Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

επειδή το σκέφτηκα λίγο (γιατί λεφτά υπάρχουν :p) και τον θέλω οποσδήποτε το καλοκαίρι ....

Tamron Europe: AF 18-200mm F/3,5-6,3 XR Di II LD Aspherical [iF] MACRO

για servise (καθάρισμα) της dslr μας ώστε να είναι σε φόρμα που πάμε ... ?

Link to comment
Share on other sites

micro 4/3 είναι οπότε ψάχνεις ανάλογα

Olympus 40-150mm f/4 -5.6 M.Zuiko ED MICRO 4/3 LENS | eBay UK

micro 4 3 | eBay UK

Πες του να τη δώσει και να πάρει μια Oly σαν του overvolt :hehe:

Για να μην τρολλάρω έτσι..

:p δες τον 14-140. Δε λες budget βέβαια

οτι πει/ειπε ο dellman..

Απο τις πιο φτηνες λυσεις χωρις να ξεφευγεις απο αυτοματισμους ειναι ο 40-150 ..ελλαδα παιζει κανενα 250αρη..αντε πιο κατω ....αν παει ο hayas να τον παρει..:hehe:

edit

για το αποκατω........-> και εγω

Hello again, back από Χερσόνησο :hehe:

Λοιπόν βλέπω ότι ~250€ θα μου έρθει ο φακός, εκεί υπολόγιζα. Μπορείτε όμως να μου πείτε τι παίζει με τους αντάπτορες; Έχω μια Minolta Dynax με 3 φακούς, οι οποίοι κουμπώνουν με Alpha mount αξίζει να ασχοληθώ καθόλου;

S3Zab.jpg

Αξίζει πχ να αγοράσω έναν τέτοιο, γενικά ποια είναι τα μειονεκτήματα τους (είμαι σίγουρος ότι έχουν, δεν παίζει να είμαι τόσο κωλόφαρδος :hehe:)

Έγινε επεξεργασία από Jerry007
Link to comment
Share on other sites

ειναι ιδεα μου ...ή κανεις δεν ποσταρε αυτο -> Nikon D5100 Review: 1. Introduction: Digital Photography Review

Ειναι κριμα γιατι μολις ειδα οτι δεν τραβαει video σε Manual και φημιζεται για το στοιχειο του βιντεο!! :wall::wall:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.