Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Για το 1)

1. Win 5 rounds of SQDM.... (Με βοηθά να μάθω τι; Nα παίζω σαν ομάδα; Γι αυτό το λόγο αγόρασα το BF αλλιώς υπάρχει και το CoD..)

9549d1325849432t-ultimate-facepalm-7236163.jpg

:p

Και ναι εγω προτιμαω domination 1000 φορες απτο gay TDM, γιατι πολυ απλα παιζει squad spawn στο πρωτο ενω στο 2ο οχι, τωρα αν ο αλλος θελει να παιζει χυμα χωρις mic και χρησιμοποιει την squad μονο σαν κινητο spawn point δικο του θεμα, ειτε conquest ειτε tdm ειτε CQ ειτε AK, καποια στιγμη θα καταλαβει πως το κανει λαθος αφου και ο ιδιος ξερει οτι παιζει ομαδικο game.

Btw ουτε παιζουν ολα τα modes στο cod σαν το TDM ουτε βγαινουν ολα τα cod απτο ιδιο fail studio, τουλαχιστον σε αυτα τα games δεν χρειαστηκε να περιμενω απτο 7 μηνες 20 μερες και 8 ωρες μετα το launch για να ακουγονται τα βηματα απο πισω :S

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι λεω να χαλαρωσετε ολοι και να θυμαστε οτι τα γουστα και ιδιαιτερα οι γνωμες ειναι σαν τις kolotripides.....ο καθενας εχει και απο μια :p

Οσον αφορα το bazo, εχει μπει mixed Conquest small - Close Quarters......

Link to comment
Share on other sites

Για το 1)

1. Win 5 rounds of SQDM.... (Με βοηθά να μάθω τι; Nα παίζω σαν ομάδα; Γι αυτό το λόγο αγόρασα το BF αλλιώς υπάρχει και το CoD..)

2. Kill 1 enemy with Repair Torch (Μάθε πως να τρολλάρεις σαν το shosho19 ή πως λένε τον ήρωα του admin μας :p)

3. Play 2 hours on Karkand/Play 2 hours on Sharqi/Play 2 hours on Gulf of Oman (αυτό φαντάζομαι σε κάνει να μαθαίνεις τις πίστες... )

4. Finish top5 in Gun Master! (Το πιο ομαδικό mode Εver!!)....

Αρχικά αναφέρθηκα στα assignements του CQ, γιατί αυτά τα είχα ξεχάσει :p

Και πάλι όμως, έχουν το σκοπό τους: Μαθαίνεις το παιχνίδι, τις πίστες, ότι το torch σκοτώνει κιόλας εκτός από το να επισκευάζει, κλπ. Δεν είναι μόνο η ομαδικότητα, είναι πολλές πτυχές του παιχνιδιού. Αμφιβάλεις πχ ότι οι 9/10 δεν είχαν δει ούτε πως δουλεύει το EOD και πολλοί δεν έχουν ιδέα ότι επισκευάζει οχήματα, ή οπλίζει/αφοπλίζει MCOMs ;

Όμως αν πιστεύεις πως όλοι αυτοί οι noobs που λες, μόλις ολοκληρώσουν το assigment τους και ξεκλειδώσουν το όπλο τους θα συνεχίσουν να παίζουν όπως πρέπει, τότε μάλλον είσαι γελασμένος...

Για να γίνει αυτό που λες πρέπει να το θέλει ο ίδιος ο παίχτης...

Πρώτον, έχω δει αρκετούς που το έκαναν. Δεύτερον, ο παίκτης το θέλει, γιατί έχουμε δει πολλές φορές ότι οι "killing machines" δεν είναι πρώτοι στο score, και ο παίκτης παίζει για το score συνήθως. Τώρα, αν ο άλλος γουστάρει να κάθεται πχ στην κορυφή της Operation Firestorm και να προσπαθεί να κάνει headshot στα 1500μ, ας το κάνει κι ας μη μάθει ποτέ άλλες πίστες και τι κάνει το torch.

Επειδή είχα χρόνια να παίξω online, από εποχής BF2, δεν είχα φίλους/γνωστούς από το χώρο. Τώρα που έψησα μερικούς και παίζουν, εντελώς n00bs όμως, βλέπω ότι αυτά τους βοηθάνε και μαθαίνουν να παίζουν. Αυτή ακριβώς τη συζήτηση είχα σήμερα με έναν, που έπαιξε εχθές στον BaZo και ήταν ο μόνος μη πουλαδερός (lvl 20κάτι). Μου έλεγε λοιπόν, ότι αφού δε μπορούσε να παίξει στα ίσα τέτοιους παίκτες, άρχισε να παίζει support και assault και μάζευε πόντους με resupply & medikits. Μην κρίνετε εξ ιδίων τα αλλότρια, υπάρχει πολύς κόσμος που μπαίνει για το "πίου-πίου", αλλά στην πορεία μαθαίνει να παίζει σωστά. Ναι, κάποιοι δε θα το κάνουν ποτέ, αλλά κάποιοι θα μάθουν.

Link to comment
Share on other sites

9549d1325849432t-ultimate-facepalm-7236163.jpg

:p

Και ναι εγω προτιμαω domination 1000 φορες απτο gay TDM, γιατι πολυ απλα παιζει squad spawn στο πρωτο ενω στο 2ο οχι, τωρα αν ο αλλος θελει να παιζει χυμα χωρις mic και χρησιμοποιει την squad μονο σαν κινητο spawn point δικο του θεμα, ειτε conquest ειτε tdm ειτε CQ ειτε AK, καποια στιγμη θα καταλαβει πως το κανει λαθος αφου και ο ιδιος ξερει οτι παιζει ομαδικο game.

Btw ουτε παιζουν ολα τα modes στο cod σαν το TDM ουτε βγαινουν ολα τα cod απτο ιδιο fail studio, τουλαχιστον σε αυτα τα games δεν χρειαστηκε να περιμενω απτο 7 μηνες 20 μερες και 8 ωρες μετα το launch για να ακουγονται τα βηματα απο πισω :S

Φταίω που κατάλαβες οοοοοοοοότι να'ναι; :giveup:

Ειλικρινά το quote σου δε στέκει!

Ανέφερα στο Wiz μερικά από τα assigments τα οποία δε βοηθούν όπως αναφέρει πιο πάνω, στο να παίζεται το παιχνίδι πιο ομαδικά!..

Τώρα σε αυτά που λες για Domination, ΤDM δε διαφωνώ, ούτε προσπαθώ να "ρίξω" το CoD...Kλάσεις ανώτερο optimization από τα καμάρια μας στη Dice!

Aλλά όπως και να το κάνουμε στο CoD μπορείς να σταθείς καλύτερα μόνος, απ' ότι στο BF που αναγκαστικά πας πιο ομαδικά...Διαφωνείς σε αυτό;

Y.Γ Δυστυχώς δεν έχω ακουστικά (έχω κάτι από Π των 10 ευρώ.. :p ) γι αυτό και δε μπαίνω σε πάρτυ κι ας χάνω όλο το χαβαλέ...

Eκτός κι αν προτιμάς να ακούς τις ηχειάρες μου :p

[MENTION=173]Wizard![/MENTION] Και ξαναμαναλέω...Δε διαφωνώ με την ύπαρξη των assigments ως assigments!Διαφωνώ με τη λογική του να χρησιμοποιήσω το mortar π.χ που 90% δε βοηθά ΠΟΥΘΕΝΑ για να ξεκλειδώσω ένα όπλο!Το Αυτό!

Μάλλον αντιλαμβανόμαστε τον όρο "n00b" διαφορετικά...

Το όλο θέμα όμως είναι να καταφέρεις να κάνεις αυτούς τους "n00bs" να εντρυφήσουν στο παιχνίδι...(Σιγά το μεταπτυχιακό θα μου πεις.. :p )

Άλλοι το συνειδητοποιούν μόνοι τους με τον καιρό, άλλοι όπως ο φίλος σου π.χ το κατάλαβε με τη βοήθεια σου....

Ε υπάρχουν κι αυτοί (που εγώ θεωρώ "n00bs") oι οποίοι ΔΕΝ πρόκειται να μάθουν ποτέ γιατί απλά δεν τους ενδιαφέρει!

Έγινε επεξεργασία από zampONakiaskiou
Link to comment
Share on other sites

Aλλά όπως και να το κάνουμε στο CoD μπορείς να σταθείς καλύτερα μόνος, απ' ότι στο BF που αναγκαστικά πας πιο ομαδικά...Διαφωνείς σε αυτό;

Ν_Α_Ι .-

Εκτος αν έχεις παίξει μόνο TDM.

Παίξε s&d να δεις teamwork.

Είδαμε και στο bf που αν δεν παίξεις με γνωστους δεν υπαρχει περιπτωση να πάρεις ammo ή medkit που να χτυπας το κ*** σου κάτω, εκτός αν βάλουν στο commo rose όταν ζητάς κατι να τραβάς και κανα χαστουκι μπας και νιώσει.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι λεω να χαλαρωσετε ολοι και να θυμαστε οτι τα γουστα και ιδιαιτερα οι γνωμες ειναι σαν τις kolotripides.....ο καθενας εχει και απο μια :pand they usually stink

Παιδιά όντως chill :smoke: Δε νομίζω ότι αν απλά σας πετούσαν νέα maps και νέα weapons θα ήσασταν ικανοποιημένοι... Κατά τη γνώμη μου ό,τι assignment βάζουν σου δίνει αν μη τι άλλο ένα κίνητρο και ένα "στόχο"... Αν δε μου λέγανε να κάνω 50 kills με shotgun, ακόμα θα τις σνομπάριζα... Ποτέ δε θεώρησα το shotgun αποδοτικό όπλο... Έπαιξα όμως και αρέστηκα :p Αυτή τη στιγμή που τελείωσα τα assignments ομολογώ ότι θα ήθελα να είχα κ άλλα...Όσο για τους trolololers , θες να ρίχνεις με rpg; Go ahead, βοηθάς το team μου γιατί οι αντίπαλοι παίζουνε με ένα βλάκα περισσότερο. Δε νομίζω ότι όλα αυτά που μας ενοχλούν είναι abuse, ούτε overpowered tactics... Anyway, το game σαφώς δεν είναι το καλύτερο που θα παίξετε ever, η εταιρεία που το φτιάχνει προφανώς δεν ικανοποιεί μεγάλο μέρος των gamers με τις αποφάσεις της, αλλά στην τελική συνεχίζουμε να παίζουμε για το community που έχει δημιουργηθεί και για να ξεσκάμε... όχι για να μπαρουτιαζόμαστε :p

Link to comment
Share on other sites

Το assigment που quotαρε ήταν για SQDM, άρα μιλάμε για κάτι σαν TDM στο CoD...Ούτε Domination, ούτε Search&Destroy...

Τεσπά παίρνω την kolotripida μου, που λέει κι ο admin μας, και παω για μαμ... :)

Παίδες από το μέρος μου τουλ, δεν υπάρχει κάτι για να να chill...Κουβέντα κάνουμε και μοιραζόμαστε απόψεις!

Έγινε επεξεργασία από zampONakiaskiou
Link to comment
Share on other sites

Το assigment που quotαρε ήταν για SQDM, άρα μιλάμε για κάτι σαν TDM στο CoD...Ούτε Domination, ούτε Search&Destroy...

Τεσπά παίρνω την kolotripida μου, που λέει κι ο admin μας, και παω για μαμ... :)

Οσοι γκρινιαζουν για το sqdm assignment ειναι οι ιδιοι που που αντι να βρουνε 2-3 ατομα στο επιπεδο τους και να συνενουνται μεταξυ τους μεσω voice chat, προτιμουν να προσπαθουν να παιξουν sqdm χυμα στο κυμα με 3 αγνωστους κουφους και μουγγους για κινητα spawn point, επειδη ακριβως ειναι ΟΜΑΔΙΚΟ το game η παραπανω προσεγγιση ειναι fail.

Αν εσυ τωρα νομιζεις οτι ειναι ιδιο πραγμα το να σφαζονται 4 τετραδες μεταξυ τους με κλασεις, squad perks και ενα APC στην μεση με το να παιζεις tdm στο cod ξερω γω, τοτε νταξει τι να πω, η επιστημη σηκωνει τα ποδια ψηλα :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα παρακαλούσα αν είναι δυνατόν, να υπάρχει και μια πρόβλεψη για rotation και με τους προηγούμενους χάρτες και για μας ,που μας αρέσει να παίζουμε στο ΒΑΖΟ αλλά θα κατεβάσουμε το dlc CQ στις 26/6 .

Link to comment
Share on other sites

Είδαμε και στο bf που αν δεν παίξεις με γνωστους δεν υπαρχει περιπτωση να πάρεις ammo ή medkit που να χτυπας το κ*** σου κάτω, εκτός αν βάλουν στο commo rose όταν ζητάς κατι να τραβάς και κανα χαστουκι μπας και νιώσει.

Αμ το ανάποδο που το πας;

Προχθές παίζαμε rush στην Seine. Είμαστε άμυνα και δεν έχουν καταφέρει να προχωρήσουν, κόλλησαν εκεί που είναι η βάση US.

Επειδή βαριόμουνα τη σκοποβολή, βγαίνω support, κάθομαι πίσω από το κτήριο, ανάμεσα στις δύο διόδους και δίνω μόνο ammo. Πήρα 29 φορές το resupply ribbon...

Μέσα σε αυτή τη φάση, έρχεται ένας που μάλλον είχε ξεμείνει, και αντί να πατήσει Q ή να χρησιμοποιήσει το CR να μου ζητήσει ammo, αρχίζει και πηδάει, βγάζει μαχαίρι, που ρίχνει με το πιστόλι... :wassat: "Τι σκ@τά θέλει;" λέω.... Φυσικά και δεν πήγε το μυαλό μου σε ammo αφού δεξιά και αριστερά έριχνα συνέχεια...

Link to comment
Share on other sites

Η αποψη μου για το Close Quarters....

Οι χαρτες ειναι υπεροχοι αλλά δεν κάνουν επ'ουδενι για tactical game. Αυτο αρεσει σε πολλους, προσωπικα θα τους ηθελα με αλλη σχεδιαση....λιγοτερους διαδρομους και μεγαλυτερη ακτινα που μπορεις να κανεις capture ή defend τη flag(για να μην εχουμε και το θεμα με τα c4)....Rush mode maybe dice?

Minimap απλά τραγικο....

Ηχος, ναι μεν βελτιωμενος αλλά χωρις υψος/βαθος...

Destruction.....απλά δεν υπαρχει....

Gun master, καλο αλλά χωρις ποικιλια και αργα ή γρηγορα θα καταντησει βαρετο....

Οπως ειπα και παραπανω θα ηθελα και rush mode σε αυτα τα map....

Γενικα εχω την εντυπωση πως αυτο το dlc το βγαλανε για τις κονσολες περισσοτερο παρα για pc....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.