Jump to content



Λιγη βοηθεια με τα z5500


konstantinos77

Recommended Posts

Kαλησπερα παιδια .Εχω ενα προβλημα συνηθες με τα ηχεια z5500 .Το μπλε φως του decoder μετα απο 3 εβδομαδες αναβοσβημα σημερα εσβησε τελειως.Εστειλα σημερα email στην logitech για την περιπτωση να μου κανουν καποια αντικατασταση καθοτι στο πλαισιο απο οπου τα πηρα δεν πολυβλεπω να με εξυπηρετουν .Σημερα ομως μετα απο ενα googling διαβασα καπου οτι καποιος το προβλημα αυτο λυνεται αν αντικαταστασησεις την ασφαλεια που εχουν .Νομιζω ομως οτι αυτο αφορα κυριως αν δεν παιζανε τα ηχεια και οχι αν εσβησε το μπλε φωτακι .Εχω δικιο ?Βοηθηστε καποιος please

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν παιξουν με την αλλαγη της ασφαλειας, θα σου απαντησει η logi στο mail που εστειλες, να σπασεις τα ηχεια σου και να τους στειλεις φωτογραφια.

Αυτοι θα σου στειλουν αλλα καινουργια.

Link to comment
Share on other sites

Nαι αυτο το διαβασα και καπου αλλου αλλα μου ακουγεται εντελως χαζο να σπασω τα ηχεια μου που πληρωσα με την αναμονη να μου στειλουν αλλα.Αυτα ειναι καραγκιοζιλικια νομιζω

Link to comment
Share on other sites

Μα ειναι απολύτως λογικό.

Σκεψου ο καθένας να έλεγε ενα ψέμα και να έπαιρνε ηχεία ώστε να τα πουλάει...

Περιμενε πρωτα να σου στειλουν απαντηση και πραξε αναλόγως.

Η logitech πάντως σε θέματα rma ειναι κορυφή, δεν υπάρχει λογος να ανησυχείς

Link to comment
Share on other sites

Να τους στειλω με mail την αποδειξη .Αλλα θα σου πουν την εκλεψες απο καπου.

Βλεπω να τα πηγαινω στο πλαισιο αλλα θα μου πουν να κουβαλησω ολο το συστημα και ενας θεος ξερει ποτε θα μου τα φτιαξουν καθοτι το πλαισιο σε τετοια δεν ειναι καλο .

Παντως ο ηχος παιζει οκ.

Link to comment
Share on other sites

Να τους στειλω με mail την αποδειξη .Αλλα θα σου πουν την εκλεψες απο καπου.

Βλεπω να τα πηγαινω στο πλαισιο αλλα θα μου πουν να κουβαλησω ολο το συστημα και ενας θεος ξερει ποτε θα μου τα φτιαξουν καθοτι το πλαισιο σε τετοια δεν ειναι καλο .

Παντως ο ηχος παιζει οκ.

lol

Να κλεψεις την αποδειξη?

Δεν προκειται να στα φτιαξουν αλλα να στα αντικαταστησουν αν διαπιστωθει η βλαβη που λες.

Η logitech σου λεει πρωτα να επικοινωνησεις με το καταστημα που τα αγορασες για RMA,και αν δεν δεχθει το καταστημα να στο κανει -για οποιο λογο - τοτε σου στελνουν νεο με κουριερ με δικη τους χρεωση με μονη σου υποχρεωση να τα σπασεις.

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα .Να τα σπασω δεν παιζει .Αρα ολοι οι δρομοι οδηγουν στο πλαισιο .Again ...Kαι κλασσικα το πλαισιο τι θα κανει ?θα μου δωσει αλλα χαλασμενα απο τις αποθηκες που επεστρεψε καποιος αλλος.Κλασσικα πραγματα δηλαδη ...

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν μπορείς να τα σπάσεις εσύ είμαι σίγουρος κάποιος θα μπορεί να σου κάνει μια διευκόλυνση βρε αδερφέ :whistling

Keep it spam free.

OP ,

αν διαβασεις αυτο το θεμα

http://www.thelab.gr/showthread.php?t=35448

θα δεις οτι πολυς κοσμος εχει κανει RMA απο Logitech τα ηχεια αυτα και ολοι εμειναν πολυ ικανοποιημενοι απο την ταχυτητα και την εξυπηρετηση τους.

Link to comment
Share on other sites

Σου ακουγομαι πρωταρης με το πλαισιο ?Μακαρι να εχεις δικιο αλλα...

Κοιτα δεν θα επεκταθω επι αυτου του θεματος.;)

Πιστευω πως θα πάρεις θετικη απάντηση απο την logitech, αν γινει αυτό πολυ απλα θα περιμένεις 3-4 μερούλες μεχρι να αποκτήσεις καινούργια... :)

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα .Να τα σπασω δεν παιζει .Αρα ολοι οι δρομοι οδηγουν στο πλαισιο .Again ...Kαι κλασσικα το πλαισιο τι θα κανει ?θα μου δωσει αλλα χαλασμενα απο τις αποθηκες που επεστρεψε καποιος αλλος.Κλασσικα πραγματα δηλαδη ...

Ρε αγόρι μου κάτι δεν έχεις καταλάβει.

Βασικά τίποτα δεν έχεις καταλάβει αλλα τέλος πάντων.

Λοιπόν:

Τα πηγαίνεις στο πλαίσιο σου λένε να περάσεις σε κανένα 2ήμερο και αν είναι χαλασμένα στα αντικαθιστούν με καινούρια(Ποτε δεν έχουν δώσει μεταχειρισμένο/χαλασμένο πρώην)μάλλον δεν έχεις κάνει πολλές φορες rma στο πλαίσιο και για αυτό το λέω :)

Δεύτερον ο nephilim λέει ότι σου ζητούν να τα σπάσεις να τα τραβήξεις photo να του στείλεις με mail την photo με τα σπασμένα ηχεία και την απόδειξη για να σου δώσουν αλλα.

Αν δεν θες να κανεις τίποτα από τις 2 επιλογές μια είναι η λύση

Μένεις με τα χαλασμένα :)

Link to comment
Share on other sites

Jason αγορινα μου γλυκια ...Αυτα που ειπαν τα παιδια τα καταλαβα πολυ καλα και επειδη ακριβως εχω ασχημες εμπειριες με πλαισιο ανεφερα το συγκεκριμενο.Μου εχουν δωσει υπολογιστη με 2500 ευρω που ειχα παραγγειλει χωρις καρτα γραφικων μεσα.Μαλιστα θα ακουσω μια απο τις συμβουλες που εδωσαν τα παιδια να τα επιστρεψω στο καταστημα.Τωρα σε παρακαλω μην βγαινεις να λες ************* μονο για να postareis .Παρακληση ετσι ?χωρις παρεξηγηση.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.