Jump to content



Για 12άριδες λεπτούς ανεμιστήρες...Ποιούς?


venom7

Recommended Posts

Καλησπέρα!:hi:Βασικά έχω υδρόψυξη και έχω κάτι ανεμιστήρες σε push κατάταξη και είμαι κομπλέ.Αλλά σκέφτομαι το ακόμα καλύτερο και για αυτό θα ήθελα να βάλω 12άρηδες ΛΕΠΤΟΥΣ σε push-pull κατάταξη γιατί νομίζω θα είναι ακόμα καλύτερα.Αν κάνω λάθος σε αυτό πείτε μου!Το ψυγείο μου είναι το http://www.plaisio.gr/Computers/Tuning/Watercooling/Radiators/Black-Ice-Radiator-Gts-360-WAIC-003.htm είναι όντως όμως καλύτερα με push-pull ή όχι?Γιατί εγώ νομίζω πως ναι!Τεσπα...

Θα ήθελα μαύρους και με καλό air flow,γιατί όσο μεγαλύτερο τόσο καλύτερα...το air flow:hehe:!Λογικά για να έχουμε μεγάλο air flow(πολλά cfm δλδ), θα έχουμε και υψηλότερα επίπεδα θορύβου αλλά αυτό δεν με απάσχολεί και ιδιαίτερα γιατί θα κατεβάζω τις στροφές τους όποτε δεν χρειάζεται να λειτουργούν τέρμα.

Αυτά!Ευχαριστώ εκ των προτέρο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!:hi:Βασικά έχω υδρόψυξη και έχω κάτι ανεμιστήρες σε push κατάταξη και είμαι κομπλέ.Αλλά σκέφτομαι το ακόμα καλύτερο και για αυτό θα ήθελα να βάλω 12άρηδες ΛΕΠΤΟΥΣ σε push-pull κατάταξη γιατί νομίζω θα είναι ακόμα καλύτερα.Αν κάνω λάθος σε αυτό πείτε μου!Το ψυγείο μου είναι το http://www.plaisio.gr/Computers/Tuning/Watercooling/Radiators/Black-Ice-Radiator-Gts-360-WAIC-003.htm είναι όντως όμως καλύτερα με push-pull ή όχι?Γιατί εγώ νομίζω πως ναι!Τεσπα...

Θα ήθελα μαύρους και με καλό air flow,γιατί όσο μεγαλύτερο τόσο καλύτερα...το air flow:hehe:!Λογικά για να έχουμε μεγάλο air flow(πολλά cfm δλδ), θα έχουμε και υψηλότερα επίπεδα θορύβου αλλά αυτό δεν με απάσχολεί και ιδιαίτερα γιατί θα κατεβάζω τις στροφές τους όποτε δεν χρειάζεται να λειτουργούν τέρμα.

Αυτά!Ευχαριστώ εκ των προτέρο!

λεπτους εννοεις πιους ? κατι σαν αυτο : http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.807532&u=SCYTHE-SY1212SL12H-SLIP-STREAM-SLIM-120MM-CASE-FAN

η τους 120x120x25?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοώ κάποιους συγκεκριμένα.Γιατί αν ήξερα δεν θα ρωτούσα!:laughing:Σαν και αυτούς που μου πρότεινες ψάχνω αλλά τους συγκεκριμένους τους είχα δει και θέλω και άλλες επιλογές.Δεν υπάρχουν?Επειδή οι συγκεκριμένοι δεν έχουν και πολύ καλό air flow!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοώ κάποιους συγκεκριμένα.Γιατί αν ήξερα δεν θα ρωτούσα!:laughing:Σαν και αυτούς που μου πρότεινες ψάχνω αλλά τους συγκεκριμένους τους είχα δει και θέλω και άλλες επιλογές.Δεν υπάρχουν?Επειδή οι συγκεκριμένοι δεν έχουν και πολύ καλό air flow!

σε 120x120x12 ειναι οι μονοι που εχω βρει για πιο λογο ομως να βαλεις λεπτους και οχι 120χ120χ25?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή οι 12άρηδες που αναφέρθηκαν πιο πάνω είναι και οι μοναδικοί στην αγορά και δεν έχουν ούτε καλό airflow ούτε και static pressure, δεν θα σου κάνουν τίποτε σε push-pull διάταξη. Γιαυτό μείνε με τους 25άρηδες σε push διάταξη και απλά διάλεξε κάποιους με υψηλό airflow και static pressure.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.