Jump to content



Αναζήτηση εσωτερικού SATA II. 1,5-2TB


Recommended Posts

Οι 7200.11 της Seagate ειναι μακρυα και αλαργα,αλλα και στους 7200.12 διαβαζω για πολλα προβληματα.Θα σου προτεινα WD.Μετα απο εναν Seagate και 2 Samsung,ειμαι 3 χρονια τωρα με WD και δεν βγαλαν κανενα προβλημα,σε αντιθεση με τους παλιους!!!

To ξέρω αγαπητέ για την 7200.11 Series από πρώτο χέρι, οι 2/2 crashάρανε :dance3:

Πάντως thanks για το feedback, λέω να πάω για WD.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά εμένα δεν μου έχει κτυπήσει μέχρι σήμερα ποτέ δίσκος. Και μάλιστα τα τελευταία χρόνια έπερνα μόνο Seagate γιατί τους θεωρούσα πιο... αξιόπιστους (ξέρω γελάτε), αλλά σε εμένα αποδείχθηκαν αξιόπιστοι! :dance3:

Έχω Seagate 500άρη, 320άρη, 750άρη, δύο των 1,5, εδώ και πολλάααα χρόνια και κανείς δεν έχει πάθει τίποτα! Στον 750άρη που είχε το κακό firmware έκανα και update και συνεχίζει να δουλεύει μια χαρά! Και το κουλό είναι ότι επίσης δουλεύει μια χαρά ακόμα και ένας... 6 GB (ναι, GB) που έχω από το 1999 (το πρώτο μου PC ever! ) και πρόσφατα τον ανακάλυψα ξεχασμένο και του φόρτωσα το λειτουργικό στο κατεβαστήρι μου και συνεχίζει να δουλεύει! :)

Εννοείται ότι κάποιοι από αυτούς έχουν ένα - δυο bad sectors, αλλά δεν τρέχει τίποτα, όλα καλά! :)

Επίσης συνεχίζουν να δουλεύουν απτόητοι κάποιοι maxtor που έχω, δύο 80άρηδες, ένας 300άρης κλπ. Δηλαδή τι είμαι, ο... τυχερός της παρέας (φτου φτου) και δουλεύουν όλοι; :p

Υ.Γ. Έχω πολλά PC (δουλειά, σπίτι κλπ.), με πολλαπλά backup, γι' αυτό τόσοι δίσκοι... :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.