Jump to content



.::Thermaltake Armor +.::.Chassis Painting::.


PClord

Recommended Posts

Ωραίος! καλή δουλεία! Αλλά ας κοιμόσουν κι εσύ λίγο βρε αδερφέ...! :p

Θα ξεκινήσω και το δικό μου αφού δώσω το χαζομάθημα στις 2 του μήνα και θα έχουμε μια περίεργη συλλογή από Armors! :man_in_love::slap:

Link to comment
Share on other sites

ε,τι να κάνω ρε παιδιά??:innocent:

είπαμε,αυτά είναι άγνωστα μονοπάτια για εμένα...!

οι ταινίες είναι ηλεκτρολογικής χρήσεως και αντέχουν την ζέστη,τώρα για την κόλλα δίκιο έχετε αλλά τι να κάνω?? :wassat: :p

Ωραίος! καλή δουλεία! Αλλά ας κοιμόσουν κι εσύ λίγο βρε αδερφέ...! :p

Θα ξεκινήσω και το δικό μου αφού δώσω το χαζομάθημα στις 2 του μήνα και θα έχουμε μια περίεργη συλλογή από Armors! :man_in_love::slap:

χαχαχαχαχα!τέλεια! είδες cable management?? ούτε τρύπες ούτε τπτ!! ταινία και όρεξη να 'χεις μόνο...! :p:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ε,τι να κάνω ρε παιδιά??:innocent:

είπαμε,αυτά είναι άγνωστα μονοπάτια για εμένα...!

οι ταινίες είναι ηλεκτρολογικής χρήσεως και αντέχουν την ζέστη,τώρα για την κόλλα δίκιο έχετε αλλά τι να κάνω?? :wassat: :p

χαχαχαχαχα!τέλεια! είδες cable management?? ούτε τρύπες ούτε τπτ!! ταινία και όρεξη να 'χεις μόνο...! :p:rolleyes:

Ναι, είναι πολύ καλο όντως... Αλλά ειναι και λίγο το μικρόβιο του τρυπήματος να πάρει η ευχή! :rubik:

Σκέφτομαι να ακολουθήσω τα εξής βήματα:

Τρύπες στο tray και λιμάρισμα

Άνοιγμα μικρού παράθυρου στο πλαϊνό cover του case προς την πλευρά του tray.

Επειδή θα έχω υδρόψυξη, περισσέυει ο ανεμιστήρας του Phenom και λέω να τον βάλω από την πίσω

μεριά της μητρικής ώστε να βγάζει το ζεστό αέρα. Ή να βάζει κρύο, ακούω γνώμες.

Sanding 320 στο αλουμίνιο και 600 στο πλαστικό

Primer

Sanding 800

Primer 2ο χέρι

Εδω δεν ξέρω, να το πατήσω ένα τριψιματάκι ?

3 χέρια χρώμα με 800 - 1000 sanding ενδιάμεσα

και τέλος το clear coat με ένα 1500-2000 ανάλογα του τί έχω...

Εννοείται ότι από 1000 και πάνω θα χρησιμοποιηθέι σφουγγαράκι με μπουγαδόνερο.

Πως σας φάινεται ?

Δε θέλω να βγει mirror finish αλλά το sanding είναι απαραίτητο απότι κατάλαβα για την ποιότητα του βαψίματος

και εν τέλει θα μου δώσει ένα glossy look... ή όχι ?:hang2:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι πολύ καλο όντως... Αλλά ειναι και λίγο το μικρόβιο του τρυπήματος να πάρει η ευχή! :rubik:

Σκέφτομαι να ακολουθήσω τα εξής βήματα:

Τρύπες στο tray και λιμάρισμα

Άνοιγμα μικρού παράθυρου στο πλαϊνό cover του case προς την πλευρά του tray.

Επειδή θα έχω υδρόψυξη, περισσέυει ο ανεμιστήρας του Phenom και λέω να τον βάλω από την πίσω

μεριά της μητρικής ώστε να βγάζει το ζεστό αέρα. Ή να βάζει κρύο, ακούω γνώμες.

Sanding 320 στο αλουμίνιο και 600 στο πλαστικό

Primer

Sanding 800

Primer 2ο χέρι

Εδω δεν ξέρω, να το πατήσω ένα τριψιματάκι ?

3 χέρια χρώμα με 800 - 1000 sanding ενδιάμεσα

και τέλος το clear coat με ένα 1500-2000 ανάλογα του τί έχω...

Εννοείται ότι από 1000 και πάνω θα χρησιμοποιηθέι σφουγγαράκι με μπουγαδόνερο.

Πως σας φάινεται ?

Δε θέλω να βγει mirror finish αλλά το sanding είναι απαραίτητο απότι κατάλαβα για την ποιότητα του βαψίματος

και εν τέλει θα μου δώσει ένα glossy look... ή όχι ?:hang2:

συμφωνώ σε όσα λες,αλλά σίγουρα εγώ δεν θα πείραζα το πλαινό,αν έχεις υδροψυξή είναι νομίζω περιττό να το κόψεις και να βάλεις ανεμιστήρα...!

τα πλαστικά έχεις ιδιαίτερο λόγο που θες να τα βάψεις?

Link to comment
Share on other sites

Είναι ασημι! :p Τρελλό καρναβάλι δλδ...

Έχω κι εγώ ενδοιασμούς...

κοίτα,αν ήταν κανα Asus με 20 eurο,θα σου λεγα καν'το να γελάσουμε...! αλλά σε κουτί 150euro??ok,θα μου πεις δεν είναι Stalker αλλά και πάλι δεν είναι και ΤΟ φθηνό :hm:

Link to comment
Share on other sites

Βασικά 90 το πήρα :p

Θα δώ δεν ξέρω. Το κόψιμο δεν είναι τίποτα τρομερό, έχω μια σχετική εμπειρία...

Το βάψιμο με απασχολεί περισσότερο απ'όλα, δεν έχω βάψει ποτέ σε μέταλλο.

Έχω διαβάσει τα άπειρα και είμαι σίγουρος ότι στο αλουμίνιο θα πετύχει.

Αλλά στο πλαστικό δεν ξέρω.

Αν έχει κανείς καμιά ιδέα ας το πεί...

Link to comment
Share on other sites

Για πλαστικό απλά θέλει ένα ελαφρύ τρίψιμο και μετά βάψιμο ένα χέρι και άμα βλέπεις ότι δεν σαρέσει του ρίχνεις ένα ακόμα!

Τίποτα σημαντικό..Πρόσεξε μονο το χέρι με το spray σου να είναι σε κάποια απόσταση των 20cm από το αντικείμενο που βαφείς αλλιώς θα κάνει τρεξίματα + ότι δεν θα βαφείς μεγάλη επιφάνεια αλλα μικρή! ΑΥΤΑ~!

Link to comment
Share on other sites

Για πλαστικό απλά θέλει ένα ελαφρύ τρίψιμο και μετά βάψιμο ένα χέρι και άμα βλέπεις ότι δεν σαρέσει του ρίχνεις ένα ακόμα!

Τίποτα σημαντικό..Πρόσεξε μονο το χέρι με το spray σου να είναι σε κάποια απόσταση των 20cm από το αντικείμενο που βαφείς αλλιώς θα κάνει τρεξίματα + ότι δεν θα βαφείς μεγάλη επιφάνεια αλλα μικρή! ΑΥΤΑ~!

Έγινε. Ευχαριστώ πολύ...

Θα ξαναποστάρω όταν έχω καμια φώτο να μην καταστρέφουμε και το θέμα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω τους διαχειριστές του forum να μην κλειδώσουν το θέμα μέχρι το τέλος της εβδομάδας διότι σκοπεύω να ανεβάσω photo με το ολοκληρωμένο case,μόλις ξεμπλέξω από την εξεταστική μου...!ευχαριστώ :happy:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.