Jump to content



Τριπλο συγκριτικο τεστ


Stratos

Recommended Posts

Το λοιπον,

Μιας που εχω την τυχη να δοκιμαζω μηχανηματα, σας παραθετω μια προσφατη συγκριση.

Δυστυχως, ολα εγιναν με Windows XP pro, sp1

Περιμενω τα σχολια σας και τις παρατηρησεις σας. Εχω λιγο χρονο ακομη να δοκιμασω τις προτασεις σας.....

Α. Athlon Fx-51

Asus SK8V

Kingston 3200 ECC/Registered

post-64-1416070691,4701_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

3d mark δεν νομιζω να εχει τοσο νοημα,απλα δοκιμαζω επεξεργαστικη ισχυ. Εξ αλλου, οι 2 xeon εχουν την ιδια περiπου τιμη με τον fx51. Παντως, στο memory bandwidth, o amd υπερτερει των 2(θα τα ανεβασω κι αυτα αυριο.Βεβαια, μια που το λες, θα προσπαθησω να τα δοκιμασω και τα 3 με την ιδια καρτα γραφικων σε 3dmark....;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX [30-12-2003 και 19:19]

Για το 3dmark δεν μπορώ να πω και πολλά μιας και δεν έχω μέτρο σύγκρισης, αλλά οι μνημούλες πετάνε στον FX.....

:) Είναι και default...... και με μέτριες μνήμες....

BTW...... Φάνη τι memory βγάζει ενα 875 στα 200 με cas2.5-3-3-7....? ¨εχεις δοκιμάσει? θέλω να συγκρίνω default καταστάσεις.:happy:

Υ.Γ τι timings έχουν αυτές οι μνήμες Στράτο? ( δε ξέρω απο ECC..... ) CL3?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX [30-12-2003 και 19:56]

2.5-3-3-7? τρελλός είσαι ? μακρυά από τέτοια timings οι μνήμες, άσε μην με πάρει χαμπάρι ο hipro και μου κόψει και την καλημέρα.....:p

λοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ:D

απλα λέω με gay timings τι βγάζει το 875 για να κάνουμε μια σύγκριση.... μιας και δεν έχει βγει μητρική με κανονικές μνήμες για τον FX.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.