Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

μόλις πρόσεξα ότι το πλαστικό κάλυμμα του κουμπιού που περιστρέφει την κεφαλή του sb600 ξεκόλλησε σχεδόν όλο. Πέτρο, ο Άρης παίζει να το φτιάξει αν του το πάω τη Δευτέρα ;

Καμιά άλλη λύση κανείς; Βλέπω ότι από κάτω είχε κάποιου είδους κόλλα. Να βάλω λίγη και εγώ ή όχι καλύτερα; :p

Link to comment
Share on other sites

γενικώς διαβάζω ότι σε λάστιχα φακών κλπ οι κόλλες πρέπει να αποφεύγονται. απλά έλεγα μήπως στην προκείμενη περίπτωση δεν υπήρχε πρόβλημα καθώς υπάρχει ήδη κόλλα εκεί. Όπως και να έχει πάντως, πριν το μιλήσω με το σέρβις (έχει βγει εκτός εγγύησς εδώ και μερικούς μήνες) δεν θα κάνω κάποια κίνηση.

Link to comment
Share on other sites

και μια φωτογραφία από το σημείο με το πρόβλημα. μάλλον θα το πάω σέρβις τη δευτέρα

δεν βλέπω πρόβλημα ρε συ. παίζει να σου φύγει το ελατήριο?

http://www.tecnica.gr/index.php?target=products&product_id=30471

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπαμε και κατ' ιδίαν, πιστεύω ότι ο Άρης θα σου το φτιάξει. Όπως όμως σου είπα και βλέπω να συμφωνεί και ο Λευτέρης, βάλε βενζινόκολλα. Έχω μια αμφιβολία για το αν θα κολλάει στο λάστιχο, αλλά μπορείς να δοκιμάσεις.

Link to comment
Share on other sites

ναι, έτσι όπως είναι τώρα, το ελατήριο είναι φτερό στον άνεμο. λες να δοκιμάσω με βενζινόκολλα;

δεν μου φαίνεται λογικό να κρατάει το λάστιχο τοελατήριο στη θέση του,

εκτός αν είναι τόσο τζετ σχεδιασμένο τι να πω

@Πέτρος μετά τον Αι Βασίλη έπαψα να πιστεύω και στον Άρη

και στον κάθε Άρη βέβαια

αφού το έχει σφαγμένο μπροστά του

τι θα του κάνει ο ειδικός?

βρες μια κόλλα που να κάνει για ελαστικά και DIY

βενζινόκολλα χρησιμοποιεί και ο τσαγγάρης στις σόλες,έχει επιδιορθώσει κανείς παπούτσι τσόκαρο κλπ?

που είναι μαλακό και "δουλεύεται" φουλ.

δικό σου το φλας,η τσέπη και το ρίσκο ;)

Link to comment
Share on other sites

από χθες παίζω με d7000..

μου έχει αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις.

την 300αρα μου την ξε-#$^# σε ευαισθησία:p

video πολύ καλό και γενικά είναι εξαιρετικά φορτωμένη με καλούδια.

τα - της για μένα είναι το πιάσιμο (έχω συνηθίσει και από την άλλη)

η εργονομία των κουμπιών-πόσο ******* είναι η ροδέλα που αλλάζεις s-cl-ch κλπ

και τέλος το ότι δουλεύει με sd κάρτες..

είναι μια εξερετική μηχανή για ταξίδια κλπ αλλά εγώ θα δώσω κάτι παραπάνω για d400 όταν βγει με το καλό:magic:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.