Jump to content



Coolermaster HAF 932 ελλειψη?


ison

Recommended Posts

Επειδη σκεφτομαι να παρω το εν λογω κουτι...βλεπω οτι πλαισιο-e-shop-multirama εχουν ελλειψη (μαλιστα το πλαισιο το εχει βγαλει τελειος απο το site)

Τι εγινε σταματησε η coolermaster να το βγαζει ή απλα βρισκεται σε ελλειψη το εν λογω μοντελο?

Ξερει κανεις τπτ?

Ευχαριστω.

(θα ηθελα να το παρω απο πλαισιο λογω πιστωτικου που εχω εκει)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι να παρω το εν λογω κουτι...βλεπω οτι πλαισιο-e-shop-multirama εχουν ελλειψη (μαλιστα το πλαισιο το εχει βγαλει τελειος απο το site)

Τι εγινε σταματησε η coolermaster να το βγαζει ή απλα βρισκεται σε ελλειψη το εν λογω μοντελο?

Ξερει κανεις τπτ?

Ευχαριστω.

(θα ηθελα να το παρω απο πλαισιο λογω πιστωτικου που εχω εκει)

Γενικά υπάρχουν ελλείψεις από τα πάντα. Δεν ξέρω αν ευθύνεται και η απεργία στο ΟΛΠ.

Link to comment
Share on other sites

Το site πάντα δεν αντικατοπτρίζει την πραγματική διαθεσιμότητα των προϊόντων. Εννοώ ότι μπορεί σε κατάστημα Πλαίσιο/Multirama να βρεις κάτι, το οποίο δεν υπάρχει στο site για διάφορους λόγους (εκθεσιακό κομμάτι, βιτρίνα κτλ).

Όπως είπε και o baltazar1999, υπάρχουν γενικές ελλείψεις. Πριν από μία εβδομάδα, πήγα στο Πλαίσιο Ευκαρπίας στη Θεσσαλονίκη με σκοπό την αγορά είτε του HAF932 είτε του Stacker833. Τα κουτιά δεν υπήρχαν καθόλου και ούτε γνώριζε κάποιος να μου πει αν και πότε θα φέρουν, παρ' ότι ο υπάλληλος ήταν αρκετά εξυπηρετικός. Πες ότι το παραβλέπω αυτό και αποφασίζω να αγοράσω κάτι άλλο σε Full-ATX. Η "ποικιλία" ήταν απογοητευτική. Υπήρχαν 2 το πολυ κουτιά Full-ATX, μάπα κιόλας. Και είχε 3 (ίσως και περισσότερα) Lian Li.

Τα μαζεύω και πάω Multirama Σταυρούπολης. Μεγάλο κατάστημα. Εξυπηρετικότατος υπάλληλος. HAF932 ούτε για δείγμα όπως και Stacker 833. Ο υπάλληλος πήρε τηλέφωνο σε όλα τα καταστήματα Multirama Θεσσαλονίκης για να τσεκάρει διαθεσιμότητα και να δει αν υπάρχει πουθενά το HAF να γίνει παραγγελία. Δεν υπήρχε τίποτα ούτε καν εκθεσιακό. Από Full-ATX είχε το Cosmos-S, και κάτι Gigabyte μάπες. Τελικά μου είπε ότι μπορούμε να το παραγγείλουμε και ότι θα έρθει σε 1 με 2 εβδομάδες, όπως και κάναμε τελικά.

Δεν ξέρω τι να πω. Ειδικά το Πλαίσιο αλλά και τα Multirama εδώ στη Σόφια είναι τίγκα στα προϊόντα, τα ράφια είναι γεμάτα επεξεργαστές, VGA, έχουν μια στρατιά monitor το καθένα (TN βέβαια αλλά klein) και γενικώς έχει μεγάλη ποικιλία.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.