Jump to content



Hack κωδικου στο msn...!


pastelidis.n.s.

Recommended Posts

Δυστυχώς δε μπορώ να βοηθήσω. Υπάρχουν διαδικασίες μέσα από το Live Support για lost password και υπάρχουν για ένα λόγο. Για να μπορεί να εξακριβωθεί ότι όντως αυτός που ζητάει reset του pass είναι και ο πραγματικός ιδιοκτήτης του live ID. Στην περίπτωση του pastelidis το έκανα γιατί ήμουν σίγουρος ότι είναι αυτός ο owner του ID. Δεν εννοώ ότι αμφιβάλλω για εσένα αλλά όπως ζητάς εσύ "να βοηθήσω" επειδή κάποιος έκλεψε το pass, έτσι θα μπορούσε να το ζητήσει και κάποιος άλλος, κακόβουλος, ο οποίος θέλει να κάνει "κακό" σε κάποιον άλλο ή π.χ να βλέπει τα email της γκόμενάς του ή να υποκλέψει πληροφορίες από κάποιον άλλο. Όπως καταλαβαίνεις είναι λεπτή η θέση μου.

Αυτό που μπορώ να πω είναι να σου προτείνω να διαβάσεις το παρόν θέμα, εάν δε το έχεις κάνει ήδη, καθώς οι συμβουλές των παιδιών είναι οι πλέον ορθές.

Φιλικά. :)

Καταλαβαίνω και έχεις δίκιο αλλά δεν υπάρχει καμία βοήθεια από το site τους. Δεν είχε βάλει alternative email και την secret question του την άλλαξε οπότε καταλαβαίνεις ότι είναι σχεδόν ακατόρθοτο να ξαναπάρει έστω τα mail του πίσω..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 49
  • Created
  • Last Reply

Kαλά μόλις άνοιξα τον υπολογιστή έπεσε το μάτι μου πάνω σε αυτό το θέμα...αλλά... πήγα από το λαπτοπ να ανοίξω τα μελια μου και είδα ειδοποίηση πως έχουν αγοραστεί 300 ευρώ μονάδες skype .Πάω να μπω skype με τίποτα χακαρισμένος ο λογαριασμός.Τους έστειλα email με το τι έγινε, αλλά αν μπορείτε πείτε μου τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσειςΤο μέηλ μου δεν έχει χακαριστεί, έχω αλλάξει password, επίσης προσπάθησα να αλλάξω κωδικό στο skype αλλά δεν το δέχεται με τίποτα.Ξεπέρασα τα τρία email που δίνουν για αλλαγή κωδικού και μπορώ να προσπαθήσω πάλι μετά από 24 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Kαλά μόλις άνοιξα τον υπολογιστή έπεσε το μάτι μου πάνω σε αυτό το θέμα...αλλά... πήγα από το λαπτοπ να ανοίξω τα μελια μου και είδα ειδοποίηση πως έχουν αγοραστεί 300 ευρώ μονάδες skype .Πάω να μπω skype με τίποτα χακαρισμένος ο λογαριασμός.Τους έστειλα email με το τι έγινε, αλλά αν μπορείτε πείτε μου τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσειςΤο μέηλ μου δεν έχει χακαριστεί, έχω αλλάξει password, επίσης προσπάθησα να αλλάξω κωδικό στο skype αλλά δεν το δέχεται με τίποτα.Ξεπέρασα τα τρία email που δίνουν για αλλαγή κωδικού και μπορώ να προσπαθήσω πάλι μετά από 24 ώρες.

εγω λεω νεο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Ευχαριστώ, θα το μεταφέρω στο φιλαράκι μου. :rolleyes:

Απευθύνομαι σε άτομα που έχουν ακολουθήσει τη διαδικασία.

Συμπλήρωσα κι εγώ τη φόρμα για το validation tou account μου και μετά μου εμφάνισε αυτό:

Thank you for contacting Windows Live ID Validation

E-mail Support

Thank you for submitting your issue to Support.

Your Support Ticket Number: *******

For reference, please print this page or write down your support ticket number. Use this number when communicating with Support about this issue.

To make sure that you can receive a reply from Microsoft, add the "microsoft.com" domain to your e-mail "safe list". If you do not receive a response in your "inbox" within 24 hours, check your "bulk mail" or "junk mail" folders.

Πως λοιπόν θα καταλάβω αν όντως διορθώθηκε η κατάσταση και που θα το δω, αφού δεν έχω πρόσβαση στο email μου?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλή επιτυχία. Σχετικά με αυτό που αναφέρει ο Αστρολάβος βρήκα τον παρακάτω σύνδεσμο που περιγράφει την διαδικασία http://datalibrary.wordpress.com/2009/09/30/πώς-θα-βρούμε-την-ip-διεύθυνση-από-κάποι/

Βεβαια μου φαίνεται αδιανόητο να πέσει κάποιος στην παγίδα αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Επίσης να σε ενημερώσω ότι αν έχεις χρησιμοποιήσει τον κωδικό σου σε κοινόχρηστο υπολογιστή (πχ στο πανεπιστήμιο ή σε ένα ιντερνετ καφε) τότε θα μπορούσε κάποιος να τον έχει βρει με σχετική ευκολία από εκεί.

ξεθάβω γιατί αναρωτιόμουν τι εννοεί λέγοντας "Ανεβάζουμε τα δύο αυτά αρχεία σε κάποιο hosting που να υποστηρίζει php και δίνουμε δικαιώματα 777 στο αρχείο ip_log.txt ? σε τι hosting θα το ανεβάσω? Έχω (μάλλον) ένα πρόβλημα γιατί τώρα τελευταία μιλάω στο facebook με μία πολύ ύποπτη κοπέλα (μάλλον κοπέλα) η οποία με έκανα add στο ντούκου (έμενα και κάτι φίλους μ). Είναι από Αθήνα και μου είπε ότι απλά μας βρήκε όταν έγραψε ένα τυχαίο όνομα... οι υποψίες μου εντάθηκαν σήμερα όταν βρήκα στην profile picture της με ένα απλό google search :o .

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

ΥΓ.: Αν κάποιος admin πιστεύει ότι πρέπει να ανοιχτεί καινούργιο νήμα ας με ειδοποιήσει.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.