Jump to content



PPPoE error σε FRITZ!Box


pelekanos92

Recommended Posts

Έχω Hellas on Line σύνδεση και router FRITZ!Box Fon WLAN Annex A, Firmware version 08.04.49, και έχω ένα σοβαρότατο πρόβλημα: Συνέχεια μου κόβεται η σύνδεση, μου βγάζει PPPoE error, κολλάει...:wall: Κάνω συνέχεια restart, το έχω βγάλει από τες πρίζες του για καμμια ώρα και το ξανασύνδεσα, πάλι τίποτα. Θέλω να μου πείτε τι να κάνω για να σταματήσει αυτό το πράμα.

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει για λίγο και μετά κολάει ή δεν παίζει καθόλου;

Από σήμα - θόρυβο και εξασθένιση πώς πάμε;

Έκανες κάποια αλλαγή πρόσφατα ή άρχισε έτσι ξαφνικά;

Τους λογαριασμούς τους έχεις πληρώσει;

Έχεις δοκιμάσει με PPPoA;

Έχεις δοκιμάσει άλλο router;

Link to comment
Share on other sites

Δουλέυει για λίγο και μετά κολλάει ή ξεσυνδέεται, με αποτέλεσμα να το κάνω restart.

Όταν λες από σήμα-θόρυβο, δεν ξέρω τι εννοείς. Θόρυβο το router δεν κάνει.

Αλλαγή έκανα, άλλαξα υπολογιστή, αλλά τα ίδια είχα και με τον παλαιό.

Οι λογαριασμοί είναι πληρωμένοι όλοι.

Τι είναι PPPoA;

Άλλο router όχι. Αλλά είμαι ανοικτός σε προτάσεις...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον για προβληματικό router μου φαίνεται, δοκίμασε να αλλάξεις με κανένα άλλο δανεικό έστω από κάποιο φίλο να δεις πώς τα πάει.

Σήμα-θόρυβο στη γραμμή σου εννοώ, κάπου έχει μια σελίδα με στατιστικά και θα τα έχει και αυτά μέσα.

PPPoA είναι ένας εναλλακτικός τρόπος σύνδεσης από τον PPPoE, αν μπορείς να το αλλάξεις στο router σου χωρίς να το κάνεις χειρότερα για να δούμε αν φταίει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.