Jump to content



Headset με "subwoofer", anyone?


LevelOne

Recommended Posts

Είχα φορέσει παλιότερα κάτι ακουστικά στο net cafe του Vouda τα οποία τα γούσταρα με χίλια. Και μιας και ήρθε η στιγμή να αγοράσω ενα headset, ψάχνω να βρώ κατι αντίστοιχο ή αν γίνεται ακόμα και τα ίδια (Vouda pls help).

Συγκεκριμένα χρησιμοποιούσαν δόνηση για να δώσουν την ψευδαίσθηση των χαμηλών συχνοτήτων, και το αποτέλεσμα (τουλάχιστον σε CoD4) ήταν φανταστικό. Έχει κανένας υπ' οψην του;

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αρκετο καιρο κατι TEAC που εχουν αυτη τη μαγκια... Φτηνα τα ειχα παρει... κανα 15αρι απο το e-shop. Δυστυχως δεν εχω μεγαλη εμπειρια απο headsets για να βοηθησω περισσοτερο. Απο 3-4 φιλων που εχω ακουσει (ιδιας κατηγοριας τιμης), τα TEAC μου αρεσουν περισσοτερο παντως.

http://www.apothema.gr/Product/5-1-609-28325/Teac/PM-HP-5.html

Αυτα ειναι. Ειναι σχετικα παλια (~5 ετων μοντελλο) για αυτο δεν τα εχουν πολλα μαγαζια. Απ οτι κοιταξα η Teac πλεον το "subwoofer" το βαζει μονο στα usb...

Link to comment
Share on other sites

Thanks guys, τα πρώτα που έβαλες Πέτρο έψαχνα... :T:

Βέβαια ψιλο χαλάστηκα που είναι USB και αρα δεν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω για άκροαση πέραν του PC αλλα οκ...

Τα βρήκα απο εδω για όσους ενδιαφέρονται... :T:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά λόγω του οτι τα Genius είναι EOL και δεν τα έβρισκα πουθενά, πήρα αυτά: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.571823&u=FUJITSU-HS-P2000-VIBRA-HEADSET

Τα θετικα:

+ Χρησιμοποιούν minijacks και όχι USB

+ Δεν έχουν μικροφωνο μαρκούτσι, ειναι ενσωματωμένο και δουλέυει άψογα

+ Μακρυ καλώδιο

+ Φανταστικό εφφέ δόνησης (σε BF2 δοκιμασμένο)

+ Διακόπτης ενεργοποίησης/απενεργοποίησης της δόνησης

Τα μείον:

- Θέλει μπαταρία, μιας και δεν παίρνει ρεύμα απο το USB (μόνο για την δόνηση).

- Οχι πολύ μεγάλη ένταση (συνδεμένα σε μια X-Fi Platinum)

- Είναι λίγο τσιμπημένα.

All in all, εγω τα πάω με χίλια, το εφέ που σου δίνει η δόνηση στα multiplayer games ειναι φανταστική και δεν συγκρίνεται με τις πολυ καλές χαμηλές. Αλλο πράμα. Πολυ εντυπωσιακό. Τα προτείνω ανεπιφύλακτα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.