Jump to content



Πανακεια το Format (??)


JohnnyX

Recommended Posts

Καταρχην ζητω συγνωμη για το τιτλο, ειμαι εξαιρετικα εκνευρισμενος...(αν οι mod των δουν βαρυ ας τον αλλαξουν).

Ευτυχως που δε συνηβηκε σε μενα το παρακατω.

Η αδερφη μου εχει ενα netbook advent 4211 και της καηκε το τροφοδοτικο..το checkara καταρχην δια της αφης (δε ζεστενοταν) και στη συνεχεια με πολυμετρο. Ειπα το γαμπρο μου να παει το τροφοδοτικο πισω στο electroworld (κοτσοβολος δηλαδη) επειδη ειναι στην εγγυηση.. Εκεινοι ζητησαν και το netbook περιεργως !!!!. Anyway το πηγε και αυτο και το παρελαβε σημερα....Ενω λοιπον χαλασε το τροφοτοτικο εκαναν FORMAT ολο το δισκο.

ΕΙΝΑΙ ΖΩΑ ΛΟΙΠΟΝ. Η λυση σε ολα τα προβληματα στα ελλαδα...ειναι το format...Εννοειται η αδερφη μου δεν ειναι παρει ποτε της backup και εχασε απιστευτη δουλεια που ειχε μεσα...

Ειμαι απιστευτα εξοργισμενος (οπως και εκεινη βεβαια) ..και πραγματικα αναζητω/αναζητει ενα τροπο αντιδρασης...καταγγελια δηλαδη ή κατι τετοιο. Αλλα καταγγελια που ? ΙΝΚΑ και συνηγορο πολιτη ? ..φυσικα απλα για την τιμωρια (λεμε τωρα) γιατι τα data ...καπουτ !!!

Μια ζωη θα ειμαστε υπαναπτυκτοι...μια ζωη...ποναει δοντι...κοβει δοντι.

Που να το ξερε οτι θα το εκαναν αυτο...θα επερνε απο ebay ενα τροφοδοτικο με 10 ευρο.

Link to comment
Share on other sites

Μα ξαναεβαλαν τα windows απο πανω...Υποθετω τα sectors θα εχουν γραφτει με τα νεα δεδομενα και θα ειναι αδυνατη η ανακτηση των παλιων αρχειων (ισως βεβαια κατι να απεμεινε)

Link to comment
Share on other sites

Το Recuva χρησιμοποιώ μόλις καταλάβω ότι έσβησα κάτι καταλάθος...Με σχετική επιτυχία.

Αλλά δεν έχει κάνει recovery τα πάντα...δεν ξέρω αν ο πιο σχολαστικός αλγόριθμος έχει καλύτερα ποσοστά ανάκτησης.

Link to comment
Share on other sites

σαν να θυμαμε παντως οτι ειδα καπου οτι το recuva δεν ανακτα αρχεια μετα απο format ...ισχυει ?

Τελικα οπως λεει στη σελιδα τους

Recovery from damaged or formatted disks

Even if you've formatted a drive so that it looks blank, Recuva can still find your files on it

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.