Jump to content



Μαθήματα PS με τον Dunkel_Stern


ΝTG

Recommended Posts

photoshop

(probably CS4)

ξερεις να κανεις κατι παρομοιο?:D

Αν ναι κανε ενα μικρο tutorial στο photoshop-o-thread.

Aν κατα τυχη βρω συγκεκριμενη φωτογραφια θα σου δειξω και τι ακριβως θα θελα να μαθω.

Link to comment
Share on other sites

ξερεις να κανεις κατι παρομοιο?:D

Αν ναι κανε ενα μικρο tutorial στο photoshop-o-thread.

Aν κατα τυχη βρω συγκεκριμενη φωτογραφια θα σου δειξω και τι ακριβως θα θελα να μαθω.

φυσικά και ξέρω να το κάνω... (βασικά είναι γέλιο το συγκεκριμένο)

τι θα ήθελες να μάθεις?

Link to comment
Share on other sites

μιας και εμπιπτει στον τιτλο του thread ...το ποσταρω εδω.

(κατι τετοιο θα θελα να μαθω στο photoshopothread πως γινεται με tutorial:D)

orange_frog.jpg

σε μια προσπαθεια να το βρω στο youtube βρηκα και αυτο..

(φωτογραφιες δειχνει..στο ιδιο στυλ)

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=NfqHVAL_GXk&feature=related]YouTube - Professional Photoshop Editings[/ame]

Link to comment
Share on other sites

μιας και εμπιπτει στον τιτλο του thread ...το ποσταρω εδω.

(κατι τετοιο θα θελα να μαθω στο photoshopothread πως γινεται με tutorial:D)

orange_frog.jpg

σε μια προσπαθεια να το βρω στο youtube βρηκα και αυτο..

(φωτογραφιες δειχνει..στο ιδιο στυλ)

έλεος με τα tutorial.

άμα δεν σκεφτείς πως να το κανεις δεν θα το κανεις ποτε.

άμα ήταν έτσι απλά και τυποποιημένα τα πράγματα...

πρώτον: δεν θα χρειαζόντουσαν οι illustrators, graphic designers, photomanipulators e.t.c.

και δεύτερον: θα γραφόταν ένα action και καθάρισες.

και γενικά άμα θέλεις να διερευνήσεις παραπάνω το θέμα, το συγκεκριμένο thread δεν είναι το κατάλληλο, κανε καλύτερα νέο topic

και btw στην φωτογραφία που παρέθεσες εδωπέρα, το άτομο που το έκανε είναι ερασιτέχνης

Link to comment
Share on other sites

φυσικά και ξέρω να το κάνω... (βασικά είναι γέλιο το συγκεκριμένο)

τι θα ήθελες να μάθεις?

Οπότε η ερώτηση σου ήταν ως τι; Ως ερώτηση εξυπνάκια που ήθελε να μας πει ότι είναι designer?

Για ξαναρώτα τίποτα να σε στείλουμε σε Certified τεχνικό ή modder. :)

Ένα χιλιάρικο Posts φίλε μου ακόμα και δεν έχεις καταλάβει τι εστί φόρουμ, κρίμα.

Link to comment
Share on other sites

έλεος με τα tutorial.

άμα δεν σκεφτείς πως να το κανεις δεν θα το κανεις ποτε.

άμα ήταν έτσι απλά και τυποποιημένα τα πράγματα...

proton: δεν θα χρειαζόντουσαν οι illustrators, graphic designers, photomanipulators e.t.c.

και δεύτερον: θα γραφόταν ένα action και καθάρισες.

και γενικά άμα θέλεις να διερευνήσεις παραπάνω το θέμα, το συγκεκριμένο thread δεν είναι το κατάλληλο, κανε καλύτερα νέο topic

και btw στην φωτογραφία που παρέθεσες εδωπέρα, το άτομο που το έκανε είναι ερασιτέχνης

έλα ρε αυτοδίδακτε photoshop master, μοιράσου λίγη από τη γνώση που μόνος αποκόμισες. δεν θα πάθεις τίποτα..

edit: δεν μπορείς να φανταστείς πόσο μου την δίνει αυτό το στυλάκι που έχετε μερικοί..

Link to comment
Share on other sites

lol ρε.

ok να κάνω ένα combination από το τι χρειάζεται για να μπορέσεις να κανεις κάτι αντίστοιχο με τον βάτραχο (και κάποια πράγματα που αυτός που το έκανε δεν τα πέτυχε και τόσο).

perspective (μια γεύση)

σε συνδυασμό με την νοοτροπία από εδώ

& παρατήρηση.*

* για παράδειγμα. έχει διαφορετική υφή στο βατράχι και διαφορετική υφή η φλούδα, θα έπρεπε να είναι ίδια η υφή.

ενώ είναι θεωρητικά κομμένο και τραβηγμένο το βατράχι, πρακτικά φαίνεται πως δεν είναι τραβηγμένο και περισσεύει πολύ φλούδα, έπρεπε να ήταν με μικρότερη εσωτερική ακτίνα σε σχέση με το υπόλοιπο βατράχι.

η σκιά είναι πολύ aggressive και μαύρη, δεν έπρεπε να είναι μαύρη

και γενικά δεν υπάρχει πουθενά κανένα color-bleeding, ούτε στην σκιά, ούτε στο εσωτερικό του βατράχου, ούτε στο φύλλο που κάθεται ο βάτραχος

τώρα άμα έχεις κάποια συγκεκριμένη και όχι αόριστη απορία πάνω στην διαδικασία, μονο εκεί μπορεί ο οποιοσδήποτε να απαντήσει.

αλλιώς είναι σαν να ρωτάω, "ρε παιδιά θέλω να κάνω ένα πρόγραμμα σε C αλλα δεν βρήκα ένα tutorial του πως να το κάνω"

Link to comment
Share on other sites

πιάσε μια φώτο του jeffrey και άλλαξε την να δούμε την τέχνικη σου...εγώ σκράπας είμαι αλλά να σε δώ...:D

p.s. http://cannabishellas.com/images/stories/ANIMATED/gap.jpg http://nationalpride.files.wordpress.com/2009/12/papandreou11.jpg

ποιος είναι ο jeffrey?

και πολύ αμφιβάλλω άμα μπορώ να αφιερώσω τόσο χρόνο για να κάνω photo edit πέρα τις πλακας

Link to comment
Share on other sites

jeffrey papandreou είναι το αληθινό του όνομα..το Γεώργιος το απέκτησε εδώ...

http://blogs.adobe.com/jnack/2010/04/cs5_is_shipping.html

έλα βγήκε και το cs5...ποιος την χάρη σου..κανε ρ σι κανα κολπάκι με τον jeffrey?:happy2:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.