Jump to content



πρόγραμμα αποκοπής ιστοσελίδων


AGRIMI

Recommended Posts

θέλει ένας γνωστός μου στο γραφείο του ένα πρόγραμμα που να τρέχει σε windows xp και σε vista

(σύνολο 3 υπολογιστές) και να κόβει σελίδες ερωτικού περιεχομένου, διαφημιστικά κ.τ.λ

δηλ. αν γίνεται να έχει επιλογές π.χ. να διαλέγεις το button sex και να κόβει τις σελίδες ερωτικού περιεχομένου.

αν δεν υπάρχει πέστε μου αν υπάρχει τρόπος με συνδυασμό προγραμμάτων ή οτιδήποτε άλλο.

με internet security και firewall δεν παίζει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως ο πιο εύκολος τρόπος είναι να χρησιμοποιήσει το opendns. αν έχει dynamic ip , κάνει ένα account στο site, κατεβάζει ένα πρόγραμμα και βάζει καρφωτούς dns αυτούς που δίνει το site. μετά μέσα από το site διαλέγει τι θέλει να επιτρέψει και τι όχι.

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε για content filtering. Αν βρεις κάτι που να σου κάνει, ενημέρωσε να ξέρουν και οι άλλοι.

Απ' ότι κατάλαβα θέλεις ένα πρόγραμμα για κάθε PC ξεχωριστά και όχι κάτι που θα βάλεις σε ένα Proxy πχ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.