Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

Ηρθε το Battery grip E3 για την 400ara Canon μου! :magic:

Φοβερο γίνεται το feeling με το battery grip,highly recommended για όσους δεν έχουν!

http://img641.imageshack.us/img641/4145/img2558q.jpg

http://img192.imageshack.us/img192/7136/img2556o.jpg

http://img402.imageshack.us/img402/1879/img2555h.jpg

http://img205.imageshack.us/img205/2460/img2554mp.jpg

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε το Battery grip E3 για την 400ara Canon μου! :magic:

Φοβερο γίνεται το feeling με το battery grip,highly recommended για όσους δεν έχουν!

από που το πήρες; [το πόσο, αν θυμάμαι είπες ότι είναι 50€]

Link to comment
Share on other sites

Καταραμενο ebay..

Και το δικο μου battery grip για την D90 ειναι στο δρομο..

(Κινεζιά :red: αλλα διαβασα οτι ειναι ΟΚ )

αν πηρες σαν του gomar, το χω και εγω, και ειναι περισσοτερο απο οκ (προς το παρον:p)

Link to comment
Share on other sites

από που το πήρες; [το πόσο, αν θυμάμαι είπες ότι είναι 50€]

ebay.co.uk

Εκανα bid σε αυτό οπως και ενα αλλο με 40 ευρό αλλα το ακύρωσα

Δοκίμασε και εσυ την τυχη σου ολο και κατι βρίσκεις :innocent:

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτησούλα μιας και χθες απέκτησα μια 450d με τον efs 18-55 is

Θήκη τσαντούλα δεν έχω.Προς το παρόν δεν καίγομαι να βρω κάτι άμεσα..........τώρα από χωρητικότητα δεν έχω μεγάλες ανάγκες....π.χ. άντε να πάρω 1 ακόμα φακό αργότερα...0 18-55 μου είναι υπεραρκετός προς το παρόν. Ο φορτιστής είναι αρκετά μικρός και δεν θα έχω έξτρα τρίποδα κλπ.

σώμα, 18-55, ίσως 1 ακόμα φακός, mini φορτιστής.

Είδα κάτι λύσεις για την πλάτη αλλά το θεωρώ υπερβολή. Ποιο πολύ νομίζω θα με βόλευε τσαντάκι με λουρί ασφαλείας ή αυτά που δένουν ψηλα στο πόδι.Στη μέση δε βολεύει.

Για ρίχτε καμιά ιδέα.

budget περίπου στα 40ευρώ max.

Link to comment
Share on other sites

lowepro rezo 170aw...ανετη και βολικη..ηταν η πρώτη μου τσάντα και χωρουσε μηχανη με φακο μεγαλυτερο απο τον δικο σου συν ενα ακομη φακο και ενα φλας...τιμια λυση για τα λεφτά της και στην προτεινω ανεπιφυλακτα αν σε ενδιαφερει αυτο ειδος...;)

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτησούλα μιας και χθες απέκτησα μια 450d με τον efs 18-55 is

Θήκη τσαντούλα δεν έχω.Προς το παρόν δεν καίγομαι να βρω κάτι άμεσα..........τώρα από χωρητικότητα δεν έχω μεγάλες ανάγκες....π.χ. άντε να πάρω 1 ακόμα φακό αργότερα...0 18-55 μου είναι υπεραρκετός προς το παρόν. Ο φορτιστής είναι αρκετά μικρός και δεν θα έχω έξτρα τρίποδα κλπ.

σώμα, 18-55, ίσως 1 ακόμα φακός, mini φορτιστής.

Είδα κάτι λύσεις για την πλάτη αλλά το θεωρώ υπερβολή. Ποιο πολύ νομίζω θα με βόλευε τσαντάκι με λουρί ασφαλείας ή αυτά που δένουν ψηλα στο πόδι.Στη μέση δε βολεύει.

Για ρίχτε καμιά ιδέα.

budget περίπου στα 40ευρώ max.

DSLR δεμένη στο πόδι?

ή δεν θυμάμαι εγω καλά τη μηχανή

ή έχεις μεγάλη ιδέα για το σώμα σου:hehe:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nephilim, sgp-store να υποθέσω;

Είχα παραγγείλει παλιότερα το ασημί για την D80 μιας φίλης.

Κρίμα που δεν έχει τίποτα για την Κ-7 όταν θα την πάρω :)

Yep και την θηκη του Omnia, σωστα?:p

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτησούλα μιας και χθες απέκτησα μια 450d με τον efs 18-55 is

Θήκη τσαντούλα δεν έχω.Προς το παρόν δεν καίγομαι να βρω κάτι άμεσα..........τώρα από χωρητικότητα δεν έχω μεγάλες ανάγκες....π.χ. άντε να πάρω 1 ακόμα φακό αργότερα...0 18-55 μου είναι υπεραρκετός προς το παρόν. Ο φορτιστής είναι αρκετά μικρός και δεν θα έχω έξτρα τρίποδα κλπ.

σώμα, 18-55, ίσως 1 ακόμα φακός, mini φορτιστής.

Είδα κάτι λύσεις για την πλάτη αλλά το θεωρώ υπερβολή. Ποιο πολύ νομίζω θα με βόλευε τσαντάκι με λουρί ασφαλείας ή αυτά που δένουν ψηλα στο πόδι.Στη μέση δε βολεύει.

Για ρίχτε καμιά ιδέα.

budget περίπου στα 40ευρώ max.

εγώ έχω βολευτεί αυτήν

28-29 ευρώ θα τη βρεις... εγώ την έχω για όταν κυκλοφορώ "light"... χωράει μηχανή + 2 φακούς... (πχ σενάριο φορεμένος 18-200mm κ από κάτω ένας μικρότερος πχ ένας από 35mm/10-20mm/8mm fisheye) + φίλτρα, φορτιστές, μπαταρίες, grey card, sd cards κλπ στην μπροστινή κ στην μέσα θήκη του καπακιού...

ps. το πιο βασικο, το ανοιγμα απο πανω, δινει αμεση προσβαση κ πιασιμο της μηχανης κατευθειαν απο τη λαβη της ready to shoot...

Έγινε επεξεργασία από Voudas
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.