Jump to content



HTC HD2


nickstamat

Recommended Posts

Ε εντάξει ρε παιδιά, πλέον δεν είναι κινητό. Θα το έπαιρνα μόνο αν έβλεπα βίντεο.

Κατά τα άλλα δε δικαιολογείται ούτε το μέγεθος ούτε η οθόνη. Από τη μία έχουμε υπερβολικά πολλή πληροφορία σε μια οθόνη, από την άλλη όταν μπαίνει στον explorer πατάει σχεδόν με το νύχι...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Εντυπωσιακο non the less :flex:

Σαν χρηστης HD παντα με χαλουσε το οτι δεν εχω φλας, ευτυχως βαλαν...

Ελπιζω να βελτιωσαν κ το μεγαφωνακι γιατι εχει απο μετριο εως κακο ηχο σε ανοιχτη ακροαση-μουσικη.

Μπαταρια θα μπορουσαν να βαλουν λιγο ποιο μεγαλη βασικα, 1350mAh εχει το δικο μου κ παλι ειναι απλα καλη η αυτονομια. Τωρα με μεγαλυτερη οθονη κ ποιο γρηγορο cpu τα πραγματα δεν θα ειναι κ πολυ καλα μαλλον για HD2...

To μονο πραγματικο μειoνεκτημα θα ειναι το μεγεθος κ η τιμη απ οτι βλεπω, κατα τα αλλα φοβερο κινητακι :D

@Reaperx, κ το παλιο εχει stereo jack

Link to comment
Share on other sites

Οτι και να κάνουν, ότι οθόνη και όσα features και να βάλουν, η εικόνα δεν αλλάζει οσο τρεχουν ακόμα Win 6.Χ.... (δεν νομίζω τα 6.5 να κάνουν καμια διαφορα σε θέματα ταχύτητας πχ από τα 6.1)
Kαλα ρε dunkel,εσυ γιατι πηρες το iPhone αφου ξερεις οτι ειναι πατατεισον?

Ότι λέει ο ΕσΠιΣίς, ότι και να είναι το HTC θα παραμένει ένα PDA που υποστηρίζει και τηλέφωνο. Το iPhone έχει phone OS, το άλλο PDA OS, απλό.

Σημ. έχω HTC Diamond και δεν το αλλάζω με τίποτα, αλλά τουλάχιστον ξέρω τι πήρα και γιατί, μην έχετε αυταπάτες.

Link to comment
Share on other sites

ότι και να κάνουν στον ήλιο πάλι δεν θα βλέπεις τίποτα στην οθόνη του, σε αντίθεση με το iphone. Επίσης μια από τα ίδια και τα 6.5, να δω πότε θα υποστηρίζουν παραπάνω από 64000 χρώματα και το interface θα γίνει finger friendly (και όχι γραφίδα-friendly όπως είναι τώρα). Από την άλλη βέβαια το iphone έχει τα δικά του (μπλέξιμο με jailbreak κτλ).

Link to comment
Share on other sites

ότι και να κάνουν στον ήλιο πάλι δεν θα βλέπεις τίποτα στην οθόνη του

Αυτό είναι γενίκευση, πού ξέρεις εσύ τι κάνει η συγκεκριμένη οθόνη απέναντι στον ήλιο?

Επίσης μια από τα ίδια και τα 6.5, να δω πότε θα υποστηρίζουν παραπάνω από 64000 χρώματα και το interface θα γίνει finger friendly (και όχι γραφίδα-friendly όπως είναι τώρα).

Δεν ήξερα ότι υπάρχει τέτοιος περιορισμός από τα WM.

Όσο για το finger-friendliness, η HTC φαίνεται ότι το παλεύει με τα διάφορα interfaces που φτιάχνει. Προσωπικά, δεν έχω πρόβλημα ακόμα και χωρίς γραφίδα. :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι γενίκευση, πού ξέρεις εσύ τι κάνει η συγκεκριμένη οθόνη απέναντι στον ήλιο?

Δεν ήξερα ότι υπάρχει τέτοιος περιορισμός από τα WM.

Όσο για το finger-friendliness, η HTC φαίνεται ότι το παλεύει με τα διάφορα interfaces που φτιάχνει. Προσωπικά, δεν έχω πρόβλημα ακόμα και χωρίς γραφίδα. :)

Το ξέρω από το ότι τα win mobile δεν υποστηρίζουν πάνω απο 64000 χρώματα, οπότε όλες οι οθόνες των WM κινητών πάσχουν και ιδιαίτερα σε πολύ φωτεινά περιβάλλοντα. Όσο για το ότι το παλεύει η HTC άστο καλύτερα. Έχω πάρει ότι κινητό έχει βγάλει η HTC από το τούβλο QTEK 9000 (rebranded HTC) και μετά και βελτίωση στον τομέα "δουλεύω με το δάχτυλο" δεν έχω δει. Τώρα έχω το HD (το δεύτερο που πέρασε από τα χέρια μου) και δεν μπορώ να πω ότι με βολεύει ιδιαίτερα χωρίς τη γραφίδα (π.χ. δοκίμασε να γράψεις ένα απλό μνμ με το χέρι). Αυτό το άτιμο το scroll ιδιαίτερα όταν η οθόνη είναι full με icons προγραμμάτων μια γίνεται σωστά και μια θα ανοίγεις χωρίς να το θες άσχετα progs. Με apple δεν έχω ασχοληθεί ποτέ αλλά όταν δούλεψα για λίγο με το 3gs μπορώ να πω ότι εντυπωσιάστηκα, τόσο που αποφάσισα να πουλήσω το καινουριο HD μου και να παραγγείλω αμέσως ένα 3gs.

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω από το ότι τα win mobile δεν υποστηρίζουν πάνω απο 64000 χρώματα, οπότε όλες οι οθόνες των WM κινητών πάσχουν και ιδιαίτερα σε πολύ φωτεινά περιβάλλοντα. Όσο για το ότι το παλεύει η HTC άστο καλύτερα. Έχω πάρει ότι κινητό έχει βγάλει η HTC από το τούβλο QTEK 9000 (rebranded HTC) και μετά και βελτίωση στον τομέα "δουλεύω με το δάχτυλο" δεν έχω δει. Τώρα έχω το HD (το δεύτερο που πέρασε από τα χέρια μου) και δεν μπορώ να πω ότι με βολεύει ιδιαίτερα χωρίς τη γραφίδα (π.χ. δοκίμασε να γράψεις ένα απλό μνμ με το χέρι). Αυτό το άτιμο το scroll ιδιαίτερα όταν η οθόνη είναι full με icons προγραμμάτων μια γίνεται σωστά και μια θα ανοίγεις χωρίς να το θες άσχετα progs. Με apple δεν έχω ασχοληθεί ποτέ αλλά όταν δούλεψα για λίγο με το 3gs μπορώ να πω ότι εντυπωσιάστηκα, τόσο που αποφάσισα να πουλήσω το καινουριο HD μου και να παραγγείλω αμέσως ένα 3gs.

Μα βρε συ, τι σχέση έχει το εύρος των χρωμάτων με τη φωτεινότητα της οθόνης?

Με τα υπόλοιπα που λες, σύμφωνω κι εγώ, αλλά είναι και θέμα συνήθειας. :)

Link to comment
Share on other sites

και συν τις άλλης κάτι ακούστηκε για μπαταρία μόλις 1000 mah στο HD2. Αν αληθεύει εκεί να δεις γέλια!! Πάντος το HD(1) με μια mugen 1500 που του έβαλα πάνω κρατάει πάρα πολύ (3 μέρες περίπου με όχι τρελή χρήση αλλά σε περιοχές με ασθενές σήμα).

Μα βρε συ, τι σχέση έχει το εύρος των χρωμάτων με τη φωτεινότητα της οθόνης?

Με τα υπόλοιπα που λες, σύμφωνω κι εγώ, αλλά είναι και θέμα συνήθειας. :)

Πολύ μεγάλη. Οι διαβαθμίσεις των χρωμάτων (δηλ. ο αριθμός τους) παίζουν πολύ μεγάλο ρόλο στη φωτεινότητα αλλά και σε άλλα χαρακτηριστικά που βοηθάνε στη σωστή απεικόνιση σε ιδιαίτερα φωτεινά περιβάλλοντα. Δεν θέλω να καθίσω τώρα να ψάχνω πάλι τα βιβλία μου από το πανεπιστήμιο για να σου το αποδείξω αλλά αν το ψάξεις μόνος σου θα το διαπιστώσεις και εσύ.

Δεν σου κάνει εντύπωση το γεγονός ότι κανένα κινητό με Win Mobile δεν παίζει καλά στον ήλιο ενώ το apple σκίζει?

Link to comment
Share on other sites

και συν τις άλλης κάτι ακούστηκε για μπαταρία μόλις 1000 mah στο HD2. Αν αληθεύει εκεί να δεις γέλια!! Πάντος το HD(1) με μια mugen 1500 που του έβαλα πάνω κρατάει πάρα πολύ (3 μέρες περίπου με όχι τρελή χρήση αλλά σε περιοχές με ασθενές σήμα).

1230mAh το λέει στο site της htc με τα specs..

Link to comment
Share on other sites

Βασικα η capacitive οθονη ειναι ενα ατου του συγκεκριμενου. Το κακο βεβαια ειναι η κακη υποστηριξη της htc ( βλεπε htc tytn II και drivers).

Οσο γι το iphone , με το jailbreak εννοω οχι ξεκλειδωμα αλλα εγκατασταση εφαρμογων θεματων και αλλων χαρακτηριστικων. :)

Link to comment
Share on other sites

Βασικα η capacitive οθονη ειναι ενα ατου του συγκεκριμενου. Το κακο βεβαια ειναι η κακη υποστηριξη της htc ( βλεπε htc tytn II και drivers).

Οσο γι το iphone , με το jailbreak εννοω οχι ξεκλειδωμα αλλα εγκατασταση εφαρμογων θεματων και αλλων χαρακτηριστικων. :)

Δεν θα συμφωνησω απολυτα...Υπαρχει μια τεραστια κοινοτητα σε πλαισια ημι-official υποστηριξης με πολλες rom και προγραμματα και λυσεις xda-developers...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.