Jump to content



Τι κλάψατε από τις διακόπές της ΔΕΗ version 2010


TifoziF1

Recommended Posts

Αυτή τη χρονιά τίποτα ακόμη. Σε 5 χρόνια λειτουργίας του υπολογιστή είχα μόνο ένα κλαταρισμένο PSU (άτιμη ΔΕΗ...), αν και τη τελευταία εβδομάδα αγοράστηκε UPS και πολύπριζο ασφαλείας.

Link to comment
Share on other sites

Απο το pc δεν κλαιω τιποτα,αν και ειμαι με ενα πολυμπριζο ασφαλειας μονο.

Κλαιω ομως τον πισω προφυλακτηρα του αυτοκινητου που μου τον "εφτιαξε" μια κυρια οταν εσβησαν τα φαναρια!:rant:

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εκλαψα κατι αλλα φενεται οτι εχω προειδοποιηση απο εναν εξωτερικο σκληρο δισκο που εχω 5 λεπτα πριν το black-out.

Συγκεκριμενα μερικα λεπτα πριν το black-out κανει καποιους θορυβους!

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εκλαψα κατι αλλα φενεται οτι εχω προειδοποιηση απο εναν εξωτερικο σκληρο δισκο που εχω 5 λεπτα πριν το black-out.

Συγκεκριμενα μερικα λεπτα πριν το black-out κανει καποιους θορυβους!

αν προβλεπει και τους σεισμους ετοιμασου να γινεις παμπλουτος...

Link to comment
Share on other sites

Μισό θα σας τα βρώ, επανέρχομαι με ΕΔΙΤ.

Παιδιά, είναι αυτά ή παρεμφερή.

έχουν απο 17ευρώ, μέχρι ~30.

Γενικά θέλετε να δείτε Legrand, και Belkin.

Είναι κάποια μοντέλα που δίνουν νομίζω 150,000 ευρώ αποζημείωση αν καεί κάτι, και έχουν Lifetime εγγύηση.

Δεν τα βρίσκω τώρα στο Πλαίσιο, αλλά τα έχει γενικά (απο εκεί τα είχα πάρει).

ΙΜΟ αξίζουν.

Δεν εχω κλαψει ποτε τιποτα!!!

Εχω και εγω παντως 2 τετοια μαυρα πολυπριζα της MGE ups systems.Αυτα που εχω τα πηρα πριν 3 χρονια απο ΚΑΥΚΑ (ηλεκτρικα ειδη) 25 ευρω ενω στο Πλαισιο τα ειδα κατα τυχη στο site στα 110-120... (τελικα αξιζε τα λευτα μου)

Δεν ειχα ποτε κανενα απολυτως προβλημα και ειναι πολυ καλη λυση αν δεν εχουμε UPS.Εχω βαλει και στην TV ενα :p

Αλλα και ενα UPS πρεπει να το χουμε.:hm:

DSC01119.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eγω ειμαι με 2 APC es500 τουλαχιστον 7ετιας και σχεδον με καθολου μπαταρια πλεον,αλλα ποτε δεν εχασα κατι.Οι διακοπες ρευματος απειρες-ειδικα το καλοκαιρι.Οι περισσοτερες πριζες του σπιτιου δεν εχουν γειωση!

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσοτερες πριζες του σπιτιου δεν εχουν γειωση!

Παλίο σπίτι έτσι? οταν πιάνεις το κουτι (στα μεταλλικά )σε χτυπάει στατικός ηλεκτρισμός καθόλου?:getlost:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.