Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Ελπίζω να μην τα σπάσουν μεταξύ τους και να σπάσουν κανένα κεφάλι πολιτικού.

Καλημέρα..

Έγινε επεξεργασία από Seaside
Link to comment
Share on other sites

Ρε μπας και έχουν βρει τρόπο οι φούστηδες να ελέγχουν τον καιρό; Και το καλοκαίρι, την περίοδο που κατέβαιναν οι Αγανακτισμένοι, κάθε απόγευμα ξεκίναγε να βρέχει :hehe:

Όχι ρε, βρέχει για να ταιριάζει το "Πότε θα κάνει ξαστεριά;" :p

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα θα περασουν και αυτο και αλλα τον Μαρτη.

Θα φανε οτι μπορουν, θα προχωρησουν σε ελεγχομενη χρεωκόπια και μολις δουν οτι δεν ερχονται αλλα χρηματα και δεν εχουν να φανε κ αλλα, θα ακουσουμε παλι το "Κυριοι, επτωχευσαμεν".....

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο Βαρουφάκης δεν ήταν παλία κατά της χρεωκοπίας "εδώ και τώρα"; (την οποία πρότεινε ο Καζάκης). Το θυμάμαι καλά, γιατί μου είχε προκαλέσει εντύπωση που δύο οικονομολόγοι δίχως συμφέροντα από πίσω και χωρίς να περιαυτολογούν στα κανάλια, δε συμφωνούσαν.

Link to comment
Share on other sites

Ο Βαρουφάκης δεν ήταν παλία κατά της χρεωκοπίας "εδώ και τώρα"; (την οποία πρότεινε ο Καζάκης). Το θυμάμαι καλά, γιατί μου είχε προκαλέσει εντύπωση που δύο οικονομολόγοι δίχως συμφέροντα από πίσω και χωρίς να περιαυτολογούν στα κανάλια, δε συμφωνούσαν.
δεν θυμάσαι καλά, και οι δύο από την πρώτη στιγμή έλαγαν ότι έχουμε ήδη χρεοκοπήσει, απλά ο μεν Βαρουφάκης έλεγε ότι δεν πρέπει να βγουμε απο ευρωζώνη/ευρώ αντίθετα από τον Καζάκη που λέει ότι πρέπει να φύγουμε και από τις αγκάλες των φίλων συμμάχων της Ε.Ε. και το "δυνατό" ευρώ.

Και οι δύο θεωρίες είναι καλές με καλά επιχειρήματα το θέμα είναι ΠΩΣ θα υλοποιήσουμε όποια εκ των δύο 'αποφασίσουμε'.

Θα κατέβει κανείς σήμερα κέντρο ? [MENTION=5299]Tsakonas[/MENTION] θέλω το 'επαγγελματικό' σου νούμερο κινητού μπορεί να σε χρειαστώ :D

Link to comment
Share on other sites

Αν ακολουθήσουμε στάση πληρωμών και αποφασίσουμε την χρεωκοπία μας εδώ και τώρα, αυτό δε συνεπάγεται και ακούσια έξοδο από την ευρωζώνη/ευρώ για λόγους προστασίας του νομίσματος;

Link to comment
Share on other sites

Ο Βαρουφακης ελεγε πως ειχαμε χρεοκοπησει, αλλα προτεινε αλλους τροπους οι οποιοι θα μπορουσαν να μας δωσουν μια σταθεροτητα μεσα στην Ε.Ε. Ηταν τελειως αντιθετος με ολα τα μετρα που προσπαθουσαν συνεχεια να μας επιβαλουν, τα θεωρουσε λαθος τακτικη.

Πλεον ομως ετσι οπως εγιναν τα πραγματα και οπως πιστευει ο ιδιος οτι και να γινει πλεον εις βαρος μας θα ειναι...

Ο Καζακης ειχε (εχει) καπως ποιο αριστερες αντιληψεις αλλα μεσες ακρες δεν ελεγε κατι πολυ διαφορετικο.

edit: damn i am slow...

Link to comment
Share on other sites

εγώ, και δε βρίσκω κανέναν να κατέβω μαζί. Να είμαι με κάποιον γνωστό, έτσι just in case

για τις 5 ειναι το καλεσμα. ειμαι ηδη κεντρο, ηδη καμια τριακοσαρια απλος κοσμος μπροστα στον αγνωστο στρατιωτη

Link to comment
Share on other sites

Από χθες προσπάθησα να βγάλω λεφτά από 3 διαφορετικές τράπεζες (λάρισα)...Τζίφος...

Έχουν μπλοκάρει τα AMTs; Τι γίνεται;

αν σου πω οτι το διαβασα πριν λιγο αλλου.. οτι πηγε ενας να βγαλει και δεν εδεινε..

εγω δοκιμασα να αγορασω εισητηρια για οσε. δεν εκανε verify την καρτα... μπορει να ειναι και τυχαιο δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ τον Καζάκη καιρό πριν γίνει φίρμα. Λέει , εκτός των άλλων , ότι πρέπει να αρνηθούμε την νομιμότητα του χρέους , της δανειακής σύμβασης και ότι για την ανάταξη της οικονομίας θα πρέπει να βγούμε από το € υιοθετώντας εθνικό νόμισμα που θα επιτρέψει στην χώρα να κάνει την δική της δημοσιονομική πολιτική. Το θέμα είναι , και για μένα η ειδοποιός διαφορά , ότι τα λέει βασιζόμενος σε στοιχεία . Αν ακούσει κάποιος και τα ψάξει για να δεί αν στέκουν , θα καταλάβει.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.