Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

Νομίζω καλά τον πήρες. Ο D έχει 100 ευρώ περισσότερα. Επίσης νομίζω ότι από 2.8 και πάνω διορθώνεται το front focus. Να φανταστείς τον έχω 10 μέρες και δεν έχω προλάβει να τον τεστάρω όπως θέλω. Δεν είναι δικός μου, δεν θα τον αγόραζα για διάφορους λόγους που δεν είναι της παρούσης (αν θέτε, τους αναλύω αύριο). Θα προτιμούσα 80-200 2.8 ή 70-200 σε καλή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

καθαρίζοντας τον 17-55 με πανάκι γυαλιών έμεινε μια θαμπάδα (φαινεται με το ματι δηλαδή) τόσο στο κρύσταλλο του φακού όσο και στο φιλτράκι και νομίζω πως επηρρεάζει κάπως την αντίθεση της κάθε φωτογραφίας (ή κάτι άλλο, αλλά τέσπα δεν ειναι όπως πρώτα).

Καμια ιδέα για τον ξανακάνω όπως πριν; (κάποιο υγρό ίσως ; )

:)

Link to comment
Share on other sites

καθαρίζοντας τον 17-55 με πανάκι γυαλιών έμεινε μια θαμπάδα (φαινεται με το ματι δηλαδή) τόσο στο κρύσταλλο του φακού όσο και στο φιλτράκι και νομίζω πως επηρρεάζει κάπως την αντίθεση της κάθε φωτογραφίας (ή κάτι άλλο, αλλά τέσπα δεν ειναι όπως πρώτα).

Καμια ιδέα για τον ξανακάνω όπως πριν; (κάποιο υγρό ίσως ; )

:)

οινοπνευμα, και μετα σκουπισμα με βαμβακερη πλουζα

Link to comment
Share on other sites

εχω μια εντυπωση οτι το οινοπνευμα διαβρωνει, τουλαχιστον το microsoft ποντικι μου που δοκιμασα, και παλιους κιτρινισμενους εκτυπωτες.

οπως εχει πει και ο πετροςντι αγορασε ισοπροπυλικη αλκοολη.

Link to comment
Share on other sites

Έφαγα τον κόσμο να βρω το ποστ που είχες κάνει πριν ποστάρω.

Anyway θα μιλήσω με γομάρι γιατί ειχε πει πως έχει μπόλικη.

Πληροφοριακά, από που μπορεί να αγοράσει κανείς αυτό το πράμα και πόσο έχει;

Link to comment
Share on other sites

αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι ολα τα ηλεκτρονικα θελουν ισοπροπυλικη.

οθονη, κεφαλες εκτυπωτων, καμερες, φακοι γιατι αλλιως θα εχουμε φαινομενα χρησης ασετον μετα απο λιγο καιρο.

Link to comment
Share on other sites

Έφαγα τον κόσμο να βρω το ποστ που είχες κάνει πριν ποστάρω.

Anyway θα μιλήσω με γομάρι γιατί ειχε πει πως έχει μπόλικη.

Πληροφοριακά, από που μπορεί να αγοράσει κανείς αυτό το πράμα και πόσο έχει;

φαρμακείο. Προχθές πήρα ένα μπουκαλάκι 100ml. Λογικά δεν κάνει πολύ, γιατί εμένα μου το έδωσαν δωρεάν :p

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.