Jump to content



FX5900 ULTRA KAI ΧΑΜΗΛΑ ΣΚΟΡ


istrios

Recommended Posts

Αγορά πριν μια εβδομάδα περίπου και αφού στήνω το σύστημα αποφασίζω να κάνω και τις μετρήσεις όπως γίνεται συνήθως.Ξεκινάω με 3dmark2001se.......................και 45.23 drivers

post-156-1416070596,7938_thumb.gif

Link to comment
Share on other sites

Λέω μάλλον επειδή είναι direct8.1 to 3dmark και δοκιμάζω το aquamart03 με τους 52.13 και βγάζω σκορ 44000. Πουσάρω λίγο cpu (3450) και κάρτα(481/911) και πάω στα 48000.Επειδή μου αρέσει να εκτιμώ τις επιδόσεις σε νορμάλ καταστάσεις δεν μου άρεσαν καθόλου οι επιδόσεις.Τι μπορεί να φταίει? Οι ρυθμίσεις στην κάρτα όλες σε perfomance kai vsync off. Απο το bios δεν νομίζω να εξαρτάται κάτι που να επιβραδύνει τόσο πολύ. Το υπόλοιπο σύστημα στο sisoftsandra έχει κορυφαίες επιδόσεις.Για ρίχτε άπλετο φώς !!!!!!!!!!!!!!!!

post-156-1416070597,0279_thumb.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να είχες ATI κάρτα πριν βάλεις πάνω την 5900U ?

Πτώση στις επιδόσεις, είδα βάζοντας την 5900 σε σύστημα που είχε 9800 πριν, αν και είχαν απεγκατασταθεί οι οδηγοί της Ati... δυστυχώς, την λύση έδωσε το format στην συγκεκριμένη περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX [17-10-2003 και 21:50]

Υπάρχει περίπτωση να είχες ATI κάρτα πριν βάλεις πάνω την 5900U ?

Πτώση στις επιδόσεις, είδα βάζοντας την 5900 σε σύστημα που είχε 9800 πριν, αν και είχαν απεγκατασταθεί οι οδηγοί της Ati... δυστυχώς, την λύση έδωσε το format στην συγκεκριμένη περίπτωση.

Oxι. Το σύστημα ειναι εντελώς καινούριο και ξεκίνησα απο το μηδέν. Με λίγα λόγια ήταν καθαρό απο άλλους drivers. Λές να παιζει κάτι με ρυθμίσεις bios που έχουν σχέση με την κάρτα και πρέπει να προσέξω αν και όπως είπα πριν δεν νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.