Jump to content



Βοήθεια για επιλογή TFT


papatsonis

Recommended Posts

Καμιά ιδέα για το ποιά από τις πιο κάτω να επιλέξω για τον πατέρα μου ;

Sony S73H

>> HS73H

LG L-1715S

Samsung SM 172V

ει δυνατόν την πιο ξεκούραστη μιας και μπορεί να κάθεται και 3-5 ώρες μπροστά της

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ , θα την έχω υπόψιν μου , αλλά από κόστος τί λέει ? εγγύηση για καμμένα pixels?

και άλλη μια ερώτηση ,κατά πόσο ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα το 0 pixels warranty της LG ?

και τί διαφορά έχει η 1715 από την 1710 ? μιας και με μια τιμή που μου έχουν δώσει (520 .. μάλλον χωρίς φπα ) είναι κοντά σχετικά

Link to comment
Share on other sites

Η LG 1710S έχει καταργηθεί και έχει αντικατασταθεί από την 1715S, εξίσου καλή οθόνη.

Τώρα, για τα 0 pixel άλλοι έχουν πει ότι τους αντικαταστάθηκε με την μία και άλλοι ότι καθυστέρησε η αντιπροσωπεία λόγω έλλειψης του μοντέλου...

Την 1710S έχω και είμαι ευχαριστημένος, αλλά δεν έχω δει και τις άλλες ώστε να μπορέσω να σε βοηθήσω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Φιλαράκι εγω πηρα την LG L1715S ειναι πολύ καλη οθόνη..

μονο που εχει καμμενα 2 (την εχω ενα μήνα περιπου)

πηρα τηλεφωνο στην αντιπροσωπια και ειπαν θα μου στειλουν αλλη, αλλα περασε μια εβδομαδα και τιποτα πηρα χτεσ τηλεφωνο και μου ειπαν οτι δεν ηρθαν ακομα οι 1715 και εχουν μονο τις 1710 που ειναι παλιοτερο μοντελο αλλα τα ιδια χαραχτηριστικα....

θα περιμενω να μου στειλουν την 1715 ......

για μενα πατως ειναι απο τις καλύτερες ΤFT που εχω δει.....

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω κι εγω με τον φιλο Βαγκουριδη. Μαλιστα εχω πουλησει σε 4 φιλους μου την VG700b και μεχρι τωρα ΟΥΤΕ ενα καμενο pixel αλλα και κανενα αλλο προβλημα και με 3 χρονια εγγυηση onsite αντικαταστασης. Η τιμη της κυμαινεται στα 550-600 τελικη με το ΦΠΑ και responce time(RT+FT)= 15.6ms.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480

... και responce time(RT+FT)= 15.6ms.

τεχνικά χαρακτηριστικά στο site της κατασκευάστριας εταιρείας αναφέρουν ότι το Response Time είναι 20ms.

Εννοείς κάτι άλλο ή κατάλαβα λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Sorry. Μιλουσα για την VG700 ΣΚΕΤΟ. Χωρις το b. Απλα πιστευω οτι η b ειναι αυτη που αγοραζω εγω. Αλλα δεν ειναι τελικα. Αυτη που αγοραζω ειναι μαυρη με ασημι και οχι μαυρο σκετο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δουλέψει μπρόστά στη Sony και το σίγουρο που μπορώ να σου πώ είναι ότι έχει καλό μικρό χρόνο απόκρισης. Ότι πρέπει για παιχνίδια :) .

Και από ξεκούραση καλή είναι.

Επίσης πρέπει να είναι και αρκετά φθηνή.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.