Jump to content



ATI και Physx


alexcrx

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα

Ηθελα να μαθω κατι

Ξερει κανενας αν γινεται να βαλεις μια 5870 ή μια 5970 για κύρια και μια nvidia για το physx??????

Ισχυει οτι με τους καινουργιους drivers δεν γινεται ή βγηκε καποιο patch-hack που το φτιαχνει??????

Link to comment
Share on other sites

Ωραια τα λεει εκει

Το θεμα ειναι το εχει δοκιμασει κανενας????

Με 5870 και μια nvidia??????

Κανει δουλεια?????

Ειδα κατι τρομερα εφε αλλα επειδη θελω να παρω 5870 δε θελω να φαω κανα ακυρο.......

Link to comment
Share on other sites

Αρα πιο καλα να βαλω μια 5870 και μια gts 250 ή μια φτηνη nvidia παρα την gtx 480

Και πιο καλες θερμοκρασιες θα εχω και στα λεφτα βγαινω περιπου οσο κανει η 480

Θα κανω και καμια δοκιμη προσωρινα με μια 8600gt που εχω να δω τι πεζει

Αντε να ερθουν οι vapor να αρχισουν τα test

edit

Και λογικα θα πιανω ολα τα games με physx ε?????

Link to comment
Share on other sites

Αρα πιο καλα να βαλω μια 5870 και μια gts 250 ή μια φτηνη nvidia παρα την gtx 480

Και πιο καλες θερμοκρασιες θα εχω και στα λεφτα βγαινω περιπου οσο κανει η 480

Θα κανω και καμια δοκιμη προσωρινα με μια 8600gt που εχω να δω τι πεζει

Αντε να ερθουν οι vapor να αρχισουν τα test

edit

Και λογικα θα πιανω ολα τα games με physx ε?????

Όχι δεν αποτελεί σίγουρη λύση το genl patch. Παράδειγμα για να ξεκλειδώσει το τελευταίο physx version που υποστηρίζει το metro 2033, χρειάστηκε κανένα 2μηνο οπότε κανείς δεν σου εγγυάται πως το επόμενο version θα το σπάσουνε.Αν θές σίγουρα physx πάρε nvidia.

Link to comment
Share on other sites

Αν το PhysX είναι πολύ σημαντικό για σένα αγοράζεις κατευθείαν την 480. Προσωπικά πάντως μόνο σε 2-3 games είδα κάτι αξιόλογο όσον αφορά το PhysX.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη και εγω ειδα οτι μονο σε μερικα παιχνιδια εχει πιο καλα γραφικα γι'αυτο ελεγα να βαλω την 5870 με μια φτηνη nvidia για physx.

Τωρα τι θα γινει στο μελλον και κατα ποσο θα πεζει physx στα παιχνιδια ειναι λιγο αγνωστο γιατι καπου διαβασα οτι με το directx 11 δεν υπαρχει προβλημα........

Τωρα τι να πω??????

Μας εχουν μαμισει

Η μια καρτα πεζει τα παντα(physx,tes) αλλα ειναι σαν φουρνακι

Η αλλη ειναι καλη και πιο παγωμενη αλλα δεν εχει physx και tes

Αντε να βγαλεις ακρη

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν αποτελεί σίγουρη λύση το genl patch. Παράδειγμα για να ξεκλειδώσει το τελευταίο physx version που υποστηρίζει το metro 2033, χρειάστηκε κανένα 2μηνο οπότε κανείς δεν σου εγγυάται πως το επόμενο version θα το σπάσουνε.Αν θές σίγουρα physx πάρε nvidia.

επειδη εχω μια gt240 που καθεται απο πιστωτικο μπορεις να μου δωσεις παραπανω πληροφοριες για το metro ? γτ τωρα τελειωνω κατι αλλο κ θα το βαλω . ποιον driver βαζω στην nvidia ποιο patch κ τετοια . ευχαριστω .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.