Jump to content



Office 2010 Beta


darien

Recommended Posts

Εχει το ιδιο αθλιο μενου με το 2007?

Ναι, είναι σχεδόν το ίδιο. Άθλιο δεν το λες ρε, απλώς είναι θέμα συνήθειας, μέχρι να βρεις πού είναι η κάθε λειτουργία κλπ. :)

Προσωπικά, με το 2007 συνήθισα να δουλεύω πολύ πιο γρήγορα απ' ό,τι με τα προηγούμενα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι, και εγώ στην αρχή το έκραζα τρελά, αλλά με το rollout μας το βάλανε και πραγματικά αν το συνηθίσεις ΔΕΝ κοιτάς πίσω, έχει ΠΟΛΕΣ βελτιώσεις που στην αρχή επειδή είσαι επηρεασμένος αγνοείς ή δεν βλέπεις καν.

Link to comment
Share on other sites

2007 οκ σε 7άρια 32.

Το GUI του 2007 εξακολουθώ να το θεωρώ άθλιο και εξηγούμε:

Τα ribbons πιάνουν πολύ ζωτικό χώρο στο πάνω μέρος. Σε wide laptop αυτό είναι πολύ άσχημο.

Τα ribbons δεν custoμάρονται. Δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να βλέπω φαρδιά-πλατιά όλα τα styles και διάφορα άλλα που δεν χρησιμοποιώ. Άσε να τα βάλω όπως γουστάρω. Δεν είμαι "στραβάδι". Το έχω φάει με το κουτάλι το Word από την v.6 του DOS.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα βάλει στο 2007 όταν είχα τα Vista. Σε συνθήκες πανικού είναι time saver. Στα 7 δεν το έβαλα για να τα συνηθίσω και καλά, αλλά ...ο καιρός γαρ εγγύς.

Το καλύτερο είναι το RibbonX που σε αφήνει να customάρεις δικά σου ribbons (τα default τα έχει κλειδωμένα η MS).

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα προγραμμα που εμφανιζει και το κλασικο μενου των 2003 στο word,excel, powerpoint :smoke:

Classic menu for ofice λεγεται

thx .Θα το χρειαστω σιγουρα.

Και χωρις ομως το κλασσικο των 2003,μου φαινονται λιγο πιο βατα :pleasantry: τα 2010 απο τα 07

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.