Jump to content



Testing on 865 2*512 , 4*256 ,2*256


Vagouridis

Recommended Posts

Μολις παραλαβαμε τις νεες μνημες απο quest και υπηρχε αποθεμα απο υλικο δανειστηκα 2*512 , και 4*256 ιδιες ακριβως μνημες με συνεχομενους σειριακους αριθμους για να δουμε εαν τελικα ισχυει οτι και με τα 4 σλοτ γεματα εχει διαφορες.

cpu 2.6C@276 fsb 5/4 διαρετη στις μνημες

mobo Asus p4p800 dlx rev1.02 1010 bios

memory TwinMos pc3200

Timings ( σε ολες τις περιπτωσεις...) 2,5-3-3-8 (αυτες οι νεες μνημες ειναι αισχρες το ξερω....)

4*256(single sided)

Sandra 5847

καπακι αλλη μια φορα..5838

Μεμτεστ απο dos 2698

Pcmark 10515

SuperPi 39

2*512 (Dual sided)

Sandra 5817

καπακι αλλη μια φορα..5867

Μεμτεστ απο dos 2698

Pcmark 10564

SuperPi 39

Επιδοσεις .....ιδιες κατα την γνωμη μου...απλα με τα single sided 4*256 γλυτωνεις εως ενα οριο τα artifacts....

Σε λιγο και αποτελεσματα απο 2*256...

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ρε Vag ολες οι πιθανες εκδοχες .......μ'αρεσεις!!;) ασχετο...αλλα εχω παρατηρησει οτι σε συστηματα με 865-875 οταν πιεζεις αρκετα τις μνημες ...βγαζει artifacts ενω σε nf2 δεν συμβαινει αυτο (απο οσα εχω δει ως τωρα) απλα ή θα κολλησει γρηγορα ή δεν θα κανει boot καθολου!!!Ισχυει???

Link to comment
Share on other sites

Καποτε λεγανε οτι οι μνημες ανεβαινουν πιο πολυ και ειναι πιο συμβατες σε μηχανηματα με Π4 ....κατα την αποψη μου δεν ειδα κατι τετοιο.Απο την αλλη αυτο με τα αρτιφακτς ειναι μια μεγαλη ιστορια .....σε μεγαλα φσβ του επεξεργαστη ακομα και οταν οι μνημες αντεχουν καπου τα χανουν η αυτες η ο gay-intel controller....οι εμπειριες των χρηστων και ισως κανα bios μας γλυτωσουν απο αυτα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.