Jump to content



Abit ic7-G+ 3.2c+Promie R404


Shidokanjohn

Recommended Posts

  • Replies 49
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Zarras

στα 4,2 δεν ειχες και τον ES???

τι δεν πηγαινε καλα???α

στα 4.2 δεν δουλευε καθε μερα

αυτος στα 4.2 ειναι σταθερος και για καθε μετα με 1.65 ταση....και παει αρκετα πιο πανω για μετρησεις...παιζω και 1/1

εξαλου οπως ειπα και πιο πανω τα ειχε παιξει ο ες

:nuke: K-1 rulezzzz! :nuke:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφα. Τα συνχαρητήριά μου. :flower:

...μιά ιδέα όμως. Μιά και σε ενδιαφέρουν τα Benchmarks 1:1 αν τυχόν έχεις (ή αποκτήσεις) Vdimm mod με ροοστάτη, μπορείς να δώσεις μια extreme τάση (3.6ν ας πούμε) στις μνήμες για λίγο για να ανεβάσεις τα ΒΗ-5 μερικά MHz στην κορυφή του CPU. Οι ΒΗ-5 ακούνε στην τάση πάντα εκτός βέβαια αν δεν τις ψύχεις με τίποτα! Θα σου ανεβάσει αρκετά τα νούμερα πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Ολο σε κάτι μπανάνες πας και πέφτεις Γιάννο .Χαλια μαύρα βλέπω πάλι .....................:D

Τελικά κάθε εμπόδιο σε καλό Κρίμα για τον ΕS αλλά ο νέος είναι άψογος.

Και τα δικά μου μπράβο και εις ανώτερα Και όπως είπε και ο Παρης φρόνιμα με την κάρτα

Υ.Γ Ολα θα ξεμπερδευτουν και θα βρούν τον δρόμο τους

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη σε ευχαριστω για το τελευταιο πρωτα απο ολα,θενκς φιλε.

Grace ευχαριστω ,αλλα το προβλημα δεν ειναι στην ψυξη,εχουν επανω χαλκινες ψυχτρες thermaltake και πανω εκει κολλημενες εξτρα αλουμινενιες μικρες.Επισης ο πλαινος 120μμ ανεμ φυασαει την κεφαλη του προμιε και μαζι ριχνει αρκετο αερα στις μνημες.

Το προβλημα ειναι η γραμμη 3.3 που ειναι και μονταρισμενη αλλα πανω απο 3.36)σε φουλ λειτουργια) δεν μπορω να παρω...:(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από shidokanjohn [Σήμερα, στις και 06:53]

Το προβλημα ειναι η γραμμη 3.3 που ειναι και μονταρισμενη αλλα πανω απο 3.36)σε φουλ λειτουργια) δεν μπορω να παρω...:(

Περίεργο...!

Δεν έχω 'πειράξει' και MAX3 αλλά λογικά δεν πρέπει να 'χάνει' πολύ τάση.

Δίνει το τροφοδοτικό σου τουλάχιστον 3.75ν στα 3.3ν;

Επίσης, αν πέφτει εκεί μόνο σε full load στις μνήμες, πρέπει να αντέχει παραπάνω αρκετά στα περισσότερα benchmarks. Και εμένα οι μνήμες πέφτουν στα 3.2ν στο memtest αλλά ότι και να κάνω μέσω Windows εκτός Sandra Burn-In και παρόμοια μπορώ να δώσω πολύ παραπάνω και παίζει λίγο. Μπορεί να καταφέρεις να βγάλεις 3dMark και SuperPi με παραπάνω τάση.

Υγ. Μην πάθεις και κατάθλιψη, 3.36ν δεν είναι λίγα!:flower:

Link to comment
Share on other sites

XEXE οχι και καταθλιψη να παθουμε για τα πισι:flower:

Την ΜΑΧ3 δεν την εχω πια Grace,ειμαι με ic7-g αν και δεν εχει σημασια και οι δυο δεν χανουν σε τασεις καθολου.Τωρα η θα ανοιχτει παλι το τροφοδοτικο για σκαλισμα η ο τρελοHipro κατι σκεφτηκε για να παρει απο τα 5 βολτ....ενα απο τα δυο παντως θα γινει συντομα εκτος με την τρελα που κουβαλαμε παμε για τον 3,4 με το ωραιο 17χ μουλτι.

Ακους Ροοτ?

Αληθεια με τις δικες σου μεχρι που μπορεις και τραβας 3d bench και με τι ρυθμισεις?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από shidokanjohn [Σήμερα, στις και 07:26]

Αληθεια με τις δικες σου μεχρι που μπορεις και τραβας 3d bench και με τι ρυθμισεις?

Εγώ είμαι σε 5:4 οπότε δεν περνάνε ποτέ τα όρια...πάντα με 2/5/2/2 και όσο το δυνατόν 'σκληρότερες' ρυθμίσεις γίνεται τις δουλεύω.

Το καλύτερο που έχω καταφέρει είναι 265MHz με τις ίδιες ρυθμίσεις και 3.45v αν θυμάμαι καλά αλλά δεν το επιχειρώ για 1:1 οπότε δεν με ενδιαφέρει να δοκιμάσω και πολύ...βέβαια έκανα και την απόπειρά μου για 1:1 με τα ίδια timings και extreme τάση για 290+ αλλά στάθηκα ΠΟΛΥ άτυχη. :...:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Grace

Το καλύτερο που έχω καταφέρει είναι 265MHz με τις ίδιες ρυθμίσεις και 3.45v αν θυμάμαι καλά

Αν ειχα τετοιες μνημουλες ας μην πω καλυτερα τι θα παθαινε το 3dmark

:inlove:

Τρελαινεται στο 1/1 με σφιχτες ρυθμισεις.Αν θες να ξεφορτωθεις καμια τετοια μην διστασεις να με ενοχλησεις:o

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από shidokanjohn [Σήμερα, στις και 07:47]

Αν ειχα τετοιες μνημουλες ας μην πω καλυτερα τι θα παθαινε το 3dmark

:inlove:

Τρελαινεται στο 1/1 με σφιχτες ρυθμισεις.Αν θες να ξεφορτωθεις καμια τετοια μην διστασεις να με ενοχλησεις:o

Γιατί καλέ; Περιπού σαν τις δικές σου είναι. 257 είσαι με περίπου 0.1ν παρακάτω. Στα 3.45ν και οι δικές σου στα ίδια θα ήταν.

Εκτός αν κάνω κάπου λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον χρειάζεσαι ένα σοβαρό τροφοδοτικό Γιάννη, :p

3.7 δίνει στην 3.3 το δικό μου, αλλά πρέπει κάποια στιγμή να φτειάξω και το abit...

Δεν νομίζω πάντως να πιάσουν τα 270 οι bh-5 στο abit, σε εμένα δεν τα έπιασαν ακόμα και με 3.6. Δεν είναι μόνο τα 2-2-2-5, αλλά και το stress που προσθέτει το abit στις μνήμες, για να δώσει τέτοιο bandwidth.

Εν αναμονή των ocz 500 gold, σίγουρα όχι με 2-2-2-5.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.