Jump to content



RAM SET 2x2GB για ASUS STRIKER 2 EXTREME


hammerd79

Recommended Posts

παιδες καλησπερα και παλι...

εχω μια μητρικη ASUS STRIKER 2 EXTREME και θα ηθελα να μου προτεινει καποιος καποια καλα σετακια μνημων

που να εχει δοκιμασει η να πιστευει οτι θα παιζουν απροβληματιστα σε αυτη τη μητρικη.

βασικα θελω 2x2GB σετακι..

διαβασα εδω μεσα οτι υπαρχουν πολλα προβληματακια με bootαρισματα και αλλα με διαφορετικα σετ μνημων..και εχω μπερδευτει λιγο.. :(

ο cpu μου ειναι ενας INTEL QX6800 QUAD EXTREME 2,93GHz B3...

οποτε οπως καταλαβαινετε επειδη τωρα με την βοηθεια αρκετων παιδιων απο το forum αρχισα να ασχολουμαι

λιγο ποιο σοβαρα με το overclocking, θελω κατι καλο που να αντεχει και να τρεχει !!! :D

τα χρηματα που θελω να δωσω ειναι περιπου 150~200€ ...

και παλι πολλα πολλα thanx ^^

Link to comment
Share on other sites

μηλησα με τα παιδια στο XTREME ΜULTIRAMA και μου ειπαν οτι το 790i ειναι πολυ δυστροπο με τις μνημες και

οτι με corsair θα ειναι απολυτα συμβατο φτανει να παρω κιτακι με ρευμα 1,6ν - 1,8ν ...

επειδη ηταν να παω πισω κατι μνημες που εχω..τελικα τις κραταω...απο το παλιο μου 780i / DDR2 ηταν,

τα λεφτα που μπορω να δωσω πλεον ειναι μεχρι 120€..

οποτε βρηκα αυτες εδω...τι λετε ???

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/RAM/Corsair-Ddr3-4Gb-Kit-TW3X4G1333C9DHX.htm

δεν θελω και τρελλα πραγματα..ισως να μην τις πειραξω και καθολου στην αρχη...αξιζουν ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.