Jump to content



NEC LCD3090WQXi-BK


angel_f

Recommended Posts

  • Replies 49
  • Created
  • Last Reply

παιδιά το pcbuyit είναι τοπ μαγαζί πάντως. Από εκεί πήρα και εγώ την Dell 3008 πριν από κανά εξάμηνο περίπου.

Μεγειά τη Nec :) Και εγώ από τις 24 πήγα στις 30 και μπορώ να πω μέρα με τη νύχτα η διαφορά. Απλός η Dell ήθελε καλιμπράρισμα για να έρθει στα ίσια της (αλλά μετά δεν παίζεται).

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ.

Μεγεια crmaris.

Και η NEC ειναι δεδομένο οτι για να διξει σωστά ειναι απαραίτητο το καλιμπραρισμα οχι με το πρόγραμμα της συσκευής αλλα με το spectraview II

Δοκίμασε να καλiμπραρεις την DELL με το πρόγραμμα basICColor display 4 ( ειναι το spectraview II αλλα για ολες τις μαρκες ). Θα την καλιμπραρει με οτι εργαλείο εχεις και το αποτέλεσμα θα ειναι κατα πολυ ανώτερο.

Έφτιαξα και 2 HD video με την οθόνη σε λειτουργια

Το πρώτο ειναι με το desktop και LOTR HD 1080p

Και παίζοντας OF DR , COD4 , NFS Shift

Link to comment
Share on other sites

Ειχα καποια καιρο 27αρα και δεν ψηνομαι καθόλου για 30αρα. Είναι τερας.

Απο τοτε ξαναπαίζω στην 24αρα μου και εχω καταληξει οτι ειναι το πιο normal μεγεθος για γενικη χρηση απο αποσταση ''γραφειου''.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε απο τα χέρια μου η 27" του αδερφού, πιστεύω οτι ειναι η χρυσή τομή για γενική χρήση.

Οι 30" πάντως, δεν μου φαίνονται υπερβολικές για χρήση "γραφείου", αλλά ίσως δεν έχουν όλοι τον χώρο και το harware να την υποστηρίξουν.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.