Jump to content



Q9550 stepping


petran_x13

Recommended Posts

Νομίζω οποιοσδήποτε Ε0 θα σου κάνει...εκτός αν το θες για πολύ extreme πράγματα...

Όλοι σχετικά εύκολα πάνε 3.6-4.0Ghz...

λογικά ναι αλλα το E0 είναι σε Q9550 ή Q9650?

Link to comment
Share on other sites

Kαι στους δύο υπάρχει το stepping... Απλά με τον Q9650 θα ζορίζεις λιγότερο την μητρική λόγω μεγαλύτερου πολ/στη και συνέπως μικρότερου fsb στην ίδια συχνότητα. Αλλά και ο Q9550 συνήθως φτάνει...

Link to comment
Share on other sites

Kαι στους δύο υπάρχει το stepping... Απλά με τον Q9650 θα ζορίζεις λιγότερο την μητρική λόγω μεγαλύτερου πολ/στη και συνέπως μικρότερου fsb στην ίδια συχνότητα. Αλλά και ο Q9550 συνήθως φτάνει...

τώρα τις έχω 450fsb αυτής τις μητρικής και την έχω μπουτάρη και με 500fsb:P

Link to comment
Share on other sites

αν πας σε μαγαζι και τον εχεις στα χερια σου τον επεξεργαστη, τσεκαρε για L847C ειτε σε 9550, ειτε 9650, θα εχει -συνηθως- πολυ μικρο VID , και γενικα θα ανεβαινει πολυ καλα (και αν εισαι και με νερο ακομη καλυτερα)

Link to comment
Share on other sites

αν πας σε μαγαζι και τον εχεις στα χερια σου τον επεξεργαστη, τσεκαρε για L847C ειτε σε 9550, ειτε 9650, θα εχει -συνηθως- πολυ μικρο VID , και γενικα θα ανεβαινει πολυ καλα (και αν εισαι και με νερο ακομη καλυτερα)

thanks παίδες για μεταχειρισμένο ψάχνω βασικά

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.