Jump to content



FX 5900 waterblock


eleven

Recommended Posts

Μετ'α τν απόκτηση μιας 5900 FX η οποία μου ήρθε χωρίς ψύκτρα (κατα παραγελία απο τον Βαιο) και έτοιμη για υδρόψυξη έπρεπε να φτίαξω ένα μπλόκ για την σωστή και επαρκή της ψύξη. Φανταστέιτε την έκπληξη μου όταν έβαλα πάνω στο core ΄(ο οποίος είναι τεράστιος) ενα απο τα τελευταιά μπλόκ που φτίαχνω και έκατσε τέλεια Χωρεσε άνετα χωρίς να βρίσκει πουθενα στα γύρω εξαρτήματα Παραλίγο να ταιριάζαν και οι τρύπες που γίνονται στο μπλόκ για τοποθέτηση σε Αθλον αλλα μολις για 4μμ δεν ταίριαζαν:( Εφτιαξα λοιπόν ενα αλλο μπλόκ με την ίδια εσωτερική σχεδιάση αλλα μικρότερο σε μέγεθος για όσο το υνατό αναρτώμενο βάρος στην κάρτα Κολλήθηκαν και οι γωνίες (φυσικά τις επεξεργάστηκα λίγο) φτιάχτηκε και πλέξι συγκράτησης και είναι έτοιμη για τοποθέτηση

post-62-1416070598,8552_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μένει να δω και απο απόδοση τι λεει το μπλόκ Θα γίνει μια σχετική σύγκριση με το προηγούμενο μπλόκ που φορούσε η κάρτα(οσο αυτό ειναι δυνατό και αξιόπιστο) ) Για να δουμε διαφορές

post-62-1416070599,1208_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από antonisk7 [19-10-2003 και 23:30]

Αντε ενα για τσιπσετ και ενα για σκληρο και την εκλεισες τη σειρα !! :) Μπραβο!

Aντώνη για τσιπσέτ ηδη έχω φτιάξει.....................:) Αχ εκεί στα ξένα σε παρασέρνουν και δεν παρακολουθείς τα δρώμενα,σε ξεμυαλίσαν οι γαλιδούλες......................

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από eleven [20-10-2003 και 01:21]

Aντώνη για τσιπσέτ ηδη έχω φτιάξει.....................:) Αχ εκεί στα ξένα σε παρασέρνουν και δεν παρακολουθείς τα δρώμενα,σε ξεμυαλίσαν οι γαλιδούλες......................

:D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Αυτες ειναι perpeles, οι χαλκινες.. http://www.hacshop.gr/hac/servlet/gr.hac.display.Visualiser?action=showproduct&item=1013

Και οι αλουμινιενιες, πολυ καλες επισης στην μιση τιμη.... http://www.hacshop.gr/hac/servlet/gr.hac.display.Visualiser?action=showproduct&item=966

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά την εγκατάσταση των det 52.14 η κάρτα έτρεξε 505 /1010 Δοκιμάστηκε μονο σε 3d mark 2001 + 2003 απο 3-4 μετρήσεις έκαστο Σε παιχνίδι ( jedy Academy) δοκιμάστηκε με 480/980 και έτρεχε αψογα

Εκείνο που δεν μου άρεσε (ισως με το συγκεκριμενο παιχνίδι ) ήταν η ποιοτητα με 6χAA kai 8x anisotropic Θα δοκιμάσω και με αλλους οδηγους και διαφορετικα παιχνίδια και βλέπουμε

post-62-1416070604,9606_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.