Jump to content



Αντε τι θα γίνει...


spankmachine

Recommended Posts

Επίσης, είχα διαβάσει σε αυτό το φόρουμ κατι το οποίο επιβεβαίωσα και εγώ ο ίδιος. Μόλις βγήκε η 5870 το multirama την είχε 320 ευρώ και τους αναγκάσαν κάποιες ανταγωνίστριες εταιρείες λόγω αθέμιτου ανταγωνισμού και καλά να ανεβάσουν την τιμή της κάρτας στα 369 ευρώ! Αν αυτό δεν είναι κοροιδία και εκβιασμός τότε τι είναι?

Αυτά τα συντεχνειακά παιχνίδια είναι πράγματα του μεσαίωνα...

Υπηρχε ομως καρτα με 299Ε την πρωτη βδομαδα. Δεν πιστευω οτι 1-2 βδομαδες αναμονη για κατι καινουργιο ειναι τοσο τραγικο για να σταθεροποιηθουν οι τιμες σε λογικα επιπεδα. Και εγω αν ειχα μαγαζι και μπορουσα τις πρωτες μερες να πουλησω ακομα και στην διπλασια τιμη θα το εκανα. Η 5850 μια βδομαδα εχει μου κυκλοφορησε, λιγη υπομονη δεν βλαπτει.

Link to comment
Share on other sites

Αφου τα παντα διαπραγματευονται με το δολλαριο ετσι θα ειναι

Και για το πετρελαιο αυτο δε πληρωνουμε εμεις οι ευρωπαιοι...καποτε ακουστηκε οτι οι Αραβες θα το γυρισουν σε ευροπουλο αλλα προσφατα ακουσα οτι θα επιμεινουν σε american dollar $$$hit

Link to comment
Share on other sites

Και εγω αν ειχα μαγαζι και μπορουσα τις πρωτες μερες να πουλησω ακομα και στην διπλασια τιμη θα το εκανα

εφόσον κάποιος σου το επέτρεπε φυσικά. Και στην προκειμένη περίπτωση αυτός που το επιτρέπει είναι το κράτος. Εγω αυτό εχω καταλάβει πως είναι το πρόβλημα.

Μπορεί όμως να επέμβει το κράτος ; δηλ. μπορεί βάσει κάποιου νόμου ή συγκεκριμμένων ελεγκτικών μηχανισμών να ορίσει ενα πλαφόν για παράδειγμα ;

Υποθέτω πως ναι, αλλά δε ξέρω ακριβώς τι ισχύει γι' αυτό και ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν υπάρχει στοκ, οι προμηθευτές δεν πρόκειται να δώσουν καλύτερη τιμή για μεγάλο αριθμό τεμαχίων. Δε μιλάμε για μικρομάγαζα που είναι ο μήτσος και λέει: βάλε την 5850 270 ευρά μπας κ πιάσουμε κανα κορόιδο. Ο προμηθευτής σου δίνει την τιμή για τά Χ τεμάχια, εσύ κοτσάρεις τα Υ έξοδα και Ζ% κερδος και βγάζεις την τιμή...μαλλον :)

Link to comment
Share on other sites

Για δειτε αυτο....Πραγματικα σε βαζει σε σκεψεις ε...?

As of October 2009 the Sapphire Radeon HD 5850 sells at NewEgg for $260, but supplies for the Radeon HD 5850 from any of the ATI partners seem extremely limited. The interesting story here is that each of the nine suppliers of the HD5850 sell their product for the exact same price, and since these are all reference models you'll want to compare support and warranty. If you're in the market for an NVIDIA GeForce GTX 285 video card (that sells for roughly $330), the Sapphire Radeon HD 5850 is the obvious choice. DirectX 11 and energy efficiency change this dynamic considerably, and make the decision lop-sided towards the new Radeon 5800-series.

Πηγη

¨http://benchmarkreviews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=381&Itemid=72&limit=1&limitstart=15

Link to comment
Share on other sites

Ότι ισχύει για την ντομάτα και τα αγγούρια ισχύει και για τα ηλεκτρονικα.Οι κανόνες

της αγοράς είναι ίδιοι παντού,μεσάζοντες θα υπάρχουν πάντα

έλεγχος θα υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.