Jump to content



Asus 4890 cooler?


Element79

Recommended Posts

γεια σας θελω μια βοηθεια για αλλαγη cooler στις καρτες μου εχω 2 Asus 4890 και εχω προβλημα με το ενα ανεμιστηρακι και λεω να τα αλλαξω και τα δυο!

Βασικα ψαχνω για αυτο το cooler : Asus_Radeon_HD_4890.jpg που θα μπορουσα να το βρω η ενα καλητερο?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας θελω μια βοηθεια για αλλαγη cooler στις καρτες μου εχω 2 Asus 4890 και εχω προβλημα με το ενα ανεμιστηρακι και λεω να τα αλλαξω και τα δυο!

Βασικα ψαχνω για αυτο το cooler : Asus_Radeon_HD_4890.jpg που θα μπορουσα να το βρω η ενα καλητερο?

μακραν καλυτερο απο τα εργοστασιακα αυτα εχω και εγω στην υπογραφη μου

απο τα καλυτερες aftermarket ψυκτρες

http://www.plaisio.gr/Computers/Tuning/Aircooling/VGA-Coolers/Scythe-Vga-Cooler-Musashi-SCVMS-1000.htm

υγ εγω στις δικες μου ειδα και 20 βαθμους διαφορα:clap:

Link to comment
Share on other sites

Εχω κοιταξει παρα πολλες ψυκτρες αλλα κολαω λιγο στο οτι η ψυκτρα της asus που ειχε αρχικα ειναι 30mm και εχω motherboard την gigabyte ex58-extreme και το κενο που εχουνε μεταξη του στο crossfire ειναι στο 10mm.Μηπως βρουνε μεταξη τους και με βγαλουνε κανα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Εχω κοιταξει παρα πολλες ψυκτρες αλλα κολαω λιγο στο οτι η ψυκτρα της asus που ειχε αρχικα ειναι 30mm και εχω motherboard την gigabyte ex58-extreme και το κενο που εχουνε μεταξη του στο crossfire ειναι στο 10mm.Μηπως βρουνε μεταξη τους και με βγαλουνε κανα προβλημα

πιο κοντα απο μενα δεν νομιζω οτι εισαι

κανενα προβλημα με τις musashi μου μονο προσεξε οτι ειναι πολυ μεγαλες αλλα

κανουν δουλιτσα σε θεμα ψυξης που ειναι και το ζητουμενο

post-3216-1416074445,7135_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.805843

δειτε εδω παλικαρια...και εγω εχω 2 4890 και σκεφτομαι να αλλαξω ψυξη...

(υ.γ. η 4870 εχει ιδιες τρυπες με την 4890?)

40 euro ειναι πολλα και θελεις 2 και η πλακα ειναι

οτι η συγκεκριμενη θα χανει πανηγυρικα απο musashi [28 euro]

Link to comment
Share on other sites

και οι 2 ειναι πολυ καλες η γνωμη μου ειναι για musashi που

την εχω και ειμαι ευχαριστημενος και απο αποδοση και απο

θορυβο χωρις υπερβολη να γυρνανε+ 4 ανεμιστηρες και να μην ακουγεται:worship:

αλλωστε υπαρχει ρυθμιστης στροφων για πραγματικα ησυχα αποτελεσματα

καμμια σχεση με τα στοκ fan [ηλεκτρικες σκουπες]

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη η musashi απο αποδοση, θορυβο και τιμη αλλα εχει αθλια αυτοκολητακια για τα μνημακια λολ.παρε και κεραμικη αμα τις παρεις και αμα δεις οτι δεν κολλανε καλα τα ψυχτρακια στις μνημες(που δεν παιζει να γινει;p) βαζε λιγη παστα και αστο λιγο να κρυωσει και θα γινει πολυ καλη δουλεια:hang2:

Link to comment
Share on other sites

απο επιδοσεις χανει η 5850 απο το crossfire ... η καλυτερη λυση ειναι ψυκτρες και OC πιστευω..

χμμ...θα παραγγειλω αυριο 2 μουσασι στο πλαισιο !

Θεε μην μου λες τετοια με τρομαζεις :eek::spam:

Link to comment
Share on other sites

εχει άθλια αυτοκολητακια για τα μνημακια

έχω δοκιμάσει 3 διαφορετικές scythe musashi και θα έλεγα ότι γίνεται το ακριβός αντίθετο. ποτέ δεν έχω δει vram heatsinκ να κολλάει τόσο εύκολα όσο αυτά.

Link to comment
Share on other sites

πιο κοντα απο μενα δεν νομιζω οτι εισαι

κανενα προβλημα με τις musashi μου μονο προσεξε οτι ειναι πολυ μεγαλες αλλα

κανουν δουλιτσα σε θεμα ψυξης που ειναι και το ζητουμενο

δες το δικο μου κενο που εχουνε εμενα απο οτι βλεπω εσυ εισαι ζαχαρη!!! κοιτα το καλοδιο απο το crossfire το δικο σου και κοιτα το δικο μου πως διπλωνει!!

DSC00037.jpg

Link to comment
Share on other sites

δες το δικο μου κενο που εχουνε εμενα απο οτι βλεπω εσυ εισαι ζαχαρη!!! κοιτα το καλοδιο απο το crossfire το δικο σου και κοιτα το δικο μου πως διπλωνει!!

DSC00037.jpg

αφού το stock cooler έχει πρόβλημα γιατί δεν την πας για rma? που ξέρεις ίσως στην πιστώσουν κιόλας και πάρεις καμιά 5870 με μερικά extra χρήματα ή ότι άλλο θέλεις. ακόμα και την ίδια κάρτα απλά όπως είπα και πιο πάνω το stock cooler καλύπτετε κανονικότατα από την εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.