Jump to content



velociraptor 150gb


emm_stra

Recommended Posts

καλησπερα

θα ηθελα να ρωτησω κατι που συμβαινει με τον δισκο του θεματος που εχω στην κατοχη μου ως δισκος που εχει το λειτουργικο συστημα windows 7 pro.

ειναι πολυ θορυβωδης, δλδ καποιες φορες αλλα κυριως στην εκκινηση και στον τερματισμο ακουγεται πολυ δυνατος ηχος σαν γρουτσ γρουτσ...

ειναι φυσιολογικο??

καποιος μου ειπε οτι επειδη τρεχει στις 10000 στροφες ειναι λογικο να κανει θορυβο..

εμενα δεν μου φαινεται και τοσο λογικο... βεβαια καποιες φορες δεν κανει...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντος που είχα τον 150άρι Velociraptor, έκανε αυτό το χαρακτηριστικό γρουτς-γρουτς/τσικ-τσικ(όπως θες πες το) κάθε φορά που διάβαζε, από τη πρώτη μέρα που τον αγόρασα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντος που είχα τον 150άρι Velociraptor, έκανε αυτό το χαρακτηριστικό γρουτς-γρουτς/τσικ-τσικ(όπως θες πες το) κάθε φορά που διάβαζε, από τη πρώτη μέρα που τον αγόρασα.

και εμενα απο την 1η ημερα το εκανε, αλλα δεν το εδωσα σημασια, γιατι καποιες φορες δεν το κανει..

ειναι φυσιολογικο??

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ανέφερες ότι έχεις Windows 7.

Είχα ένα 500άρη με win XP, όλα καλά. Τον έδωσα στον αδερφό μου, του έβαλε Windows 7 και ο δίσκος δουλεύει συνεχώς. Κάτι πρέπει να τρέχει με το λειτουργικό. Τα Windows 7 χρησιμοποιούν συνέχεια το δίσκο.

Δεν έχω καθόλου εμπειρία με Windows 7, ελπίζω να βοήθησα έστω και λίγο στο πού πρέπει να αναζητήσεις το πρόβλημα. (στα Windows 7, όχι στο δίσκο.)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.