Jump to content



μετατροπή σε pdf


lord

Recommended Posts

λοιπων παιδια θελω να μετατρεψω ενα αρχειo απο word 2007

σε pdf. το προβλημα ειναι οτι εχει πολλες μαθηματικες εξισωσεις γραμμενες σε math type

και ειναι καμια 150 σελιδες. με εγκατασταση acrobat professional 9 και την γνωστη επιλογη

save as pdf στο word μερικες εξισωσεις παραμορφωνονται. ξερει κανεισ κανενα ευκολο τροπο η καμια

ρυθμιση ωστε να μην εχω αυτο το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

μια παρόμοια δουλεια ειχα κανει παλιότερα με ένα πρόγραμμα που είχα βρει στην τύχη. bullzip pdf to word λέγεται ή κάπως ετσι και ειναι freeware. δεν χάνεις τίποτα να το δοκιμάσεις. προσωπικά είχα μείνει ευχαριστήμενος γιατί ήταν και σβέλτο και αποτελεσματικό.

PS: σε περίπτωση που δεν το προσέξεις, δημιουργεί έναν εικονικό εκτυπωτή με το όνομα του στις επιλογές εκτύπωσης του word. Toν επιλέγεις και μετά αν θυμάμαι καλά διαλέγεις απλά που θα αποθηκεύσει το αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

*Ανέβασμα σε google docs και export/download ως pdf

*Αν το από πάνω δεν πιάσει [πολύ πιθανόν] δοκίμασε και το DoPDF

ΥΓ Έχει δικό του plugin το Office 2007, από τη μαμά MicroSoft, για εξαγωγή σε pdf. Το δοκίμασες αυτό; Για κατέβασμα, δες εδώ

Link to comment
Share on other sites

το plugin της microsoft το εχω δοκιμασει οπως και το acrobat professional 9

καπου τα χαλανε στην μετατροπη και βγαινουν περιεργα

το αλλο με τον εικονικο printer δεν το εχω δοκιμασει

θα το δοκιμασω και θα σας πω

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.