Jump to content



vista 64bit SP2 + Live Messenger


Guest

Recommended Posts

Κατέβασα προχθές το SP2 και μετά παρατήρησα ότι το MSN δεν μπορούσε να συνδεθεί (έμενε στο logging in). Μετά από κανα δίωρο restarts, repairs κατάφερα να συνδεθώ. Έλα όμως που χθες το βράδυ έκανα restart και μετά πάλι δεν συνδεόταν. Με πάλεψε κανα διωρο πάλι αλλά αυτή τη φορά τίποτα. Προσπαθώ να κάνω απενεγκατάσταση και ξανακατεβάζω to live messenger. Για κακή μου τύχη ο installer έγραφε πως είναι ήδη εγκατεστημένο. Δοκιμάζω manual delete τους φακέλους windows live. Πλέον το MSN δεν υπάρχει στο σύστημα αλλά ο live installer πάλι "βλέπει" msn εγκατεστημένο.

Μετά από λίγο ψάξιμο στο internet διάβασα αυτό.

Δυστυχώς τώρα δεν έχω ούτε MSN εγκατεστημένο, ούτε μπορώ να το εγκαταστήσω (όπως είπα θεωρεί πως είναι installed). Επίσης δοκίμασα aMSN αλλά και αυτό κολλάει στο logging-in.

Τα ερωτήματα λοιπόν είναι.

1) Πως επαναφέρουμε το MSN/Windows live στο pc? Το σύστημα είναι Vista ultimate 64bit SP2

2) Τι μπορώ να κάνω για το log-in problem?

ΥΓ. Εννοείται πως το format δεν είναι αποδεκτή λύση.

Link to comment
Share on other sites

Τα ερωτήματα λοιπόν είναι.

1) Πως επαναφέρουμε το MSN/Windows live στο pc? Το σύστημα είναι Vista ultimate 64bit SP2

System restore σε προηγούμενη κατάσταση και λύθηκε αυτό (και χωρίς format). ;)

2) Τι μπορώ να κάνω για το log-in problem?

Κατεβάζεις windows live installer, το τρέχεις, κάνεις remove (ξετσεκάρεις) το Live Messenger και μετά το ξανακάνεις install. Νομίζω ότι θα λυθεί το θέμα σου έτσι.

Ορίστε και το Link: http://download.live.com/?sku=messenger

ΥΓ. Εννοείται πως το format δεν είναι αποδεκτή λύση

Εννοείται!!!

Link to comment
Share on other sites

Λογικα σου δημιουργησε restore point το sp2 πριν σου εγκατασταθει.

Την έκανα την τρέλα. System restored πριν το SP2 και ζήσανε αυτοί καλά κι εγώ καλύτερα.

MSN λειτουργεί πλέον κανονικά. Δεν έχω βέβαια το SP2 αλλά who cares....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.