Jump to content



Intel E6700 Μόνο ένας πυρήνας δουλεύει


Vassilis_X

Recommended Posts

Πως δεν έχει σχέση ; Σε αυτό επάνω δε δουλεύει το cpu ;

Πιο πιθανό είναι και για εμένα να έχει κάποιο πρόβλημα η μητρική. Για να είμαι ειλικρινής δε μου έχει τύχει ποτέ χαλασμένος επεξεργαστής, ενω μητρικές....

Δοκίμασε και με κάποια παλιότερη έκδοση bios μπας και.., αλλά για να σιγουρευτείς 100% πρέπει να κάνεις αυτό που σου λέει ο tsan για δοκιμή σε άλλη μητρική.

Link to comment
Share on other sites

καταρχην το mobo το εχω περιπου 3 εβδομαδες.. ειναι καινουργιο.. ηδη ο επεξεργαστης βρισκεται στο πλαισιο για ελεγχο και αναμενω αποτελεσματα.. και μενα μου φαινεται πολυ περιεργο που δε μου διαβαζει και τους 2 πυρηνες..

Link to comment
Share on other sites

πολυ πιθανο να ηταν θεμα hal.dll, επειδη καποτε την ειχα πατησει και εψαχνα μετα απο αναβαθμιση η/υ τροπο να γλιτωσω το φορματ, οσο και να βλεπω τους 2 πυρηνες, τη λυση μου την εδωσε αυτο

Link to comment
Share on other sites

το πλαισιο δε μπορεσε να βρει ποιο ηταν το προβλημα.. τους ειχα παει και το pc και δε καταφεραν να το εντοπισουν.. εκανα εγω φορματ με ενα αλλο δισκακι win xp και το προβλημα λυθηκε..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.