Jump to content



barton 2600+ στο Πλαίσιο...


voudas

Recommended Posts

πήρε ένας φίλος χτες έναν 2600+ μπάρτον από πλαίσιο (μεταμόρφωσης νομίζω)...

φαίνεται να κλοκάρει καλά...

μέχρι τώρα έχει δοκιμάσει ως 2220 με 1,65vcore με την στοκ ψύχτρα που του κρατάει τη cpu σε 62 βαθμούς σε φουλ λοαντ!!! :eek::blink:

Link to comment
Share on other sites

Κωστα τι stepping ειναι?? γατι αυτος που ειχα παρει εγω ηταν AQXEA 0325RPRW και ναι μεν πηγαινε τουλαχιστον 2400mhz αλλα με πολυ ρευμα 2.1v (bios) :eek: και τελικα δεν ηταν σταθερος στα 3D !!!!Ακομα και στα 2300 ηθελε 1.95v ..... ε και βεβαια....πηρε ποδι!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

χμμ..

Aκριβώς το ίδιο stepping πήρα και εγώ morti ..και .. @@ μάντολες

στα 2200 θέλει 1.7 για prime , -δεν έχει τεσταριστεί ενδελεχώς- ,αλλά για τα 2300... 1.875 =..toooo much

προσπαθώ να τον κάνω να συνηθίσει τα 1950 με 1.4 γιατί prime εκεί ούτε κατά διάνοια

αν και τα υπόλοιπα πάνε σχετικά καλά

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μετα απο καποια φαση σιφιλιασα!!Μεχρι και vdd mod εκανα για χαρη του απο 1.7v max>1.8v ....αλλα αυτος τον χαβα του ....:eek: ποοοολυ ρευμα!!!Αφου σε καποια φαση νομιζα οτι κατι εγινε με το mobo .......Eτσι ξαναμπηκε ο 2400+ και ολα καλα 228x11@2508 1.98v .....αι σιχτηρ...:woot:

Link to comment
Share on other sites

228x11@2508 1.98v .....αι σιχτηρ...

το vcore ειναι αυτο που βλεπεις απο windows πχ.mbm,winbond?

α και κατι αλλο η φαση με τους barton μου θυμιζει κατι απο DLT3C 1700+ & 1800

που τελικα καλυτεροι o/c κατα την γνωμη μου ηταν ο 1700+.

λετε να γινει κατι αναλογο και εδω με τους barton 2500+ καλυτερος απο τον 2600+

Link to comment
Share on other sites

κάτι ,λίγο άσχετο,

το toast τελικά πόσο καλό θεωρείται για έλεγχο της σταθερότητας του συστήματος?

γιατί ενώ το prime μπορεί να πετάει με τη μια λάθη -ή και να κολλάει ,αλλά αυτό συνεχίζει κανονικά π.χ. για 1-2 ώρες σε high priority

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από papatsonis [13-10-2003 και 17:47]

κάτι ,λίγο άσχετο,

το toast τελικά πόσο καλό θεωρείται για έλεγχο της σταθερότητας του συστήματος?

γιατί ενώ το prime μπορεί να πετάει με τη μια λάθη -ή και να κολλάει ,αλλά αυτό συνεχίζει κανονικά π.χ. για 1-2 ώρες σε high priority

To toast ειναι κυριως για burn-in του επεξεργαστη και στρεσαρει αυτον κατα κυριο λογο! Το prime απο την αλλη τεσταρει την σταθεροτητα του συστηματος γενικοτερα με μια παραπανω εμφαση στις μνημες! Αυτος ειναι και ο λογος που μπορει να κολαει το prime ενω το toast oχι!

Ελπιζω να βοηθησα!;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nezos [13-10-2003 και 17:43]

228x11@2508 1.98v .....αι σιχτηρ...

το vcore ειναι αυτο που βλεπεις απο windows πχ.mbm,winbond?

α και κατι αλλο η φαση με τους barton μου θυμιζει κατι απο DLT3C 1700+ & 1800

που τελικα καλυτεροι o/c κατα την γνωμη μου ηταν ο 1700+.

λετε να γινει κατι αναλογο και εδω με τους barton 2500+ καλυτερος απο τον 2600+

Οχι αυτο ειναι που μετραει το cpuZ αλλα ειμαι f ull load 44c max!!!! και idle 39-40

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.