Jump to content



Πως να επιλεξετε τον καλυτερο P4. Steppings, sSpecs, FPO/BATCH και αλλα...


soki

Recommended Posts

ρε παιδια εχω ενα επεξ στα 3.01ghz fsb200...μια φορα επιχειρισα να τον πουσαρω στα 3,4 ανεβαζοντας μονο το fsb.το προβλημα ειναι οτι στο βιος δεν λεει πουθενα για voltage..(μια φορα το εχω αναβαθμισει)μηπως η μητρικη δεν υποστηριζει τετοια δυνατοτητα?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 152
  • Created
  • Last Reply

Φιλε μου για να σε βοηθησουμε πρεπει να πεις τι μητρικη,μνημες,τροφοδοτικο εχεις καθως και τι πυρηνα εχει ο επεξεργαστη σου. Ετσι απλα ενας 3αρης με 800αρι Bus δεν λεει τιποτα σε κανενα. Επισης υπαρχουν πολλοι οδηγοι στο φορουμ για overclock και μπορεις να διαβασεις αρκετα κατατοπιστικα πραγματα.Καλη τυχη και υπομονη ευχομε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Αρχική απάντηση από vazelos

Παιδια τι stepping εχει βγει καλο για Ρ4 640?Θελω να αγορασω αλλα δεν εχω ιδεα για τι stepping να ψαξω...

απλα κοιτα να ειναι costa rica και οχι china....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Βασιλης [Σήμερα, στις 22:38]

απλα κοιτα να ειναι costa rica και οχι china....

Φαινεται στη συσκευασια η το καταλαβαινεις απο το stepping???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Βασιλης

απλα κοιτα να ειναι costa rica και οχι china....

Λοιπον costa rica βρηκα μερικα κομματια!!!Σε stepping να δειξω καποια προτιμηση ή ολα ιδια ειναι???

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.