκ μου χορηγει ευγενικα η οθονιτσα του G15.

Καμια ιδεα τι παιζει;:hmm:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το παιχνίδι χαλάει τρομερά με όλους εκείνους που επιθυμούν να είναι με τους νικητές πάντα...βλέπεις κόσμο που παίζει/μπαίνει σε conquest στην πιο "αδύναμη" όπως αποδεικνύεται ομάδα και ενώ έχουμε τα μισά tickets προς το τέλος βγαίνει εκτός (μένουμε με λιγότερους συμπαίκτες), ο αντίπαλος (με 10 από τους 16 παίκτες με level >40) παίρνει όλα τις σημαίες και έχουν στρατοπεδεύσει έξω από την βάση μας και μας βαρούν αλύπητα ....

Εγώ δεν κοιτάω το win/loose ratio (αρνητικό είναι νομίζω). Tα καλύτερα παιχνίδια που έχω κάνει πάντως ήταν εκείνες τις βραδιές στον kastro με λαμπίτες (shotgun only, knife only ktl) και ας ήμουν ο σάκος του μποξ .....

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως αυτά δε μου αρέσουν... Μπήκα εχθές μέσα με το "φαντασματόσκυλο" και τον "t3hsofos" ([MENTION=17639]Ghost Dog 13[/MENTION] & [MENTION=3150]sofix[/MENTION] αντίσοιχα) και ενώ αρχικά φαινόταν ωραίο παιχνίδι, με όλα τα βοηθήματα κλειστά, είχε κατασκηνώσει ο sofix κάπου με recon κιτ και με έφαγε 4-5 φορές χωρίς να κάνω τίποτα. Επίσης, δε με άφηνε να πάρω recon κιτ, γιατί επέτρεπε μόνο 1 ανά ομάδα.

Εγώ βγήκα... Γιατί; Γιατί είναι βαρετό έτσι. Πρόλαβε ο sofix κι έπιασε μια καλή θέση και καθαρίζει κόσμο. Δε σου έχει killer cam ώστε να πάρεις χαμπάρι που περίπου είναι, δε σε αφήνει να έχεις recon κιτ ώστε να τον βρεις που είναι κρυμμένος από μακρυά, δεν είχε και οχήματα η πίστα, οπότε σε είχε σκίσει. Δεν έχω πρόβλημα να είμαι "σάκος", αλλά έτσι δεν ευχαριστιέσαι παιχνίδι. :...:

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=173]Wizard![/MENTION] τις τελευταιες μερες παιζω αποκλειστικα με vss short(εχω βαρεθει τα περισσοτερα οπλα και ψαχνω νεα),c4.motion mines και τρεχω σαν τρελος μεσα στην πιστα..οσο περιεργο και αν σου ακουγεται..σε HC αν "ακους" motion mines βοηθαει πολυ,επισης βοηθoυσε το map..ετρεχα απο σπιτι σε σπιτι κ κρυβομουν αναμεσα σε τοιχους..επαιζα αντιπαλος με 6 "φαλαγγιτες" και εσενα,αν καθομουν στο ιδιο σημειο,θα ημουν ευκολος στοχος.. επισης recon ηταν lvl 50 απο hel-px ,δεν θυμαμαι ονομα τωρα..ο οποιος απλα καμπερωνε σε ταρατσες στην oasis..

πολυ το χαρηκα που ολη η κλαν εψαχνε να με βρει ,αλλά παντα ημουν ενα τοιχο διπλα και πεφτανε σαν τις μυγες...οι δικοι σου ειχαν τσιμπήσει στο "τυρακι" t3hsofos, τρέχανε πίσω μου και οι δικοί μου τρεχαν στις σημαιες..tactics..

επρεπε να αλλαξεις απλα ομαδα ,οχι σερβερ :clap:

bottom line,σε κλειστες πιστες,recon με οπλο που εχει ταχυβολια,motion mines και αρκετο τρεξιμο κανεις παρτυ..αρκει να εκμεταλλευεσαι τον ηχο..

το vss εχει σιγαστηρα :smoke:

Έγινε επεξεργασία από sofix
Link to comment
Share on other sites

Γενικά, δεν αλλάζω ομάδα, για τους λόγους που είπε και o [MENTION=5271]sstav[/MENTION] παραπάνω. Παίζω κι ας χάνω. Απλά αν καταντάει βαρετό, απλά βγαίνω.

Όσον αφορά στο όταν μου έριχνες, δεν έβγαζε καν το tracer του όπλου να δω περίπου από που έρχεται. Έτσι το κάνει αδύνατο να εντοπίσεις τον άλλον, πόσο μάλλον αν κινείται. Κι εδώ μιλάμε για μικρή πίστα. Αν ήταν και καμιά μεγάλη, άστα να πάνε.

Και μη μου πει κανείς για ρεαλισμό, γιατί ναι μεν στην πραγματικότητα δεν υπάρχουν tracers, αλλά εκεί έχεις εντελώς διαφορετική αντίληψη του χώρου, για να μην πω ότι αν πρόκειται για ομάδα και φάνε δικό σου, είναι εύκολο να βρεις την κατεύθυνση της σφαίρας...

υγ. Είμαι ο Wizard!, άλλον έκανες mention :p

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε πλακα κανω για την αλλαγη ομαδας...

επισης ολα τα οπλα δεν εχουν το ιδιο bullet trace(δεν ξερω και πως το λενε ακριβως..)

πχ το M95 αφηνει πισω του ολοκληρο συννεφακι και αντιλαμβανεσαι που βρισκεται ο αλλος απλα και ευκολα παρακολουθωντας το bullet trajectory.. το vss δεν αφηνει ιχνη,δεν ακουγεται ακομα και αν εισαι διπλα γενικα εισαι ολιγον τι αορατος.. ειναι ρεαλιστικο οσο περιεργο και αν σου μοιαζει..

χτεσινο παραδειγμα..βγαινω πισω απο τοιχο και βλεπω μπροστα μου να τρεχουν με πλατη προς εμενα 2 μαζι..ο ενας πισω απο τον αλλο..βρισκομαι 3-4 μετρα πισω,τρωω τον 1ο ,κανω reload,o δευτερος συνεχιζει να τρεχει δεν ακουσε τπτ και τελικα ξαπλωνει και αυτος χωρις να παρει χαμπαρι..μιλαμε ημουν ακριβως πισω τους και δεν πηραν χαμπαρι..εκτος αν ειναι τοσο νουμπαδες και παιζουν BF ακουγοντας Νινο απο τα ηχεια...

Έγινε επεξεργασία από sofix
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.