Jump to content



HD2,Xperia,iphone ποιο απο ολα?


pastelidis.n.s.

Ποιο απο τα τρια?  

48 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Δε μιλαμε για το Χ1 αλλα για το Χ10, καμια σχεση.

Τα "στατιστικα" του Google ποσως με ενδιαφερουν παντως :p

Οσο για τα WM, δε ξερω γιατι τα θεωρητε τοσο τραγικα. Ισως δεν εχετε δουλεψει 3rd party interface?

Οσα HTC εχω δει (ΤouchFlo κτλ) ειναι παραπανω απο ικανοποιητικα. Το HD το εχω 1 χρονο τωρα κ δεν μπορω να πω οτι με απογοητευσε σα συσκευη ποτε, αν εξαιρεσω βεβαια την αδυναμια βραδινων ληψεων...

μην ξεχνάς οτι έχεις wm 6.1 γιατί με τα 6,5 το touch flo είναι δέκα τόνους, αυτό το λέω σχέση με το δικό μου pro2

μόνο με custom firmware πάει σχετικά νερό

αμα κάποιος δεν θέλει το touch flo και το κάνει disable τότε μόνο το κινητό πάει σφαίρα

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply
Ναι αλλα το HD2 εχει 1Ghz CPU, δε παιζει να σερνεται :p

ναι μάλλον

απλά θέλω να πω, πως το touch flo περιορίζει πολύ τη δύναμη του cpu/κινητού επειδή η htc/software είναι για τα μπάζα

και χάλια support

Link to comment
Share on other sites

ναι μάλλον

απλά θέλω να πω, πως το touch flo περιορίζει πολύ τη δύναμη του cpu/κινητού επειδή η htc/software είναι για τα μπάζα

Μη το λες, τα HTC έχουν ATi vga που το TouchFlo και ΜΟΝΟ εκμεταλλεύεται. Μάλιστα, δεν υπάρχουν drivers καμίας μορφής έτσι ώστε να την εκμεταλλευτούν και άλλες εφαρμογές. Δύναμη έχουν, πολύ και ειδικά το HD2. Αλλά τι να το κάνεις που όλες οι άλλες εφαρμογές πέραν του TF3D σέρνονται.. Αυτό θα το καταλάβεις πολύ μετά.

Link to comment
Share on other sites

Μια παρενθεση.

Το Hd2 δεν εχει touchflow.εχει το HTC SenSe.Μια αντικατασταση του touchflow με πολυ ωραια εφε που κανει το κινητο ικανο να κανει τα παντα με το δαχτυλο και οχι με πενακι.(Δεν υποστηριζει και πενακι ετσι και αλλιως...:tomato:)

Οσο για την δυναμη του μην σε νιαζει.Τον snapdragon δυσκολα θα τον φτασεις στα ορια του:smoke:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα το HD2 εχει 1Ghz CPU, δε παιζει να σερνεται :p

Από την πολυετή εμπειρία μου με windows mobile, δε παίζει τόσο ρόλο τι cpu και πόση ram έχει το κινητό. Όταν ένα λειτουργικό είναι για τον σούτσο, είσαι καμμένος από χέρι. Για αυτό και οι άπειρες cooked roms. Αλλιώς δε θα είχαν νόημα να υπάρχουν.

Το iphone με αρκετά χαμηλότερα specs πως καταφέρνει να τα τρέχει όλα νερό και με απίστευτη ευκολία; Και μη πει κανείς ότι δεν έχει vga οθόνη, γιατί είδαμε και τα wm με qvga και 500-600 mhz cpu πως πήγαιναν.

Όπως καταλάβατε, πήγα σε iphone και πίσω δε γυρνάω.

Όπως και να χει o κύβος ερρίφθη, οπότε να το χαίρεσαι! :)

Link to comment
Share on other sites

Από την πολυετή εμπειρία μου με windows mobile, δε παίζει τόσο ρόλο τι cpu και πόση ram έχει το κινητό. Όταν ένα λειτουργικό είναι για τον σούτσο, είσαι καμμένος από χέρι. Για αυτό και οι άπειρες cooked roms. Αλλιώς δε θα είχαν νόημα να υπάρχουν.

Τα πιστευεις αυτα που λες???:wall:

Link to comment
Share on other sites

Τα πιστευεις αυτα που λες???:wall:

Φυσικά και τα πιστεύω. Είχα πολλά χρόνια κινητά με wm. Και όπως αναφέρθηκε πολύ σωστά πιο πάνω είναι μια συσκευή με module για κλήσεις και sms. Δηλαδή ένα pda που μπορεί να παίρνει και τηλέφωνα. Ναι όταν παίζανε μόνα τους στην αγορά ήταν επαναστατικά, μέχρι και usb host είχαν πολλά pda. Από τότε όμως άλλαξαν πολλά, τα wm όμως μείνανε ίδια.

Άμα θέλουμε 1ghz cpu για να πατάς το start και να ανοίγει αμέσως και όχι μετά από 2 δευτερόλεπτα καήκαμε. Ή να σε παίρνουν τηλέφωνο και να το βλέπεις να χτυπάει και να μη μπορείς να απαντήσεις γιατί απλά έχει freezάρει. Ή να βλέπεις να γεμίζει η μνήμη της συσκευής και να μη ξέρεις γιατί, αφού τα πάντα τα έχεις εγκαταστήσει στην mmc/cf (τότε), microSD τώρα και αφού έχεις σβήσει 10 φορές τα temp του internet explorer και του opera. Και δεν είναι παιδικές ασθένειες. Μιλάμε για ένα λειτουργικό που υπάρχει μια δεκαετία στην αγορά και η πιο σπουδαία του αλλαγή είναι ότι η taskbar έγινε glossy.

Πάντα είχαν το καλύτερο hardware αλλά πάντα τα ίδια προβλήματα, από τα HP pda μέχρι omnia (που ήταν το τελευταίο μου wm). Το spb mobile shell κάτι πήγε να κάνει αλλά ο ανταγωνισμός έιχε ήδη φύγει πολύ μπροστά και αυτό φάνηκε και από την αντίδραση της microsoft με τα wm7 για τα οποία κρατάω κι εγώ μικρό καλάθι.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τώρα πρέπει να λάβουμε υπόψην μας και αυτό το γεγονός στις συγκρίσεις του iPhone με τα άλλα κινητά.

Εγώ το έχω παραγγείλει πριν από ένα μήνα από την Cosmote, αλλά λένε ότι υπάρχει έλλειψη.

Link to comment
Share on other sites

Φίλος, όταν πάρεις το hd2 τότε να περάσεις μία βόλτα από το xda.

Δούλεψε λίγες μέρες το κινητό μαμά και μετά άρχισε να κοιτάς τις ρομ. Όταν δεις τις μαγειρεμένες ρομ, τότε να κατεβάσεις μόνο τις ρομ του δικού μας b16b.

ΤΟ παλικάρι έφτιαχνε μέχρι πρόσφατα για το tp2 που έχω και το κινητό έχει μεταμορφωθεί μιλάμε από λειτουργικής απόψεως.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι πανευτυχης που δεν πηρα iphone....απολαμβανω την πολυτελεια της οθονης του HD2...Ειναι απιστευτο κινητο μεχρι στιγμης....

Ας αρχισουμε τις ερωτησεις:

-mod να φτιαξω καινουργιο θεμα?

-προς υπολοιπους: να αλλαξω την ρομ του απο τωρα?

-το ndrive που δινει μαζι αξιζει?

-τι θα μπορουσα να του προσθεσω

-για αναπαραγωγη ταινιας, ποια θα πρεπει να ειναι η μορφη του αρχειου και με ποιον player, με windows media player με τι?

-βαζοντας παιχνιδια βαραινει?

Αυτα για αρχη...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.