Jump to content


OCZ BE READY 4GB


Recommended Posts

Λοιπον...τωρα τελευταια εχω ακουσει αρκετα προβληματακια για τις ραμ αυτες (κυριος προβλημα με τις συχνοτητες και τα timing) και σκεφτομουν αν θα ηταν καλη επιλογη για το γκεϊμινγκ πισι που θα χτισω σε 1-2 εβδομαδες (δεν θελω να μου πειτε προτασεις για πισι γιατι ειναι ακομα νωρις..το μονο που θελω ειναι να μου πειτε αν ειναι αξιοπιστες)

Η mobo μαλλον θα ειναι η crosshair iv formula

Link to comment
Share on other sites

Άυτές έχω αλλά τις γύρισα πίσω γιατί στα 1600 με σωστά timmings και voltage μου έβγαζαν errors. Άσε που με το τελευταίο bios της msi τα memory profiles δεν λειτουργούσαν καν, δεν έδειχνε τίποτα η οθόνη οπότε τι black edition και μπάλες... Λέω να πάω για τις XMS της corsair ή τις hyperx της kingston.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτές έλεγα να πάρω.

Θα σου πρότεινα να μην αγοράσεις internet only προϊόν, τουλάχιστον όχι μνήμες διότι απ'ότι μου είπαν αν παρουσιάσουν πρόβλημα θα πρέπει

να πας να σου δώσουν πιστωτικό και να τις κάνεις πάλι online παραγγελία... διότι δεν τις έχουν στα καταστήματα.

Εκτός βέβαια εαν απαιτήσεις να τις αλλάξουν με κάποιες άλλες οπότε εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Εχχ...εχεις καποιες να μου προτεινεις?? εχω 250Ε να ξοδεψω σε ραμ,εκτος αν δωσω τα 120 για να παρω τον ΟCZ Vertex 30gb..αλλα νμζ δεν αξιζει...

Αν μπορεις να με βοηθησεις λιγακι,γιατι ειμαι 16χρονων και τωρα μαθαινω :pleasantry:

ΥΓ: 4γιγα ειναι καλα για games??

Link to comment
Share on other sites

Eιπες ομως να μην αγοραζω internet only προϊον για τους ταδε λογους.......

Νομιζω οτι θα ακολουθησω την συμβουλη μου, εξαλλου θα ζητησω να μου το χτισουν εκει το πισι,γιατι εχω τις φοβιες μου να το κανω μονος :confused:

Κατι τετοιο μηπως? http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/RAM/Corsair-XMS3-4GB-DDR3-1333-Ram-Kit-PC3-10666-8-8-8-24-CMX4GX3M2A1333C8.htm

Με ανησυχουν τα mhz ομως....αν και δεν ξερω αν θα επρεπε

Link to comment
Share on other sites

Με 15 ευρώ παραπάνω παίρνεις τις ίδιες που τρέχουν στα 1600(PC3 12800).

Εμένα που έκανα παραγγελία online από το plaisio πάντως, έκαναν την σύνθεση και μου έδωσαν χρησιμοποιημένα κομμάτια,

π.χ ο SSD γρατζουνισμένος όπως και το case η ψύκτρα προβληματική κτλ. Καλύτερα να πας να τα πάρεις μόνος σου τα κομμάτια εκτός αν δεν σε ενδιαφέρει αν σου δώσουν ότι νανε.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν κοιτας και κατι τετοιο:

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/RAM/Mushkin-Blackline-Stiletto-4GB-DDR3-1600-Ram-Kit-PC3-12800-7-9-7-24-996782ST.htm

Η Mushkin παντα ηταν καλη στις μνημες. Ασχετως αν δεν κλοκαρουν τρελα πλεον, παντα παραδιδουν αυτο που υποσχονται.

Link to comment
Share on other sites

@Ζenor Δεν προκειται να κανω παραγγελια online, θα παω εκει να τα ζητησω...λες να μου κανουν καμια..ζαβολια και να μου δωσουν μεταχειρισμενα??

@Jax7480

Γιατι δεν κοιτας και κατι τετοιο:

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/RAM/Mushkin-Blackline-Stiletto-4GB-DDR3-1600-Ram-Kit-PC3-12800-7-9-7-24-996782ST.htm

Η Mushkin παντα ηταν καλη στις μνημες. Ασχετως αν δεν κλοκαρουν τρελα πλεον, παντα παραδιδουν αυτο που υποσχονται.

Ωραιο κομματακι....Οσο για το κλοκαρισμα,δεν ασχολουμε με τετοια,στο μελλον μπορει..αλλα τωρα οχι

@PetrosD Κοιτα να δεις..εχω ανοιξει το πισι που εχω τωρα αρκετες φορες και τα ξηλωσα ολα..το θεμα ειναι πως αυτο εδω εχει ολο κ ολο 4 καλωδια,ενω το καινουργιο 44,και φοβαμαι μην βαλω λαθος καλωδιο σε λαθος μερος και καψω τιποτα :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.