Jump to content



Αντεχουν οι ανεμιστηρες στα 17V αντι στα 12V?


DragonFlight

Recommended Posts

Σορρυ παιδια, μια ερωτιση σχετικα με τις εμπιριες σας! Εχω 2xSunon KDE1212PTS2-6A Brushless DC fans Sleeve Bearing 80CFM@2700rpm.

Εαν αντι για 12V, του δινω 17V, ποσα CFM θα κερδισω? Και δευτερο και βασικοτερο.....ποσο θα αντεξει?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DragonFlight

Σορρυ παιδια, μια ερωτιση σχετικα με τις εμπιριες σας! Εχω 2xSunon KDE1212PTS2-6A Brushless DC fans Sleeve Bearing 80CFM@2700rpm.

Εαν αντι για 12V, του δινω 17V, ποσα CFM θα κερδισω? Και δευτερο και βασικοτερο.....ποσο θα αντεξει?

Χμ αντε και αντεχουν οι ανεμιστηρες,εσυ θα αντεξεις να τους ακους ???2 εχει το προμιε σουνον και τους εχω να δουλευουν χαμηλα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DragonFlight [07-01-2004 και 20:13]

ΓιανγΤ.....Αυτο με τα 14.2....14.8 δεν εχω καταλαβει! Τι ακριβως θες να πεις?

Κάθε σχεδιαστής ηλεκτρικής μηχανής 12v DC φροντίζει εκτός από ρεύμα μέσω μετασχηματιστούν και ανόρθωσης, να μπορεί να τροφοδοτηθεί και από μπαταρία. Η 12 V μπαταρία για να φορτωθεί χρειάζεται γεννήτρια 14,2 14,8 V. Ένα αυτοκίνητο η ένα σκάφος εν λειτουργία έχει περίπου αυτήν την τάση στο κύκλωμα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίος ΓιάνγκΤ!

Φίλε μου, Dragonflight, έχω έναν fan ενός P3 για πάνω από 2 χρόνια σε 24V χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Όμως έχω και φίλους που δοκίμασαν 24V σε SUNON και σε μία βδομάδα τους πήραν στα χέρια....

Εγώ προτείνω να το δοκιμάσεις πρώτα έξω για καμιά βδομάδα και μετά να το εφαρμόσεις αν δουλεύει.

(Επειδη μπορεί να ακούγεται ένα σφύριγμα, βγάλε το αυτοκόλλητο του ανεμιστήρα και βάλτου λίγο μηχανικό λάδι ή γράσο)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.