Jump to content



Tellas double play βελτίωση download/upload


Xzibit

Recommended Posts

Καλησπέρα θέλω να ρωτήσω αν μπορεί να βελτιωθεί το download/upload της γραμμής μου.

Χρησιμοποιώ το netgeat dgn2000 και στο www.speedtest.net σήμερα έχω download 5.98mb και upload 0.18mbps

Το ανώτερο μερικές φορές είναι 0.42Mbps.

Το δικό τους modem είναι το siemens speedstream 4200.

Ένας φίλος μου που μένει στην ίδια περιοχή με on telecoms είχε παρόμοιες ταχύτητες το ανέφερε ήρθε τεχνικός δήλωσε βλάβη στον ote και του τις βελτιώσαν αρκετά 9mb και κάτι download και upload 0.82mb.

Το θέμα είναι όταν πάρω τηλέφωνο στην tellas πρέπει να συνδέσω το δικό τους modem για να κάνουν έλεγχο και επίσης μπορεί να γίνει κάτι σε μένα;

Netgear Router Statistics

Connection Speed Downstream 7104kbps Upstream 213kbps

Line Attenuation Downstream 36.0 db Upstream 36.7 db

Noise Margin Downstream 9.8 db Upstream 17.4 db

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να χρειάζεται να αλλάξεις το modem. Πάντως το speedtest δεν είναι ο ασφαλέστερος τρόπος μέτρησης bw. Πιο ασφαλή μέτρηση θα σου έδινε ένα ftp ή ένα download από τον ίδιο τον isp σου.HOL και Forthnet έχουν δικούς τους bw testers, για Tellas δεν ξέρω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αδικα προσπαθεις...και εγω ακριβως εκει που κλειδωνεις κλειδωνω...δυστυχως η Tellas στο θεμα του net ειναι %^&***&^ ....εμενα μου βγαζουν οτι εχει προβλημα η γραμμη μου...

Link to comment
Share on other sites

Για το Netgear DGN2000 είναι καλό να αναβαθμίσω το firmware;

Σας δίνω το link για να δείτε τα νέα features, bug fixes και πείτε μου την γνώμη σας.

http://kb.netgear.com/app/answers/detail/a_id/11948/session/L2F2LzEvc2lkL3o1a2FsSS1q

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.