Jump to content



Βοηθεια για βαψιμο Cosmos S.


ProPitsiriko$

Recommended Posts

Παιδες θελω να ρωτησω και οποιος γνωριζει σας παρακαλω να μου απαντησει..Εχω λυσει ολο το pc και προσπαθω απο εχθες να βγαλω τα γκρι πλαστικα που εχει γυρω γυρω για να το βαψω..

Δυστηχως δεν μπορω και γιαυτο ειμαι εδω..δεν θελω να ασκησω βια και να το διαλυσω.. :giveup:

Θελω να βγαλω απο μπροστα τα αυτακια που εχει στην πρόσοψη που ανοιγουν για να βγαλεις τα διάτρητα πλαστικα που εχει!

Οποιος μπορει..Η αν εχει δει κανεναν οδηγο ας μου πει σας παρακαλω..γιατι θελω να το τελειωνω..!

Ευχαριστω..!! :D

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται λίγη βία.

Είναι αρκετά ελαστικά για να μήν σπάσουν.

Εγώ τα κατάφερα, ξεκινώντας από το πάνω μέρος. που απότι θυμάμαι έχει 3 μέρη που πιάνεται. Ανέβασα τα δύο τόσο ώστε να βάλω μεταλλάκια ( χρησιμοποίσα αυτά της πίσω μεριάς της μητρικής που δέν χρησιμοποιώ) ώστε να τα κρατήσω βγαλμένα και με ένα κατσαβίδι άνοιξα και το τρίτο. Άλλα επαναλαμβάνω θέλει μία σχετική δύναμη.

Βγάζοντας την πάνω πλευρά όλες οι άλλες βγήκαν αμέσως

Link to comment
Share on other sites

Να σου επισημάνω ότι το S δέν χρειάζεται τρίψιμο.

Με συμβούλεψε ο τύπος στο μαγαζί με τα χρώματα, και όντως το αποτέλεσμα τον δικαίωσε.

Προσωπικά ακολούθησα την εξής διαδικασία :

1. Ένα όχι πάρα πολύ παχύ στρώμα prime για αλουμίνιο.

2. Δύο χέρια μεταλλικό χρώμα αυτοκινήτου

3. Ένα χέρι βερνίκι

Το αποτέλεσμα είναι πάρα πολυ καλό, άν και στις photos λόγω σχετικής αμπαλοσύνης δεν φαίνεται και πολύ καλό.

Break a leg !

Link to comment
Share on other sites

θα βαφτει με spray..αυριο θα το τριψω λιγο και θα περασω ασταρι..! μεθαυριο θα το βαψω μαυρο ματ 2 χερια και μετα βερνικι !

Το αποτελεσμα θα το δουμε στο τελος...!:D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα να το περάσεις περισσότερα "λεπτά" χέρια με χρώμα. Βλέπεις στην πορεία πόσα θα σου χρειαστούν.. Ανάλογα με το αποτέλεσμα που θέλεις να βγάλεις. Ακρυλικό διπλής και βερνίκι με καταλύτη και θα είσαι άρχοντας..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.