Jump to content



Ερώτηση για 2ο εσωτερικό σκληρό


skiabox

Recommended Posts

Εχω ήδη έναν 128αρη raptor στο συστημα μου (ειναι ο μονος σκληρος) αλλα επειδη τα 128gb ειναι λιγα για αποθήκη προγραμμάτων ή άλλων δεδομένων σκέφτομαι να προσθέσω και έναν δεύτερο εσωτερικό σκληρό στο συστημα.

Αυτο που ειδα καπου γραμμενο και με ανυσηχει ειναι οτι αν ειναι σε χαμηλότερες στροφές ο 2ος σκληρος τοτε πεφτουν οι επιδοσεις του συστηματος γενικα κατι που δεν το θελω με τιποτα.

Τελικα ποια ειναι η αλήθεια?

Ποιον σκληρο μου προτεινετε?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

πρωτη φορα το ακουω αυτο.απλα ο ενας θα δουλευει στις 10000 στροφες και ο αλλος στις 5400-7400.απο την στιγμη που το λειτουγρικο ειανι στον raptor πτωση δν θα δεις εκτος αν φορτωνει μεγαλα αρχεια απο τον αλλο που κατα τη γνωμη μου παλι δν θα δεις πτωση.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια τοτε θα βαλω μαλον και 2ο σκληρο.

Ποιον προτεινετε με χαμηλη καταναλωση ρευματος, αθορυβο και να μην παραγει πολυ θερμοτητα?

Για αυτον εδω τι λετε ?

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/Hard-Disk-Drives/Western-Digital-Caviar-Green-WD15EARS-1-5TB-HDD-3-5inches-64MB-Cache-7200RPM-SATA-3Gb.htm

Παντως βλεπω εδω http://www.pc1.gr/showitem.php?ID=200000666 πολυ πιο καλες τιμες σε σχεση με eshop και πλαισιο.

Ειναι αξιοπιστο το μαγαζι?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ειδα καπου γραμμενο και με ανυσηχει ειναι οτι αν ειναι σε χαμηλότερες στροφές ο 2ος σκληρος τοτε πεφτουν οι επιδοσεις του συστηματος

Αυτό συνέβαινε με τα PATA drives όταν ήταν στο ίδιο κανάλι.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω δυο τετοιους 500αριδες.Αθόρυβοι,κρύοι και πολύ γρήγοροι.τωρα αν μπουνε διπλα στο αυτι σου σε εξωτερικο κουτι που δν παιρνει αερα δν ξερω τι θα γινει.εγω τους εχω μεσα σε κουτι με εναν 120αρι να τους φυσαει

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι developer και μαλιστα κυριως μικροσοφτικος οποτε οι περισσοτερες εφαρμογες τρεχουν αναγκαστικα στον raptor.

Τον 750αρη θα τον εχω κυριως ως αποθηκη ή για να τρεχω εφαρμογες που δεν απαιτουν γρηγορο σκληρο.

Παντως πολυ μεγαλη η διαφορα της τιμης με τον 500αρη.

Ευτυχως δηλαδη που μου κανανε μια εκπτωση 15 ευρω γιατι δεν βρισκανε τον 500αρη που ειχα παραγγειλει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.