Jump to content



επιλογή 40"-42" lcd tv


GT88

Recommended Posts

Τη πήρα κι' εγώ σήμερα από Media Markt στα 558 ευρώ και μπορώ να πώ ότι είναι φοβερή για τα λεφτά της:T:

Η τιμή ποια είναι ακριβώς? Γιατί στο Media markt Πυλαίας (Θεσσαλονικη) που ρώτησα μου είπαν ότι είναι 599€. Η ηλεκτρονική μόνο για σήμερα την έχει 579€

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή ποια είναι ακριβώς? Γιατί στο Media markt Πυλαίας (Θεσσαλονικη) που ρώτησα μου είπαν ότι είναι 599€. Η ηλεκτρονική μόνο για σήμερα την έχει 579€

Η τιμή είναι 588 ευρώ

Θα το διορθώσω στο πόστ μου

Link to comment
Share on other sites

ναι οκ...απαντηση δε μου δινεις ομως :p

σου λεω οτι εχω 42αρα LG και την πηρα τοτε με τα 0pixel..Υποστηριζει μεχρι 60hz και το προβλημα που βλεπω στα games , ειδικα στο προ ειναι αυτο.Εχεις καμμια ιδεα ;

Τι να σου πω GoMaR...Μέχρι τώρα δεν έχω κανένα πρόβλημα με games ούτε από pc ούτε από κονσόλα. Ίσως να είναι κάποιο θέμα με τα settings του PES αυτό. Η αλήθεια είναι ότι οι 42" οθόνες δεν φτιάχνονται με σκοπό να συνδέεις pc για games, οπότε όλο και κάποιο issue θα εμφανίζεται!

Link to comment
Share on other sites

Και μία σημείωση για τα Hz. Έκατσα και είδα το Iron Man σε 1080p blu-ray σε μία Bravia LED 100Hz και ειλικρινά μου βγήκαν τα μάτια. Δεν λέω γαμώ τις φάσεις η υπερβολικά ρεαλιστική ποιότητα εικόνας αλλά σε σκηνές που εξελίσονται πολύ γρήγορες σκηνές, επειδή το μάτι βλέπει και υψηλή ευκρίνεια και υπερβολική ομαλότητα σε όλα όσα γίνονται στην οθόνη δεν προλαβαίνει να ακολουθήσει και αυτό κουράζει πολύ. Την ίδια ταινία την έβαλα στη LG μετά και την απόλαυσα πραγματικά χρησιμοποιώντας το mode Cinema για 24p ποιότητα κινηματογράφου. Την ίδια ακριβώς λειτουργία έχουν όλες πλέον οι TV, από τις πιο φτηνές μέχρι τις πιο ακριβές. Εδώ λοιπόν έρχεται το ερώτημα. Για ποιο λόγο να δώσω λεφτά για μια Bravia LED 100Hz που κάνει γύρω στα 2500 ευρώ και να αχρηστεύω τα 100Hz μόλις ενεργοποιώ το cinema mode, ενώ μπορώ να κάνω ακριβώς το ίδιο με σχεδόν (κατά 80% προσέγγιση, και αυτό γιατί οι ακριβές LED έχουν λίγο καλύτερα μαύρα και μεγαλύτερη αντίθεση) την ίδια ποιότητα εικόνας με την LG των 588 ευρώ που αγόρασα; Απάντηση: Για κανένα λόγο! Όλα είναι διαφημιστικά trick και marketing για να σε κάνουν να θέλεις να αγοράσεις ακριβή TV. Μην ξεχνάτε ότι οι ταινίες που βλέπουμε στο σινεμά και γουστάρουμε ήταν,είναι και θα είναι 24 frame per second. Με αυτό το σκεπτικό τα 100Hz και τα 200Hz είναι για πέταμα αν θές να βλέπεις κινηματογραφική ποιότητα. Τα 50Hz είναι καλά και ξεκούραστα για το μάτι.

Link to comment
Share on other sites

τζάμπα λέμε....

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.157002

999 την πήρα πριν 2 μήνες

Τσάμπα ναι. Αλλά η ουσιαστική διαφορά που ενδιαφέρει και τον gt88 είναι μόνο τα 100Hz. Και τα 400 ευρώ διαφορά τιμής είναι νομίζω απλά τρελά υπερβολικά για μια TV που δεν δίνει εγγύηση για 0 καμένα pixel και είναι και 2" μικρότερη. Η LG που συζητάμε κοστίζει 588 ευρώ ενώ η ενώ η Samsung που αναφέρεις 1000 ευρώ. Σε αυτά τα λεφτά καλύτερα να πάει σε LED και 100Hz.

Link to comment
Share on other sites

στα λεφτά που λεει ο φιλος πιο πανω για τη σαμσουνγκ περνω τη 100αρα της σονυ....τεσπα ετσι και αλλιως απο εκει που θα τη παρω την περιμένουν μεσα του μηνα...θα δω μεχρι τοτε...μάλλον για την ελ τζι παω αλλα αν βρω καμιά 100αρα σε καλη τιμη μεχρι τοτε ισως να αλλάξω γνωμη...πάντως προχθές που ειχα παει σε ενα μαγαζι παλι ειδα μερικες 100αρες και την ελ τζι και δεν ειδα ιδιαίτερη διαφορά...ο πωλητής μου ειπε οτι μονο στα παιχνιδια θα δω μεγαλη διαφορα και οχι σε ταινιες...αν δε τις μελετήσεις μονος σου με το τηλεκοντρολ και ενα μπλου ρει πλαιερ δε προκειται να βγάλεις άκρη ρε γ@μωτο....αμα ειναι να ακους οτι λεει ο καθενας αστα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.