Jump to content



Προβλημα με Asus P4P800 E Deluxe pentium 4


Andrew

Recommended Posts

Γεια σας παιδια,,

Λοιπον εχω ενα προβλημα με το pc μου και το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι οτι εχει χαλασει η mobo του υπολογιστη.

Το προβλημα αρχισε την ωρα που καθομουν στον υπολογιστη οχι σε windows αλλα σε linux ubuntu,και παγωσε η οθονη και εκλεισε.Απο εκεινη την ημερα δν μπορεσα να τον ανοιξω κανονικα,,Με το που τον ανοιγα εδειχνε μονο μαυρη οθονη,χωρις να κανει τπτ αλλο.Σκεφτηκα διαφορα πραγματα εβγαλα μνημες εκλεισα τροφοδοτικο..κ.τλ..και παλι τπτ ομως.Σαν τελευταια λυση εκανα ενα bios reset και μετα ανοιξε κανονικα και εβλεπα απο την οθονη και bootara κανονικα windows και linux.,Καθε φορα λοιπον που πρεπει να ανοιξω το pc κανω bios reset αλλιως δν ανοιγει..Τι μπορει να φταιει ρε παιδια πιστευω πως μαλλον καηκε κατι απο την μητρικη αλλιως δν μπορω να σκεφτω τπτ αλλο..Εψαξα στην asus για κανενα bios update αλλα δν βρηκα τπτ..για την mobo.Τι να κανω μηπως ηρθε η ωρα να αλλαξω mobο γιατι για καινουργιο pc δν μπορω,

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Και να θελες καινουργια μητρικη δυσκολα βρισκεις...κανε ενα memtest για καλο και για κακο.

Βρισκεις ;)

Το θεμα ειναι θες να δωσεις?

http://cgi.ebay.ie/ASUS-P4P800-E-DELUXE-800FSB-DDR400-865PE-SEND-BY-EMS_W0QQitemZ250461065955QQcmdZViewItemQQptZUK_Motherboards_CPUs?hash=item3a50a492e3&_trksid=p3286.c0.m14

Link to comment
Share on other sites

εγω να δωσω λεφτα για να παρω αλλη mobo ιδια αλλα πως χερω πως αυτο εγινε απο την mobo και οχι απο κατι αλλο...υπαρχουν προγραμματα πχ superpi που να μπορω να τσεκαρω αν η cpu και η καρτα γραφικων μου ειναι οκ?Απο εχθες δν μπορω ν τον ανοιξω btw και εχω τρελαθει...πιστευω να φταιει τελικα η mobo...

p.s :spyrus αλλαξα και μπαταρια αλλα και παλι τα ιδια

thanks

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.