Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Ok, αν κ δεν θα επρεπε να το βλεπε σα spam στην περιπτωση που τρωγονται μεταξυ τους οι μορταριστες imo.

Δε διαφωνώ, απλά μετά θα παίξουμε την κολοκυθιά:

Αυτός άρχισε!

Όχι, εσύ τον πήρες πρώτος!

Τον πήρα, αλλά έριχνα smoke!

Δεν ξέρω τι έριχνες, εγώ είδα όλμο στο χάρτη!

Link to comment
Share on other sites

Μην πετας λεφτα στην θαλασσα, πηγαινε σε μονη καρτα και 120hz monitor, και 60fps fixed να εχεις στα 5760 αυτο το πραγμα ΔΕΝ θα ειναι smooth ουτε στο ματι ουτε στην αισθηση. Ρωτα και τους [MENTION=163]Helly[/MENTION] [MENTION=14072]Alexopus6[/MENTION] [MENTION=14991]mtifosiGR[/MENTION] [MENTION=560]gbak[/MENTION] [MENTION=12604]FovosGR[/MENTION] [MENTION=22672]fred[/MENTION]

εγω δεν ξαναγυρναω σε συμβατικο πανελ για Gaming,δλδ προτιμω να αγορασω ενα καλο ips για ολα τα υπολοιπα, και φυσικα για gaming κραταω παντα το 120hz!

αν και το led tn της benq δεν με εχει χαλασει,το χω σεταρει και με icc profil,και ειναι πενα! σε ολα.

Έγινε επεξεργασία από gbak
Link to comment
Share on other sites

αναφέρεσαι προφανώς σε TN panel, να τα λέμε όλα. Όταν βγει xIPS σε 120Hz, τότε μιλάμε.

Και τωρα η σοβαρη απαντηση

Ερχονται που λες Αθανασιε, τελος του μηνα λογικα, τα πρωτα 120αρια IPS απο LG

LG IPS 27inch 3d/120hz 2560x1440 monitor!!!! - [H]ard|Forum

Greek Sniper Duel in Metro!!!

Full screen is recommended.Hilarious dialoques 18+

Please read the description

Περιοχή: Θεσσαλονικη

SJnjQ.png

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

^:hehe: δωσε κανα 1000ρικο ρε φιλαρακ για οθονη,

ενω με αυτο σου λεω,used 120αρι στα 250ε και αντε και ενα 2312 στα 190ε,και εισαι κομπλε

ασε που δεν βολευει το 2560x1440 σε 120hz

Έγινε επεξεργασία από gbak
Link to comment
Share on other sites

^:hehe: δωσε κανα 1000ρικο ρε φιλαρακ για οθονη,

ενω με αυτο σου λεω,used 120αρι στα 250ε και αντε και ενα 2312 στα 190ε,και εισαι κομπλε

ασε που δεν βολευει το 2560x1440 σε 120hz

Ειναι 3-4 μοντελα ψηλε.

Ενα 23αρι (DM82 ) ενα 27αρι 1080 και ενα 27αρι 1440

Link to comment
Share on other sites

τοτε εισαι οκ,βασικα lg δεν τα παω,απο κει περα,να δουμε και απο θεμα input lag,και γενικοτερη συμπεριφορα στο gaming πως θα ειναι.

αν το βγαλει σε dell 23αρι σε 120hz και σωστο input lag,τοτε το συζηταμε

πολυ φοβαμαι οτι το ips σε 120hz θα σερνεται

Link to comment
Share on other sites

τοτε εισαι οκ,βασικα lg δεν τα παω,απο κει περα,να δουμε και απο θεμα input lag,και γενικοτερη συμπεριφορα στο gaming πως θα ειναι.

αν το βγαλει σε dell 23αρι σε 120hz και σωστο input lag,τοτε το συζηταμε

πολυ φοβαμαι οτι το ips σε 120hz θα σερνεται

ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΑ LG.

Αλλα eitherway και τα dell LG panels φορανε, οποτε περιμενουμε και αυτη να μπει στο "χορο".

Παντως αν κρινουμε οτι καταφεραν στο 2312 να εχει 0.8 input lag δεν μου φαινεται κατι

εξωφρενικο να σκασει κατι αντιστοιχο .

Υπομονη.

Link to comment
Share on other sites

παρα πολυ ωραιο το παιχνιδι εψες αργα στο μετρο. ισως επειδη ημασταν 10 vs 10.

Battle Report - Battlelog / Battlefield 3

θελω (εκτος απο τον shooterakis και explorer που ηταν στο squad μου και τους ειδα να θεριζουνε), να αναφερθω στον αντιπαλο gousias (φαρμακοχερης που παιζει σαν RECON και οχι απλα σαν sniper)

τετοιου ειδους recon τους θαυμαζω, καποιους αλλους που βγαζουν μιση πιστα ξαπλωμενοι σε ενα σημειο οχι.

κοιτωντας τα stats αυτου του παιχνιδιου ανακαλυψα οτι ο πρωτος απο τους νικητες (US ARMY) αλλαξε ονομα (?)

οπως ισως θα θυμουνται και οι συμπακτες απο το squad του (gousias, sc_wolves, Janas) το nickname του πρωτου παικτης ηταν LaXaN-0 (αν τον ψαξει κανεις στο find soldier του battlelog δεν τον βρισκει, στο bf3 stats ειναι αυτος) και σημερα εμφανιζεται πρωτος στο scoreboard καποιος με το ψευδονυμο Thr0wZ.

ισως να εχει δυο profiles στο origin και στο BF3... (οπως φαινεται απο το bf3stats-> other profiles-> battlelog οπου βγαζει την σελιδα του Thr0wZ) αλλα και παλι παραξενο μου φαινεται αφου δεν εχω ξαναδει να αλλαζει το nickname σε scoreboard του battlelog...

μακαρι να μας διαβαζει ο φιλος (ή καποιος που τον ξερει) και να μπει να μας εξηγησει περι τινος προκειται :nothing:

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

κοιτωντας τα stats αυτου του παιχνιδιου ανακαλυψα οτι ο πρωτος απο τους νικητες (US ARMY) αλλαξε ονομα (?)

οπως ισως θα θυμουνται και οι συμπακτες απο το squad του (gousias, sc_wolves, Janas) το nickname του πρωτου παικτης ηταν LaXaN-O (ή καπως ετσι) και σημερα εμφανιζεται πρωτος στο scoreboard καποιος με το ψευδονυμο Thr0wZ.

ισως να εχει δυο λογαριασμους στο origin και στο BF3... (???) αλλα και παλι παραξενο μου φαινεται αφου δεν εχω ξαναδει να αλλαζει το nickname σε scoreboard του battlelog...

μακαρι να μας διαβαζει ο φιλος (ή καποιος που τον ξερει) και να μπει να μας εξηγησει περι τινος προκειται :nothing:

Γινετα να αλλαξεις Origin ID απο εδω:)

Link to comment
Share on other sites

κοιτωντας τα stats αυτου του παιχνιδιου ανακαλυψα οτι ο πρωτος απο τους νικητες (US ARMY) αλλαξε ονομα (?)

οπως ισως θα θυμουνται και οι συμπακτες απο το squad του (gousias, sc_wolves, Janas) το nickname του πρωτου παικτης ηταν LaXaN-O (ή καπως ετσι) και σημερα εμφανιζεται πρωτος στο scoreboard καποιος με το ψευδονυμο Thr0wZ.

ισως να εχει δυο λογαριασμους στο origin και στο BF3... (???) αλλα και παλι παραξενο μου φαινεται αφου δεν εχω ξαναδει να αλλαζει το nickname σε scoreboard του battlelog...

μακαρι να μας διαβαζει ο φιλος (ή καποιος που τον ξερει) και να μπει να μας εξηγησει περι τινος προκειται :nothing:

O [MENTION=8767]throwdown[/MENTION] ειναι.

Αλλαζεις το nickname σου μεσω origin.

No big deal.

Και ο gbaRk το αλλαξε και αλλο πολλοι.

Link to comment
Share on other sites

Ερχονται που λες Αθανασιε, τελος του μηνα λογικα, τα πρωτα 120αρια IPS απο LG

LG IPS 27inch 3d/120hz 2560x1440 monitor!!!! - [H]ard|Forum

Περιοχή: Θεσσαλονικη

SJnjQ.png

Για τον επόμενο 1.5 χρόνο δεν προβλέπεται αναβάθμιση (1500chf ενοίκιο γαρ :nothing:), άλλα μέχρι προ λίγων μηνών που το παρακολουθούσα το θέμα δεν είχε σημειωθεί κάποια εξέλιξη. Το θέμα με τα xIPS δεν είναι απλώς να είναι xIPS άλλα και το response time να είναι για Gaming. Η Dell 2209waf είναι από τα λίγα eIPS monitor που είναι και για αυτό (η Dell δεν μπορούσε να ικανοποιήσει την ζήτηση για ένα διάστημα :D).

Δυστύχως η κατάσταση στα xIPS είναι όπως με ήταν με τους SSD στην αρχή. ΕΛΑΧΙΣΤΟΣ κόσμος γνωρίζει τι είναι xIPS, οπότε πολύ περισσότερο θα γνωρίζει ότι και εικόνα είναι μέρα με τη νύχτα σε σχέση με τα TN. Και ο νόμος της αγοράς είναι απλός, 0 ζητήση = 0 προσφορά.

Η διαφήμιση πλέον έχει πέσει στο Full HD και στο LED. Ο πολύς κόσμος (και η βιομηχανία βεβαίως) ορίζει το "full hd" μόνο ως προς τα pixels, όχι και ως προς το Image Quality. Για το οποίο διαφωνώ καθέτως, οριζοντίως και πλαγίως. Όσο για τα LED, φιλικά προς το περιβάλλον σίγουρα, άλλα έχουν δρόμο μπροστά τους. Δυστυχώς όμως ΚΑΙ σε αυτό το θέμα το marketting δίνει και παίρνει, λίγοι το ψάχνουν (τρανταχτό παράδειγμα-παραμύθι που ισχύει και για plasma vs. led οθόνες τηλεόρασης).

Πάντως τα νέα είναι ελπιδοφόρα, αν και η LG δεν φημίζεται για την ποιότητα κατασκευής, τουλάχιστον έχει το θάρρος να τραβήξει κουπί! Ελπίζω να ακολουθήσουν και οι υπόλοιποι του χώρου.

Και γενικά, για να κλείσω το offtopic. ΤΡΙΑ "milestones" υπάρχουν για κάποιον που θέλει gaming* οθόνη για pc (με την έως τώρα τεχνολογία):

1) Αρχή: ΤΝ panel, Full HD, 60Hz

2) Μέση: xIPS panel, Full HD, 60Hz

3) Τέλος: IPS panel, Full HD, 120Hz

Imho, δεν συντρέχει ΚΑΝΕΝΑΣ απολύτος λόγος να αλλάξει κάποιος οθόνη χωρίς να μεταβεί στην επόμενη κατηγορία.

*Προφανώς το IQ θα είναι μακράν καλύτερο και για κάθε άλλη εργασία, άλλα για αποκλειστικά γραφιστικές εργασίες τα xVA είναι μονόδρομος (τα οποία όμως δεν είναι για Gaming προς το παρόν).

[MENTION=560]gbak[/MENTION]: Γύρω στα 400 ευρώ είχα δώσει πριν 2-3 χρόνια για την Dell 2209waf (από pcbuyit.co.uk) και δεν μετανιώνω ούτε σεντ. Για 27'' + xIPS + Full HD νομίζω ένα 600αρι αρχική τιμή είναι ρεαλιστικό, όχι 1000.

Link to comment
Share on other sites

ok παιδια, ευχαριστω δεν το ηξερα... (και συγνωμη απο το παιδι, αν και δεν υπονοησα οτι κλεβει ή κατι παρομοιο, παικταρας φαινοτανε -και ειναι- απο εψες) :T::T:

δηλαδη αν αλλαξω το profile name μου (origin_ID) θα αλλαξει το nickname μου στα παιχνιδια που εχω στο origin αλλα θα μεινουνε τα stats?

εγω θα ηθελα σε καποια φαση (οταν μεγαλωσω και γινω καλος... :p) να κανω το αντιθετο, να σβησω τα stats και να κρατησω το nickname... αλλα αυτο μαλλον δεν γινεται, ετσι δεν ειναι?

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

Ναι μαμα :p

Παιζω τωρα σε μια Panny 32' TV(1920/1080 @ 60 fps). Ολα καλα..Μετακομιζω και η TV οσονουπω και η τιβι θα παει κουζινα.

Η ερωτηση ειναι οτι επειδη αναβαθμιζομαι...με 2xGTX580, i7 920, 6GB RAM 8α παιζει ανετα σε 5048χ1050 ή 5760/1080 ? Σκεφτομαι να παρω ειτε 3 οθονες, ειτε παλι 32'αρα. και δεν ξερω τι...

Μπορεις να παιξεις BF3 ετσι 1920x1080

singleto.jpg

αλλα και ετσι 3240x1920

eyefinityh.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να παιξεις BF3 ετσι 1920x1080

αλλα και ετσι 3240x1920

και ετσι

σε 5048χ1050

πραγμα που θα ητανε cool αφου θα μπορουσα ακομα και εγω να του κανω ανετα ενα headshot :p

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

παρα πολυ ωραιο το παιχνιδι εψες αργα στο μετρο. ισως επειδη ημασταν 10 vs 10.

Battle Report - Battlelog / Battlefield 3

θελω (εκτος απο τον shooterakis και explorer που ηταν στο squad μου και τους ειδα να θεριζουνε), να αναφερθω στον αντιπαλο gousias (φαρμακοχερης που παιζει σαν RECON και οχι απλα σαν sniper)

τετοιου ειδους recon τους θαυμαζω, καποιους αλλους που βγαζουν μιση πιστα ξαπλωμενοι σε ενα σημειο οχι.

Καλα ο @gousias1979 ειναι μεγιστος τσαχπινης...(για τον shooteraki τα εχουμε ξαναπει, δεν λεω κατι αλλο)

Προσπαθω και εγω τις τελευταιες μερες να παιξω σε αυτο το στυλακι, αλλα το αποτελεσμα ειναι απλα τραγικο...

Αλλα θελω να παρω ενα αστερι και σαν recon, παρολο που δεν τρελενομαι με το συγκεκριμενο class.

Link to comment
Share on other sites

Καλα ο @gousias1979 ειναι μεγιστος τσαχπινης...(για τον shooteraki τα εχουμε ξαναπει, δεν λεω κατι αλλο)

Προσπαθω και εγω τις τελευταιες μερες να παιξω σε αυτο το στυλακι, αλλα το αποτελεσμα ειναι απλα τραγικο...

Αλλα θελω να παρω ενα αστερι και σαν recon, παρολο που δεν τρελενομαι με το συγκεκριμενο class.

Ξερεις επειδη και γω ηθελα ολα τα οπλα unlocked (το Jackhammer δεν μετραει-ΚΑΤΑΡΑ) επαιζα Recon με καραμπινα ή sniper (ημι-αυτοματο) γυμνο χωρις σκοπευτικα μονο laser και μια χαρα πηγε.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.