Jump to content



Grey screens σε 5870 με πολύ μικρό oc


agelosLX

Recommended Posts

overclock καθόλου σε κανένα part επομένως stock τάσεις και όσον αφορά την κάρτα παίζει σε 1,162ν για 875/1300 από xfx..

bios στη μητρική έχω αφήσει αυτό που είχε όταν την έβαλα...δεν έχω πειράξει τίποτα.

Το ότι δεν κάνεις αυτήν τη στιγμή overclock, δεν αποκλείει την περίπτωση η κάρτα να έχει πάθει ζημιά από όταν έκανες πριν. Ναι, και με μικρό oc μπορεί να πάθει κάποιες φορές.

Link to comment
Share on other sites

η μνημη 1300 θελει λιγο παραπανω ταση, κατι που γινεται μεσα στο bios και σχεδον κανεις με απλα εργαλεια δεν μπορει απ εξω να το ρυθμισει.

Α βα βα βα βα.

Η τάση της μνήμης ΔΕΝ ελέγχεται ούτε ρυθμίζεται από το BIOS σε ΚΑΜΜΙΑ reference 5870.

Link to comment
Share on other sites

Α βα βα βα βα.

Η τάση της μνήμης ΔΕΝ ελέγχεται ούτε ρυθμίζεται από το BIOS σε ΚΑΜΜΙΑ reference 5870.

Ασφαλως, με "κοινα" μεσα, οπως εχω πει και πιο πανω.

Ρυθμιζεται σε ΟΛΕΣ μα ΟΛΕΣ....και μαλιστα και απο το bios αλλα και on play με εντολες...

Μην εισαι απολυτος σε κατι που μπορει να μην το ξερεις.

Link to comment
Share on other sites

Ασφαλως, με "κοινα" μεσα, οπως εχω πει και πιο πανω.

Ρυθμιζεται σε ΟΛΕΣ μα ΟΛΕΣ....και μαλιστα on play με εντολες...

Μην εισαι απολυτος σε κατι που μπορει να μην το ξερεις.

Ok αρχηγέ... εσύ που ξέρεις, για πες μας πως ελέγχεις τις τάσεις που ελέγχουνε ΜΟΝΟ μέσω resistor network τα volterra δίχως i2c bus ?

Link to comment
Share on other sites

Θα σου αντιστρεψω την ερωτηση, αν κι εδω δεν ειναι τοπος διαγωνισμου..

Επειδη αναφερθηκες σε reference, υπονοεις προφανως οτι αυτη που το κανει ειναι η ASUS με το κατα τροπο ξεκλειδωτο bios. Εκεινη πως το ελεγχει? ΚΑΤΑreference ειναι.

Ελεγχεται φιλε μου, ελεγχεται, κι οχι απο εκει που ειπες. (Μην περιμενεις βεβαια να σου πω εδω).

Link to comment
Share on other sites

Θα σου αντιστρεψω την ερωτηση, αν κι εδω δεν ειναι τοπος διαγωνισμου..

Επειδη αναφερθηκες σε reference, υπονοεις προφανως οτι αυτη που το κανει ειναι η ASUS με το κατα τροπο ξεκλειδωτο bios. Εκεινη πως το ελεγχει? ΚΑΤΑreference ειναι.

Ελεγχεται φιλε μου, ελεγχεται, κι οχι απο εκει που ειπες. (Μην περιμενεις βεβαια να σου πω εδω).

Που ελέγχει μωρέ η Asus την τάση της μνήμης ?

Άστο είσαι αλλού γι' αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να μην ανοίγω άλλο θέμα, είμαι κάτοχος της Asus hd5970. Απο τότε που την έβαλα όταν κάνω Full screen σε flash player (πχ youtube) βλέπω αυτό.... ( συνημέννη εικόνα)!! Τι λέτε να φταίει? Μηπως είναι θέμα driver? eimai me win7 64 και τους 10,2!!!

Plz help!!

post-1322-1416074369,9451_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.