Jump to content



Νέο Abit NF7-s rev2.0 ....και έπειτε συνέχεια με νέο Barton 2500+.


JiMk

Recommended Posts

Η νέα μητρική που ήρθε(Thanks H.A.C :D) είχε μέσα το serillel rev2.0, το "χειρόφρενο" στον επεξεργαστή είναι σιδερένιο και όχι πλαστικό όπως πριν, η θερμοαγώγιμη ήταν ποιο απλωμένη απο την 1η... και επίσης στο northbridge έγραφε κάτω αριστερά Ultra 400. και το vdimm απο 3.06 max στην παλιά ...τώρα είναι 3.01.

Αρχικά δούλεψε 10χ200 για να στρώσει για 2 μέρες και μετά άρχισε το clockάρισμα. Το πρόβλημα με τους πολλαπλασιαστές παραμένει.... με 10 και 10.5 πήγαινε έως 218@1.7 ....ενώ με 9.5 στα 240@1.7 φένεται σταθερό... θα δούμε έως αύριο.

Αυτή την στιγμή τρέχω 9.5χ240 1.8vcore, 1.7vdd και timings 2-3-3-6. αλλά μα΄λλον θα προτιμίσβ 233 με 2-2-2-5

Benchmarks σε λίγο.... μόνο κανα Pi θα δώσω και sandra memory.:D

Link to comment
Share on other sites

Και εγω στην Epox 8RDA3+, βαζω 1.875V στο BIOS αλλα ολα τα monitoring προγραμματα μου διχνουν 1.84V. Ασε και το Vdimm που του δινω 2.9V και μου δινει 2.84V.Θελω καμοια βοηθεια, ρε Jimακο εσυ που ελεγες πως ενας φιλος σου σου πουλουσε την 8RDA3+ με το Vdimm mod ετοιμο?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.